بدون هیچ شک و شبهه‌ای بازی Horizon Zero Dawn یکی از موفق‌ترین عناوین چند سال اخیر در دنیای بازی‎های ویدئویی بود که چندی پیش سالگرد عرضه‌اش را جشن گرفت و اعلام شد که بیش از ۷٫۶ میلیون نسخه از این بازی بر روی پلی استیشن ۴ در سطح جهان به فروش رسیده است. به تازگی […]

پاسخ نویسنده ارشد Horizon Zero Dawn به برخی سوالات علاقه‎مندان به بازی

بدون هیچ شک و شبهه‌ای بازی Horizon Zero Dawn یکی از موفق‌ترین عناوین چند سال اخیر در دنیای بازی‎های ویدئویی بود که چندی پیش سالگرد عرضه‌اش را جشن گرفت و اعلام شد که بیش از ۷٫۶ میلیون نسخه از این بازی بر روی پلی استیشن ۴ در سطح جهان به فروش رسیده است. به تازگی برخی از عوامل ساخت بازی Horizon Zero Dawn در یک جلسه پرسش و پاسخ در ردیت (Reddit) حاضر به ارائه جواب‌هایی به سوالات طرفداران این بازی شده‌اند که نکات جالبی را در بر دارد.

جواب‌هایی که به سوالات علاقه مندان به این بازی داده شده، از سوی اشلی برچ (Ashly Burch) به عنوان صداپیشه شخصیت اصلی بازی یعنی ایلوی (Aloy) و بن مک کاو (Ben McCaw) به عنوان نویسنده ارشد بازی مطرح شده است. سوالات بسیاری از سوی کاربران در مورد موضوعاتی مختلف مثل مسائل داستانی و موضوعات کم اهمیت‌تر پرسیده شده است. وقتی در مورد علت اصلی ساخت بازی از آن‌ها سوال شده، بن مک کاو چنین پاسخ داده است:

“علاوه بر ساخت یک داستان خفن در مورد ماشین‌ها و قبیله‌ها و یک تهدید حماسی بر علیه دنیا، ما می‌خواستیم تا آن شخصی باشد. ما می‌خواستیم تا آن زنجیره‌هایی از عشق بین نسل‌های مختلف که از هم جدا شده، [چنان] سفت به هم گره بخورد که در مقابل هر نیروی تخریب کننده‌ای پایداری نشان می‎دهد. و در یک سطح بسیار اولیه، ما می‌خواستیم که آن در مورد تلاش یک زن برای جست و جو برای پیدا کردن مادرش باشد. ما امیدوار بودیم که آن خوب از آب دربیاید، و با توجه به پاسخ‌ها، به نظر که خوب از آب درآمده است.”

همچنین محتویات مختلفی هم به نظر قرار بوده تا در دل بازی Horizon Zero Dawn وجود داشته باشد ولی در نهایت از نسخه نهایی بازی حذف شده‌اند. برخی از این محتویات حذف شده به هر حال در محتوای دانلودی The Frozen Wilds وجود داشتند و حتی می‎توان گفت به نوعی علت حذف برخی محتویات آن بوده که در صورت ساخت یک محتوای الحاقی، بتوان از برخی ایده‌هایی که در بازی اصلی وجود نداشته استفاده کرد ولی برخی از محتویات حذف شده از بازی را دیگر نمی‌توانیم در آن ببینیم، حداقل تا وقتی که نسخه جدیدی با محوریت این بازی ساخته شود. در میان محتویات حذف شده از بازی بخشی وجود دارد که ایلوی به سراغ ملاقات با قبیله Oseram می‌رود، قبیله‌ای که اجتماعی بسیار مردسالار دارد. در پاسخ به علت حذف این محتویات و به خصوص این بخش از داستان بازی، بن مک کاو توضیح داده که:

“این سوال باعث شد تا من به کوچه خاطرات قدم بگذارم! ما در یک دوران یک خط داستانی داشتیم که در آن ایلوی به سراغ دیدار از منطقه Oseram در Claim می‌رفت. او قطعاً می‌رفت تا چیزهایی را تغییر دهد و گرد و خاکی به پا کند.”

بازی Horizon Zero Dawn که در هنگام عرضه با ستایش منتقدان روبرو شد و فروش آن هم بسیار مطلوب بوده، به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ عرضه شده است. یک محتوای دانلودی ۲۰ دلاری هم با نام The Frozen Wilds مدتی پس از عرضه بازی، در دسترس کاربران این عنوان قرار گرفت.

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید