فیلم درام تحسینبرانگیز Three Billboards Outside Ebbing, Missouri، برنده جایزهی بزرگ مراسم BAFTA در سال جاری شد. این فیلم موفق به دریافت 5 جایزه از سوی این مراسم اهدای جوایز بریتانیایی شد و هم اکنون یکی از فیلمهای شاخصی است که ممکن است بتواند در مراسم اسکار، موفق به دریافت جایزههای زیادی همچون بهترین فیلم سال شود.
به گزارش پردیس گیم و به نقل از گیم اسپات، فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri موفق به دریافت جایزههای بهترین فیلم سال، بهترین فیلم بریتانیایی، بهترین بازگر نقش زن، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین فیلنامه شد.
این فیلم همچنین در بخش بهترین کارگردانی نیز نامزد شد، اما این جایزه به فیلم جدید گیلرمو دل تورو یعنی The Shape of Water رسید. این فیلم همچنین موفق به دریافت جایزهی بهترین موسیقی متن اصلی و بهترین طراحی صحنه نیز شد.
در جای دیگر، گری اولدمن به خاطر بازی در فیلم Darkest Hour موفق به دریافت جایزهی بهترین بازیگر نقش مرد شد. همچنین الیسون جنی با ایفای نقش در فیلم I, Tony، موفق به دریافت جایزهی بهترین بازیگر مکمل نقش زن شد. انیمیشن Coco نیز جایزهی بهترین فیلم انیمیشنی را دریافت کرد و Blade Runner 2049 موفق به دریافت جایزهی بهترین فیلمبرداری و جلوههای ویژه شد. همچنین دنیل کالوویا موفق به دریافت جایزهی Rising Star شد که با رای مردم انتخاب میشود.
شما در زیر میتوانید لیست کامل برندگان این جوایز را مشاهده کنید:
بهترین فیلم
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین فیلم بریتانیایی
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین بازیگر نقش زن
Frances McDormand--Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین بازیگر نقش مرد
Gary Oldman--Darkest Hour
بهترین بازیگر مکمل نقش زن
Allison Janney--I, Tonya
بهترین بازیگر مکمل نقش مرد
Sam Rockwell--Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین کارگردان
The Shape Of Water--Guillermo Del Toro
برندهی جایزهی Rising Star
Daniel Kaluuya
بهترین فیلم اول یک نویسنده، کارگردان یا تهیهکنندهی بریتانیایی
I Am Not A Witch
بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان
The Handmaiden
بهترین مستند
I Am Not Your Negro
بهترین فیلم انیمیشنی
Coco
بهترین فیلمنامهی غیر اقتباسی
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین فیلمنامهی اقتباسی
Call Me By Your Name
بهترین موسیقی متن اصلی
The Shape Of Water--Alexandre Desplat
بهترین فیلمبرداری
Blade Runner 2049--Roger Deakins
بهترین تدوین
Baby Driver--Jonathan Amos, Paul Machliss
بهترین طراحی صحنه
The Shape Of Water--Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau
بهترین طراحی لباس
Phantom Thread--Mark Bridges
بهترین طراحی گریم
Darkest Hour--David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji
بهترین صداگذاری
Dunkirk--Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten
بهترین جلوههای ویژه
Blade Runner 2049--Gerd Nefzer, John Nelson
بهترین فیلم انیمیشنی کوتاه
Poles Apart
بهترین فیلم کوتاه
Cowboy Dave
بهترین مشارکت در برگزاری مراسم
Sir Ridley Scott
منبع متن: pardisgame