پس از گذشت دو هفته و حضور Donkey Kong: Tropical Freeze در صدر این جدول، فهرست فروش محصولات سخت افزاری و نرم افزاری این هفته در ژاپن تحولات زیادی نداشته که در ادامه با هم به بررسی همه موارد آن خواهیم پرداخت. با فرا رسیدن یک چهارشنبه دیگر شاهد انتشار لیست پر فروش‌ترین محصولات سخت افزاری […]

جدول فروش هفتگی ژاپن | سرانجام فروش ۱۰۰ هزار نسخه‌ای God of War

پس از گذشت دو هفته و حضور Donkey Kong: Tropical Freeze در صدر این جدول، فهرست فروش محصولات سخت افزاری و نرم افزاری این هفته در ژاپن تحولات زیادی نداشته که در ادامه با هم به بررسی همه موارد آن خواهیم پرداخت.

با فرا رسیدن یک چهارشنبه دیگر شاهد انتشار لیست پر فروش‌ترین محصولات سخت افزاری و نرم افزاری در ژاپن توسط Media Create هستیم. همانطور که انتظار می‌رفت، به دلیل عدم عرضه بازی بزرگی در این هفته، فهرست فروش این هفته هم روزهای آرامی را سپری کرده و تغییر و تحول بزرگی در آن دیده نمی‌شود. شاید مهم‌ترین تغییر این هفته را سقوط Donkey Kong: Tropical Freeze از رتبه اول به رتبه دوم بدانیم.

از نظر فروش محصولات سخت افزاری، بار دیگر کنسول ترکیبی بسیار موفق نینتندو سوییچ توانسته با فروش ۳۳ هزار دستگاه به عنوان پرفروش‌ترین کنسول ویدئویی هفته گذشته لقب بگیرد. این میزان از فروش، حدود ۲ برابر بیشتر از پلی‌استیشن ۴ است که با حساب نسخه قدرتمندتر آن یعنی پلی‌استیشن ۴ پرو توانسته فقط ۱۷ هزار دستگاه در هفته گذشته به فروش برساند. در این بین با وجود گذشت چندین سال از عرضه کنسول نینتندو ۳DS این کنسول همچنان به فروش خود در ژاپن ادامه می‌دهد و با فروش ۶۲۰۰ دستگاه در مجموع، یکی از پرفروش‌ترین کنسول‌های هفته گذشته بوده است.

اما از نظر فروش محصولات نرم افزاری، پلی‌استیشن ۴ دست بالا را دارد. عنوان The Caligula Effect: Overdose که تازه برای این کنسول عرضه شده، توانسته در رتبه نخست پرفروش‌ترین بازی‌های هفته گذشته در ژاپن قرار بگیرد. این در حالی است که نسخه پلی‌استیشن ویتای این بازی حتی وارد چارت هم نشد و با فروشی بسیار پایین رو به رو شد. در رتبه دوم نیز همانطور که پیش تر اشاره شد، می‌توان نام Donkey Kong: Tropical Freeze را دید که از رتبه نخست به اینجا رسیده است. لازم به ذکر است که اعلام کنم عناوین پایه ثابت این جدول یعنی عناوین Splatoon 2, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Kirby: Star Allies, Super Mario Odyssey, Mario Kart 8 Deluxe, Pokken, ARMS, و همینطور Pokemon Ultra Sun/Ultra Moon نیز همچنان در بین ۱۰ بازی پرفروش هفته در ژاپن مشاهده می‌شوند تا کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ و بازی‌هایش سهم بزرگی از بازار بازی‌های ویدئویی در ژاپن را همچنان به خودشان اختصاص دهند. همچنین جالب است که بدانید Monster Hunter World نیز از بین ۲۰ بازی پرفروش هفته جدا شد تا کم تر از عناوین قبلی این سری در این جدول به بقای خود ادامه دهد.

نکته‌ای که در جدول فروش این هفته قابل توجه است، این است که سرانجام پس از چندین هفته، میزان فروش بازی بزرگ God of War به میزان ۱۰۰ هزار نسخه رسید که در نوع خودش موضوع بسیار عجیب و قابل توجهی است چرا که این بازی در اکثر نقاط دنیا با فروش چند میلیون نسخه‌ای، همچنان پرفروش‌ترین بازی آن کشورها است اما در ژاپن بعد از حدود یک ماه از عرضه آن، تازه به فروش ۱۰۰ هزار نسخه‌ای رسیده که در نوع خودش بسیار جالب توجه است که نشان از بازار متفاوت ژاپن دارد.

به هر حال همانطور که تا اکنون دیدید و در ادامه هم خواهید دید، جدول فروش ژاپن در هفته گذشته نیز همچنان کسل کننده و بی روح بود که تا زمانی که یک بازی بزرگ برای مخاطبان ژاپنی عرضه نشود، وضع این جدول همچنان همین خواهد بود که هست. بنابراین امیدواریم در هفته‌های آتی با عرضه بازی‌های با کیفیت برای مخاطبان ژاپنی، شاهد تغییر و تحولات بزرگی در این جدول باشیم تا هم ما از کسل کنندگی این جدول راحت شویم و هم مخاطبان.

در ادامه از شما دعوت می‌کنم که لیست پرفروش‌ترین محصولات سخت افزاری را در کنار پرفروش‌ترین بازی‌های ویدئویی در ژاپن را مشاهده بفرمایید.

پرفروش‌ترین سخت افزار‌ها

 1. سوییچ– ۳۳,۱۲۵ (۳۱,۷۲۰)
 2. پلی‌استیشن ۴ – ۱۲,۴۰۴ (۱۲,۵۳۴)
 3. پلی‌استیشن ۴ پرو – ۴,۵۳۶ (۵,۱۵۴)
 4. ۲DS جدید LL – ۳,۴۸۹ (۳,۶۳۹)
 5. ۳DS جدید LL – ۲,۳۵۳ (۲,۳۳۱)
 6. پلی‌استیشن ویتا – ۲,۲۱۹ (۲,۲۲۹)
 7. ۲DS – ۴۱۳ (۳۸۴)
 8. ایکس‌باکس وان – ۱۴۶ (۱۲۶)
 9. ایکس‌باکس وان ایکس – ۵۴ (۴۲)

پرفروش‌ترین بازی‌های ویدئویی

oftware sales

 1. [پلی‌استیشن ۴] The Caligula Effect: Overdose (FuRyu, 05/17/18) – ۲۰,۳۹۹ (جدید)
 2. [نینتندو سوییچ] Donkey Kong: Tropical Freeze (Nintendo, 05/04/18) – ۱۵,۴۵۲ (۱۲۹,۷۶۰)
 3. [نینتندو سوییچ] Splatoon 2 (Bundle Version Included) (Nintendo, 07/21/17) – ۱۲,۶۴۶ (۲,۳۲۳,۰۴۸)
 4. [پلی‌استیشن ۴] Jikkyou Powerful Pro Yakyuu 2018 (Konami, 04/26/18) – ۱۰,۲۴۰ (۱۸۹,۶۷۲)
 5. [نینتندو سوییچ] Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo, 04/28/17) – ۱۰,۰۷۱ (۱,۵۴۲,۲۷۱)
 6. [نینتندو سوییچ] Kirby: Star Allies (Nintendo, 03/16/18) – ۸,۳۹۲ (۵۰۰,۶۲۲)
 7. [نینتندو سوییچ] Nintendo Labo Toy-Con 01: Variety Kit (Nintendo, 04/20/18) – ۸,۱۵۱ (۱۶۶,۵۳۶)
 8. [نینتندو سوییچ] The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Limited Edition Included) (Nintendo, 03/03/17) – ۵,۶۸۷ (۹۹۱,۸۶۷)
 9. [نینتندو سوییچ] Super Mario Odyssey (Bundle Version Included) (Nintendo, 10/27/17) – ۴,۶۳۲ (۱,۷۲۵,۸۶۷)
 10. [پلی‌استیشن ویتا] Jikkyou Powerful Pro Yakyuu 2018 (Konami, 04/26/18) – ۴,۰۷۳ (۸۳,۹۵۵)
 11. [نینتندو سوییچ] The Snack World: Trejarers Gold (Level-5, 04/12/18) – ۳,۵۴۹ (۸۲,۵۰۴)
 12. [پلی‌استیشن ۴] God of War (SIE, 04/20/18) – ۳,۱۲۴ (۱۰۱,۷۰۳)
 13. [۳DS] Pokemon Ultra Sun / Ultra Moon (The Pokemon Company, 11/17/17) – ۲,۹۲۷ (۱,۶۳۴,۹۱۶)
 14. [پلی‌اسیتشن ۴] Rainbow Six Siege Advanced Edition (Ubisoft, 03/01/18) – ۲,۲۳۸ (۵۳,۵۳۳)
 15. [۳DS] Animal Crossing: New Leaf Amiibo+ (Nintendo, 11/23/16) – ۱,۷۹۱ (۴۰۸,۹۸۰)
 16. [نینتندو سوییچ] Nintendo Labo Toy-Con 02: Robot Kit (Nintendo, 04/20/18) – ۱,۷۶۲ (۴۴,۹۱۱)
 17. [نینتندو سوییچ] ۱-۲-Switch (Nintendo, 03/03/17) – ۱,۶۸۰ (۴۴۵,۲۲۸)
 18. [پلی‌استیشن ۴] Cities: Skylines PlayStation 4 Edition (Spike Chunsoft, 04/12/18) – ۱,۶۵۸ (۲۸,۷۲۴)
 19. [نینتندو سوییچ] Pokken Tournament DX (The Pokemon Company, 09/22/17) – ۱,۵۶۲ (۲۶۲,۸۷۱)
 20. [نینتندو سوییچ] Arms (Nintendo, 06/16/17) – ۱,۵۲۷ (۴۰۶,۶۴۵)

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید