علاوه بر صحبت‌های روز گذشته کپکام در رابطه با بازگشت سری Dino Crisis، حال اظهاراتی در مورد احتمال مشاهده یکی دیگر از فرانچایزهای کلاسیک و محبوب کنسول پلی‌استیشن ۲ شکل گرفته! آیا می‌توانیم باری دیگر با عناوین خاطره‌انگیز خود ملاقات کنیم؟ احتمالا خبر روز گذشته گیمفا مبنی‌بر اشتیاق کپکام برای ریمستر/ بازسازی سری Dino Crisis را خوانده‌اید، […]

صحبت‌های کپکام در مورد احتمال عرضه نسخه ریمستر سری Onimusha

علاوه بر صحبت‌های روز گذشته کپکام در رابطه با بازگشت سری Dino Crisis، حال اظهاراتی در مورد احتمال مشاهده یکی دیگر از فرانچایزهای کلاسیک و محبوب کنسول پلی‌استیشن ۲ شکل گرفته! آیا می‌توانیم باری دیگر با عناوین خاطره‌انگیز خود ملاقات کنیم؟

احتمالا خبر روز گذشته گیمفا مبنی‌بر اشتیاق کپکام برای ریمستر/ بازسازی سری Dino Crisis را خوانده‌اید، که قرار است بازخوردهای طرفداران تعیین کننده بازگشت آن باشند. مورد بالا سبب شد تا تعدادی از کاربران درباره احتمال بازگشت یکی دیگر از عناوین کلاسیک کنسول پلی‌استیشن ۲ یعنی Onimusha سوال کنند. شخصی با نام کاربری cyanblueninja@ در توئیتر دررابطه با این سری سوال نمود. لازم بذکر است او در این راه تنها نیست و تعداد بی‌شماری از طرفداران کنسول پلی‌استیشن ۲ چند وقتی است که در مورد بازگشت سری Onimusha پرس و جو می‌کنند.

متاسفانه بنظر می‌رسد شرکت کپکام در مورد این سری آنچان هم خوش بین نیست. کپکام در پاسخ به سوال مطرح شده در صفحه توئیتر خود از تمامی افرادی که Onimusha را یک سری بزرگ می‌دانند تشکر و قدردانی کرد؛ و در عین حال از دادن هرگونه وعده و قول خودداری نمود.

سپاسگزاریم! دوست داریم بازی‌های بسیاری بسازیم. اما متاسفانه تعداد توسعه‌دهندگان ما محدود هستند.

در واقع این اولین باری است که با توجه به وسعت و تعداد عناوین در دست ساخت شرکت، در مورد کمبود نیروی کپکام می‌شنویم. اما تا حدودی دلیل ذکر شده با توجه به صف انتشار ۲۰۱۸ کپکام، منطقی بنظر می‌رسد. این عناوین شامل: Devil May Cry HD Collection و بروزرسانی Street Fighter V (که قرار است در ماه فوریه عرضه شوند)، Mega Man 11، Street Fighter Collection، باز نشر Mega Man X، انتشار Mega Man Legacy Collection 1 و Mega Man Legacy Collection 2 برای نینتندو سوئیچ و همچنین سایر عناوین دیگری که در حال حاضر از عرضه آن‌ها بی‌خبریم؛ هستند.

اما اگر واقع‌ بینانه به قضیه نگاه کنیم، خواهیم دید که سری Onimusha برای کپکام ارزش بالایی دارد. این سه‌گانه برروی پلی‌استیشن ۲ مخاطبین بسیاری داشت، و حتی ستاره فیلم‌های سینمایی (ژان رنو) نیز در نسخه سوم بازی بعنوان یک کاراکتر قابل‌بازی حضور داشت. شاید روزی شاهد بازگشت این فرانچایز محبوب باشیم.

خارج از تمامی موارد بالا برطبق گزارشی که روزنامه The Daily Star سال گذشته منتشر کرد، تهیه‌کننده عنوان Street Fighter آقای Yoshinoro Ono اظهار داشتند که:

تمام کاری که هم‌اکنون می‌توانم انجام دهم، این است که به طرفداران اطمینان دهم که این موضوع در میان مدیران شرکت مطرح شده. درک می‌کنم که هواداران خواستار بازگشت یک سری از فرانچایزها هستند، اما در حال حاضر چیزی برای اعلام و معرفی وجود ندارد. مطمئنم که در آینده اخبار مختلفی در رابطه با بازگشت عناوین مختلف، کاربران را خوشحال خواهد نمود.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا در نهایت شاهد بازگشت این سری خاطره‌انگیز خواهیم بود؟

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید