بالاخره اطلاعات و ویژگی‌های رسمی بروزرسانی بزرگ ۵٫۵۰ کنسول پلی استیشن ۴ منتشر شد که ما را بیش از پیش با این بروزرسانی آشنا خواهد کرد. جزئیات بیشتر در ادامه مطلب قابل مشاهده است. در ابتدا و در یک ماه پیش شرکت سونی برای آزمایش ویژگی‌های جدید بروزرسانی ۵٫۵۰ کنسول پلی استیشن ۴، چندنفر را […]

انتشار اطلاعات رسمی از بروزرسانی ۵٫۵۰ کنسول پلی استیشن ۴

بالاخره اطلاعات و ویژگی‌های رسمی بروزرسانی بزرگ ۵٫۵۰ کنسول پلی استیشن ۴ منتشر شد که ما را بیش از پیش با این بروزرسانی آشنا خواهد کرد. جزئیات بیشتر در ادامه مطلب قابل مشاهده است.

در ابتدا و در یک ماه پیش شرکت سونی برای آزمایش ویژگی‌های جدید بروزرسانی ۵٫۵۰ کنسول پلی استیشن ۴، چندنفر را برای عملیات تست استخدام کرد و در چند روز پیش، شاهد انتشار اطلاعاتی از این بروزرسانی بودیم. نخست این اطلاعات در رابطه با افزوده شدن ویژگی جدید Supersampling به کنسول پلی استیشن ۴ پرو و تغییراتی در بخش کتابخانه (Library) منتشر شد. این اطلاعات بسیار محدود بود و کاربران منتظر انتشار اطلاعات جدید از این بروزرسانی بزرگ بودند. حال به تازگی سونی ویژگی‌های بروزرسانی ۵٫۵۰ کنسول پلی استیشن ۴ را منتشر کرده است.

اولین بخش که در این بروزرسانی دچار تغییرات خواهد شد، بخش کتابخانه کنسول خواهد بود. با دریافت این بروزرسانی توسط کاربران، بخش کتابخانه به دو قسمت تمامی موارد خریداری شده و تمامی موارد نصب شده تقسیم خواهد شد. در ادامه با افزوده شدن گزینه Playstation Plus به کتابخانه کنسول، عناوینی که از این سرویس خریداری و دریافت شده اند در این قسمت قابل مشاهده خواهد بود. حتما باید بدانید که به صورت ماهانه، تعدادی از بازی‌ها توسط شرکت سونی در قالب سرویس Playstation Plus، برای مشترکین آن به صورت رایگان در دسترس خواهد بود. حال این بازی‌ها در قسمت Playstation Plus در کتابخانه حضور خواهد داشت، اما برای دسترسی به این بازی‌ها، می‌بایست حتما جزو مشترکین سرویس پلی استیشن پلاس باشید و در غیر این صورت، در بالای تصویر بازی‌های موجود در گزینه پلی استیشن پلاس، یک قفل به وجود خواهد آمد. همچنین این قابلیت برای بخش کتابخانه کنسول وجود خواهد داشت تا بتوانید برخی از موارد و گزینه‌ها مثل دمو‌ ها، نسخه‌های آزمایشی یا بتا ها را که در بخش Purchased حضور خواهند داشت، مخفی کنید.

یکی از مواردی که در بروزرسانی‌های قبلی کنسول پلی استیشن ۴ به آن اضافه شد، قابلیت قرار دادن تصاویر موجود در گالری به عنوان تصویر پس‌زمینه بود که با استقبال بسیار خوب کاربران مواجه شد. حال با دریافت بروزرسانی ۵٫۵۰، این امکان برای شما فراهم خواهد بود تا بتوانید از تصاویر موجود در حافظه USB برای پس‌زمنیه کنسول خود استفاده کنید. برای استفاده از این قابلیت جدید، باید به قسمت تنظیمات کنسول و بخش Themes مراجعه کنید. تعدادی ابزار جدید هم در دسترس کاربران خواهد بود تا بتوانند برای تصویر پس‌زمینه خود تغییراتی مثل برش تصویر و بزرگ یا کوچک کردن آن را انجام دهند.

ویژگی دیگر این بروزرسانی جدید، Play Time Management نام دارد. در واقع به‌وسیله ی استفاده از این قابلیت، می‌توانید یک محدودیت زمانی خاص برای استفاده از کنسول پلی استیشن ۴ قرار دهید که به نظر می‌رسد برای کودکان و والدینی که قصد دارند بر فعالیت فرزند خود کنترل داشته باشند، بسیار مناسب خواهد بود. با استفاده از این قابلیت، تمامی فعالیت‌ها زیر نظر شما می‌باشد و تعدادی محدودیت مشخص هم در دسترس کاربران خواهد بود. به عنوان مثال با نزدیک شدن به پایان مدت زمان تعیین شده برای استفاده از کنسول، یک اعلان مشخص برای کاربر نمایان خواهد شد که مدت زمان باقی مانده، قابل مشاهده خواهد بود. همچنین کاربران با استفاده از این قابلیت جدید می‌توانند تعین کنند که با به پایان رسیدن مدت مشخص شده شده، بازی در حال انجام متوقف شود یا ادامه داشته باشد. این محدودیت‌ها از جمله محدودیت زمانی، به غیر از کنسول پلی استیشن ۴ با رایانه‌های شخصی و تلفن‌های همراه هوشمند هم قابل استفاده خواهد بود.

قبل تر هم اعلام شده بود که از مهم‌ترین قابلیت‌های بروزرسانی ۵٫۵۰ کنسول پلی استیشن ۴، ویژگی Supersampling خواهد بود که در دسترس کاربرانی قرار خواهد داشت که از کنسول پلی استیشن ۴ پرو استفاده می‌کنند. در واقع با استفاده از قابلیت جدید Supersampling، تصاویر با رزولوشن بالاتر که در برخی از بازی‌ها تا رزولوشن ۴K هم افزایش خواهد داشت، رندر شوند و بعد از آن کیفیت تصاویر با توجه به نمایگشر، کمتر شود. البته شاید این قابلیت نتواند آن طور که باید و شاید انتظار کاربران را برآورده کند، اما بدون شک یک مکمل یا قابلیت کمکی برای حالت Boost خواهد بود.

در ادامه تغییرات جدیدی هم در بخش Quick Menu کنسول ایجاد خواهد شد. مثل دسترسی سریع‌تر به بخش دوستان و حضور کلید‌های میان‌بر برای پخش، توقف و تنظیم صدا در زمانی که کاربران از سرویس Spotify استفاده می‌کنند. در سویی دیگر گزینه‌های شخصی‌سازی به صفحات تیم‌ها در بخش Tournaments اضافه شده است و امکان حذف اعلان‌ها (notifications) به صورت دستی در دسترس کاربران خواهد بود.

تصاویر منتشر شده از این بروزرسانی با توجه به موارد ذکر شده:

لازم به ذکر است که هنوز تاریخ انتشار رسمی این بروزرسانی مشخص نشده است اما این امکان وجود دارد که تا زمان عرضه آن، مواردی که به صورت رسمی توسط سونی به عنوان ویژگی‌های جدید بروزرسانی ۵٫۵۰ منتشر شده اند، دچار تغییراتی شوند.

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید