ماجرای شهرزاد و قصه هایش را دیگر چه کسی نشنیده است؟ شهرزادِ قصه گویی که داستان هایش، و ماجرای نجات او از مرگ، پر بود از نکات مختلف و اختلاف نظر های زیادی که بر سر آنها بود. اما داستان هر چه که باشد، اینبار نوبت شماست تا ماجرای خودتان را خلق کنید! با شهرزاد، […]

هزار و یک معما | بررسی بازی شهرزاد

ماجرای شهرزاد و قصه هایش را دیگر چه کسی نشنیده است؟ شهرزادِ قصه گویی که داستان هایش، و ماجرای نجات او از مرگ، پر بود از نکات مختلف و اختلاف نظر های زیادی که بر سر آنها بود. اما داستان هر چه که باشد، اینبار نوبت شماست تا ماجرای خودتان را خلق کنید! با شهرزاد، سندباد بحری و قارون بازرگان به سفر بروید و هر چه که بود و نبود را زیر و رو کنید! حکایت از جایی که شروع می شود که در یک روز خسته کننده و گرم، شخصیت بازی ما، به طور غیر منتظره بسته ای را از مکانی ناشناس دریافت می کند؛ غافل از اینکه در آن بسته چیست و چه اتفاقی در انتظار اوست، بسته را باز کرده و ای دل غافل! او به عجیب ترین روش ممکن وارد کتابی مرموز و عجیب شده است.

حکایت از جایی که شروع می شود که در یک روز خسته کننده و گرم، شخصیت بازی ما، به طور غیر منتظره بسته ای را از مکانی ناشناس دریافت می کند؛ غافل از اینکه در آن بسته چیست و چه اتفاقی در انتظار اوست، بسته را باز کرده و ای دل غافل! او به عجیب ترین روش ممکن وارد کتابی مرموز و عجیب شده است.

شهرزاد، یک بازی ایرانی جذاب و استثنایی است که توسط تیم MedrickFZE عرضه شده و دلایل مهمی برای متمایز بودن خودش از دیگر بازی های ایرانی دست و پا کرده است. نخست آنکه تمدن و افسانه های تاریخی و ایرانی در آن یافت می شود. بدون شک، تاریخ کهن ایران زمین، پر است از ایده و ها و اتفاقاتی که پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک بازی خوب را دارند و سازندگان، به خوبی توانسته اند از این پتانسیل  استفاده کنند تا شخصیت های مناسبی برای داستان آن طراحی کرده باشند. موردی که باعث ایجاد رابطه خوبی بین کاربر و بازی می شود و در جذابیت آن تاثیر بسزایی دارد.شهرزاد، سندباد، قارون بازرگان و حتی علی بابا! از شخصیت هایی هستند که برگرفته از داستان های هزار و یک شب و حکایات تاریخی، در این بازی نقش آفرینی می کنند. شما به همراه این کاراکتر ها، قرار است به سفری طولانی بروید و در این مسیر، با معما ها و چالش های بسیاری روبرو هستید. گنج های زیادی در اختیار شماست تا با آن ها برای خود، دنیایی بنا کنید. پس از هر مرحله، به اندازه تلاشتان، اعتبار و امتیاز دریافت خواهید کرد که برای ادامه موفق کار نیازتان می شوند. البته خب آنطور که از تصویر پایین معلوم است، من مرد کار نبودم و حسابی خراب کردم!

پس از هر مرحله، به اندازه تلاشتان، اعتبار و امتیاز دریافت خواهید کرد که برای ادامه موفق کار نیازتان می شوند. البته خب آنطور که از تصویر معلوم است، من مرد کار نبودم و حسابی خراب کردم!

بازی، از گرافیک قابل قبولی بهره می برد اما صداگذاری ها می توانستند بهتر از این ها باشند. در نقطه مقابل البته، گیم پلی و موسیقی بازی با پاهای استوار ایستاده اند. موسیقی شهرزاد، بسیار مناسب کار شده و به خوبی می تواند حال و هوای خاص خودش را به ما منتقل کند. موسیقی در زمان های مناسب تغییر خواهد کرد و همین موسیقی خوب، کیفیت بازی را افزایش می دهد. روند پشت سر گذاشتن مراحل، شامل یافتن اشیاء مخفی شده و یا حل معما هاست. نکته بسیار خوب شهرزاد هم این است که بازی، مدام سعی در ایجاد تنوع دارد و با استفاده از تغییرات ریز و درشت مختلف در طول بازی، مانع از یکنواخت شدنش خواهد شد. پس از مدتی، بازی تنها شما را راهنمایی می کند و یا حتی با گفتن ضرب المثل یا شعر خاصی، شما را به مردابش می کشاند. در مراحلی، بازی از شما تفاوت میان دو تصویر را می خواهد و یا حل کردن پازل را به شما پیشنهاد می دهد. البته کارهایی که در طول بازی انجام می دهید، رفته فته دشوارتر می شوند و ابداً آسان نخواهند بود. محیط بازی، علاوه بر زیبا بودن و القای حس و حال آن دوران و اشاره به ایران دور، سعی دارد تا به شدت ذهن شما را به چالش بکشد.   همچنین شهر های زیادی در نقشه پیش روی شما هستند که با تواجه به آنان، می توانید سفرتان را با شهرزاد و یارانش ادامه بدهید و سفرنامه تان را کاملا بنویسید.

شهر های زیادی در نقشه پیش روی شما هستند که با تواجه به آنان، می توانید سفرتان را با شهرزاد و یارانش ادامه بدهید.

شهرزاد از بازی های خوبی است که این اواخر برای گوشی های هوشمند شما عرضه شده. شخصیت پردازی اصیل و جذاب ایرانی، به همراه داستان و اهداف جذاب و موسیقی و گرافیک خوب، مهمترین عناصر شهرزاد برای ارائه یک بازی خوب بودند. بازی با شما کاری می کند که از حافظه نهایت استفاده را ببرید و تاحدودی هم چوب کاری کرده باشید! بنابراین اگر اهل فکر و حوصله هستید، این بازی را از دست ندهید.

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید