طی جدیدترین اخبار دنیای بازی‌های ویدئویی، به تازگی اعلام شده است که عناوین سری بازی Transformers از تمامی فروشگاه‌های دیجیتالی حذف شده اند. جزئیات بیشتر را در ادامه بخوانید. طبق تواق‌نامه ای که دو شرکت اکتیویژن (Activision) و هاسبرو (Hasbro) در چند سال گذشته با یکدیگر امضا کرده بودند، شرکت اکتیویژن حق فروش و انتشار […]

عناوین سری بازی Transformers از تمامی فروشگاه ها حذف شدند

طی جدیدترین اخبار دنیای بازی‌های ویدئویی، به تازگی اعلام شده است که عناوین سری بازی Transformers از تمامی فروشگاه‌های دیجیتالی حذف شده اند. جزئیات بیشتر را در ادامه بخوانید.

طبق تواق‌نامه ای که دو شرکت اکتیویژن (Activision) و هاسبرو (Hasbro) در چند سال گذشته با یکدیگر امضا کرده بودند، شرکت اکتیویژن حق فروش و انتشار سری بازی Transformers را به دست آورده بود و طبق جزئیات این توافق‌نامه، این حق انتشار تا پایان سال ۲۰۱۷ اعتبار داشته که تقریبا ۱۵ روز از پایان سال ۲۰۱۷ گذشته است. در همین جریان شرکت هاسبرو از شرکت اکتیویژن درخواست کرده است که تمامی عناوین سری بازی Transformers را از فروشگاه‌های دیجیتالی مثل استیم، ایکس‌باکس و پلی استیشن حذف کند. با حذف این این بازی‌ها، عناوینی مثل Transformers Devastation ، Transformers: War for Cybertron و Fall of Cybertron از دسترس خارج خواهند شد و برای همیشه از فروشگاه‌ها حذف می‌شوند.

این قرار داد و توافق‌نامه بین دو شرکت هاسبرو و اکتیویژن، در سال ۲۰۰۷ شکل گرفت و در جریان این همکاری، اولین بازی از این سری محبوب با نام Transformers: The Game در همان سال ۲۰۰۷ و با الهام گیری با فیلم همین بازی در همان سال، منتشر شد. همچنین در حالی که هم‌اکنون تمامی بازی‌های این سری از فروشگاه‌ها حذف شدند، اما همچنان بازی‌های موبایلی که منتشر شده بود از جمله Space Ape’s Transformers: Earth Wars، برای خرید در دسترس هستند.

البته حذف این بازی‌ها در صنعت بازی‌های ویدئویی، به تعداد قابل توجه‌ای به چشم می‌خورد و این هم اولین باری نیست که شرکت اکتیویژن به علت اتمام توافق‌نامه و فرصت همکاری خود با سازنده‌های مختلف، عناوینی را از روی فروشگاه‌ها حذف می‌کند. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۳ تمامی بازی‌های جیمز باند از فروشگاه‌ها حدف شدند و در سال گذشته هم تمامی عناوین سری Teenage Mutant Ninja Turtles به خواسته اکتیویژن، در فروشگاه‌ها از دسترس خارج شدند.

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید