مدیر اجرایی تیک تو اینترکتیو (Take-Two Interactive)، ناشر عنوان در دست ساخت Red Dead Redemption 2، این نظریه که دوران تجربه‌های یک‌نفره به پایان رسیده است را به شدت رد کرد. با تمرکز بیش از حد ناشران بر روی عناوین چندنفره و حالت‌هایی همچون بتل رویال، عده‌ای ادعا می‌کنند که دوران بازی‌های یک نفره به […]

ناشر عنوان Red Dead Redemption 2: بازی‌های یک‌نفره به آخر خط نرسیده‌اند

مدیر اجرایی تیک تو اینترکتیو (Take-Two Interactive)، ناشر عنوان در دست ساخت Red Dead Redemption 2، این نظریه که دوران تجربه‌های یک‌نفره به پایان رسیده است را به شدت رد کرد. با تمرکز بیش از حد ناشران بر روی عناوین چندنفره و حالت‌هایی همچون بتل رویال، عده‌ای ادعا می‌کنند که دوران بازی‌های یک نفره به سر رسیده است و این بازی‌ها دیگر آینده‌ای ندارند.

ولی اخیرا موفقیت عناوینی همچون Horizon Zero Dawn و God of War به خوبی نشان داد که این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و استراوس زلنیک (Straus Zelnick) مدیر اجرایی تیک تو اینترکتیو نیز در گفتگویی با GamesBeat این موضوع را تائید می‌کند. او در پاسخ به این سوال که عده‌ای ادعا می‌کنند باز‌ی‌های یک نفره به آخر خط رسیده‌اند گفت:

من هم احساس می‌کنم که این فقط یک ادعا باشد. قبلا نیز در صنعت گیمینگ برخی افراد چنین جبهه‌هایی گرفته بودند. با این وجود برخی از افراد عادی نیز وجود دارند که می‌گویند اگر یک بازی بتل رویال نداشته باشد به موفقیت نخواهد رسید. مردم واقعا چنین حرف‌هایی می‌زنند و البته به نظر من این حرف‌ها درست نیست. من طرفدار این نظرات نیستم. به عقیده من بازی‌های یک‌نفره نه تنها به آخر خط نرسیده است بلکه با قدرت راه خود را ادامه می‌دهد. سازندگانی که چنین ادعایی دارند فقط دنبال راهی هستند که از زیر کار سخت روایت یک داستان و شخصیت‌سازی در بروند و تمایل دارند که مستقیم به سراغ بخش چندنفره بروند تا پول بیشتری تصاحب کنند. به نظر من این روش جواب نخواهد داد؛ در غیر این صورت برای من تعجب‌آور خواهد بود.

زلنیک تنها کسی نیست که از آینده عناوین یک‌نفره دفاع کرده و نسبت به آن خوشبین است. اخیرا رئیس ایکس‌باکس، فیل اسپنسر (Phil Spencer) نیز اعلام کرده که قصد دارد عناوینی با کیفیت بالا از جمله عناوین یک‌نفره تولید کند.

شما جزو کدام گروه هستید؟ آیا عناوین یک‌نفره را به عناوین چندنفره و آنلاین ترجیح می‌دهید؟ دیدگاه خود را با ما درمیان بگذارید.

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید