در نهایت پس از مدت‌ها انتظار، توانستیم در جریان کنفرانس خبری سونی در رویداد E3 امسال، نخستین صحنه‌های گیم‌پلی بازی مرموز و مورد انتظار Death Stranding، ساخته جدید هیدئو کوجیما (Hideo Kojima)، را ببینیم. به غیر از موارد مختلف، در این نمایش رسماً مشخص شد که لیندسی واگنر (Lindsay Wagner) ایفای نقش یکی از شخصیت‌های […]

کوجیما از بهترین روش تجربه Death Stranding می‌گوید

 در نهایت پس از مدت‌ها انتظار، توانستیم در جریان کنفرانس خبری سونی در رویداد E3 امسال، نخستین صحنه‌های گیم‌پلی بازی مرموز و مورد انتظار Death Stranding، ساخته جدید هیدئو کوجیما (Hideo Kojima)، را ببینیم. به غیر از موارد مختلف، در این نمایش رسماً مشخص شد که لیندسی واگنر (Lindsay Wagner) ایفای نقش یکی از شخصیت‌های کلیدی این بازی را بر عهده دارد. در جریان مصاحبه جف کیلی (Geoff Keighley) با هیدئو کوجیما و لیندسی واگنر، اطلاعات جدیدی از بازی Death Stranding منتشر شد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد که شخصیت نورمن ریداس (Norman Reedus) تنها شخصیت قابل بازی این عنوان خواهد بود.

اول از همه، کایلی از واگنر پرسید که آیا با در نظر گرفتن این نکته که اغلب از بازی‌های ویدئویی به عنوان محتوایی خشونت‌آمیز یاد می‌شود و عده‌ای نسبت به آن بدبین هستند، وی از نقش داشتن در این پروژه اطمینان داشته یا خیر؟ واگنر در جایگاه پاسخ به این پرسش بیان داشت:

اگر او (هیدئو کوجیما) مردی معمولی بود یا شخصیت بدی داشت، باز هم من پیروز می‌شدم چراکه من بسیار خشن و قوی‌تر هستم منتهی علاقه‌ای به این کار نداشتم. اما من فهمیدم که او شخصیتی بسیار عمیق و بااحساس دارد و تیم توسعه خوبی را گرد هم آورده است و من فکر می‌کنم که نقشی که در این پروژه داشتم بسیار فوق‌العاده است.

این سخنان نشان می‌دهد که Death Stranding می‌خواهد پا را فراتر از یک بازی ویدئویی بگذارد که باید تنها در آن به دشمنان شلیک کنید و ماموریت‌هایش را به پایان برسانید. به نظر می‌رسد که هیدئو کوجیما همانند اکثر دیگر بازی‌هایش تصمیم دارد تا اندیشه و تفکر برخی را تغییر دهد و آن‌ها را درگیر موضوع خاصی کند.

در ادامه از کوجیما در خصوص وجود مبارزه و تعامل با دشمن در بازی Death Stranding پرسیده شد که وی این مورد را تائید کرد. وی در ادامه اظهار داشت که البته این بازی با دیگر عناوین مشابه خود تفاوت‌های بسیاری خواهد داشت و برای تجربه آن راه‌های بسیار متفاوتی خواهید داشت. در حقیقت، هدف اصلی بازی Death Stranding تنها از بین بردن دشمنان نیست و باید جهان جدیدی خلق کنید. گرچه خیلی از افراد می‌خواهند تا این عنوان را همانند بازی‌های سبک تیراندازی تجربه کنند اما کوجیما اتخاذ چنین روشی را برای تجربه این بازی توصیه نمی‌کند و روشی ایده‌آل نیست.

با توجه به نمایش‌ها و اطلاعاتی که تاکنون از این بازی منتشر شده، به نظر می‌رسد که Death Stranding می‌تواند تحولی جدید در صنعت بازی‌های ویدئویی پدید آورد و یک عنوان تاریخ‌ساز باشد.

بازی Death Stranding در حال حاضر برای کنسول پلی‌استیشن ۴ در دست ساخت و توسعه قرار دارد و تاریخ انتشار مشخصی ندارد. گرچه روزهای نخست معرفی این بازی از رایانه‌های شخصی هم به عنوان یکی از پلتفرم‌های مقصد احتمالی آن یاد می‌شد، اما عدم صحبت سازندگان آن در این رابطه، نشان می‌دهد که نسخه رایانه‌های شخصی بازی Death Stranding به فراموشی سپرده شده است.

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید