امروز استودیوی نینجا تئوری ۳۰ اُمین برگ از خاطرات ساخت و توسعه عنوان Hellblade: Senua’s Sacrifice را منتشر نمود. و آمار و ارقام فروش بازی را از زمان عرضه تاکنون به اشتراک گذاشت. استودیوی نینجا تئوری (Ninja Theory) توسعه‌دهنده مستقل بریتانیایی، امروز اعلام نمود که عنوان اخیر آن‌ها یعنی Hellblade: Senua’s Sacrifice از زمان عرضه تاکنون به […]

فروش ۵۰۰ هزار واحدی Hellblade تنها در مدت سه ماه

امروز استودیوی نینجا تئوری ۳۰ اُمین برگ از خاطرات ساخت و توسعه عنوان Hellblade: Senua’s Sacrifice را منتشر نمود. و آمار و ارقام فروش بازی را از زمان عرضه تاکنون به اشتراک گذاشت.

استودیوی نینجا تئوری (Ninja Theory) توسعه‌دهنده مستقل بریتانیایی، امروز اعلام نمود که عنوان اخیر آن‌ها یعنی Hellblade: Senua’s Sacrifice از زمان عرضه تاکنون به آمار فروش جالب توجهی دست یافته‌ است. در ادامه می‌توانید ریز دستاوردهای عنوان مذکور را مشاهده نمائید:

  • پیش‌فروش بیش از ۷۵ هزار نسخه‌ای بازی برروی رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴، قبل از عرضه آن
  • فروش ۲۵۰ هزار واحدی بازی تنها در هفته اول انتشار، و با قیمت ۲۹٫۹۹ دلار
  • بیش از ۱۳ میلیون دلار سود حاصله در مدت زمان ۳ ماه
  • فروش ۵۰۰ هزار نسخه‌ای بازی در مدت ۳ ماه. این نتیجه خبر از سودآوری عنوان Hellblade برای سازندگاه می‌دهد، در صورتی که خود آن‌ها تصور می‌کردند دستیابی به چنین آماری با گذشت ۶ ماه از زمان عرضه مهیا خواهد شد!
  • ساخت و توسعه بازی با تیمی ۲۰ نفره، بمدت ۳ سال بطول انجامید
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice تنها بصورت دیجیتالی عرضه شد
  • حدود نیمی از فروش بازی برروی رایانه‌های شخصی بوده است

آقای Tameem Antoniades موسس و سرپرست استودیوی نینجا تئوری در این‌باره اظهار داشتند که:

افزایش نشر عناوین AAA استودیوهای مستقل بی‌شماری بمانند ما، بسیاری از ناشران کوچک و هم‌اکنون حتی ناشرین بزرگ‌تر را نیز تهدید به حذف در صنعت بازی‌سازی می‌کنند. این موضوع ارتباطی به بقای بهترین‌ها ندارد؛ بلکه اشاره به یافتن مسیرهای خلاقانه در صنعت مورد نظر دارد. آینده از پیش نوشته نشده و اگر چنین باشد، ما اعتقادی نداریم که سند مکتوبی برایش وجود داشته باشد. عناوین AAA همیشه وجود خواهند داشت، اما در کنار آن‌ها ما نیازمند به گزینه‌های فرعی قدرتمند نیز هستیم. سه سال پیش اعلام کردیم که قصد داریم راهی را بیابیم تا خارج از مدل AAA، بهترین عملکرد ممکن را ارائه دهیم؛ مستندات تجربیات خود را نیز در اختیار عموم قرار دادیم.

آخرین مرحله به اشتراک گذاشتن مدل تجاری و آمار فروش دیجیتالی استودیوی‌مان، برای سایر توسعه‌دهندگان است. هرچه اطلاعات بیشتری در مورد مدل‌های جایگزین کسب و کار در دسترس باشد، توسعه‌دهندگان بیشتری می‌توانند آگاهی تجاری خود را بالا برده و دست به ریسک‌های خلاقانه بزنند. جهت ارتقای راه و روش استودیوی خود، علاقمندیم سایر سازندگان را تشویق نمائیم تا در صورت امکان، اطلاعات و نتایج کار خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

در پایان نیز از همه کسانی که باعث شدند تا Hellblade: Senua’s Sacrifice به عنوانی موفق بدل شود، سپاسگزاری می‌کنم.

عنوان Hellblade: Senua’s Sacrifice در تاریخ ۸ آگوست (۱۷ مرداد) برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ منتشر شد، و هم‌اکنون در دسترس قرار دارد.

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید