اگر درجریان اخبار باشید می‌دانید که جدیدترین بازی در دست ساخت استودیو رمدی (Remedy) به‌نام Control مدتی پیش در نمایشگاه E3 2018 معرفی شد و در دمویی که بعدها از آن به‌نمایش درآمد مشخص شد که این بازی عنوانی در سبک تیراندازی سوم شخص و دارای المان‌هایی بسیار شبیه به بازی دیگر این استودیو یعنی […]

رمدی از تفاوت‌های میان Control و Quantum Break می‌گوید

اگر درجریان اخبار باشید می‌دانید که جدیدترین بازی در دست ساخت استودیو رمدی (Remedy) به‌نام Control مدتی پیش در نمایشگاه E3 2018 معرفی شد و در دمویی که بعدها از آن به‌نمایش درآمد مشخص شد که این بازی عنوانی در سبک تیراندازی سوم شخص و دارای المان‌هایی بسیار شبیه به بازی دیگر این استودیو یعنی Quantum Break است؛ عنوانی که در سال ۲۰۱۶ و به‌صورت انحصاری برای پلتفرم‌های شرکت مایکروسافت منتشر شده بود.

به‌تازگی آقای توماس پوها (Thomas Puha) رئیس ارتباطات استودیو رمدی در مصاحبه با وب‌سایت Gamingbolt توضیحاتی در رابطه با شباهت‌های دو عنوان Control و Quantum Break ارائه دادند:

این بازی توسط همان موتور بازی‌سازی و همان افراد درحال توسعه است بنابراین طبیعی است که این دو عنوان شباهت‌هایی با یکدیگر داشته باشند اما آن‌ها بسیار بسیار از هم متفاوت‌اند. Quantum Break بسیار خطی بود اما Control بدون محدودیت‌تر و تاریک‌تر است. کارگردانی هنری ما کاملا متفاوت از Quantum Break است. منظور من این است که بله، هر دو بازی سوم شخص هستند و قدرت‌ها و قابلیت‌های [مشابهی] در هر دوی آن‌ها وجود دارد اما مطمئن باشید که آن‌ها از هم بسیار متفاوت خواهند بود.

همچنین از ایشان درباره‌ی اتفاقی که در Quantum Break افتاد و در آن شاهد روایتِ داستانِ شبیه به سریال‌های تلویزیونی بودیم سوال پرسیده شد و ایشان بیان کردند که Control از این قاعده پیروی نخواهد کرد:

Control بازی بسیار متفاوتی است. خیر. در Quantum Break آن‌چه که ما در بازی انجام دادیم برنمایش‌ها تاثیر می‌گذاشت، و این شگفت‌انگیز است که ما موفق به انجام چنین کاری شدیم. اما درحال حاضر تمرکز ما بیشتر برروی ساخت تجربه‌ای بسیار گیم‌پلی محور است و اتفاقاتی که میافتد را به روش‌های متفاوتی بیان خواهیم کرد.

شما در نسخه‌ی آزمایشی که پشت درهای بسته [به‌نمایش درآمده] بود شاهد لایو اکشنِ کمی بودید. ترفندهای زیادی وجود دارند که درحال استفاده از آن‌ها هستیم. گیم‌پلی بسیار بیشتری در بازی وجود دارد که باعث می‌شود وقفه‌های بسیار کمتری را شاهد باشیم. بازی‌بازان می‌توانند بازی را به‌روش خود به‌انجام برسانند و این برای ما بسیار مهم است.

سخنان پوها و تاکید او بر “تفاوت‌های بسیار” بین دو عنوان اخیر استودیو رمدی امیدوارکننده به‌نظر می‌رسند اما تا انتشار بازی نمی‌توان در مورد این موضوع قضاوت کرد. عنوان Control قرار است در تاریخ نامشخصی از سال ۲۰۱۹ برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر شود.

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید