تقریبا دو هفته از آغاز سال ۲۰۱۹ می‌گذرد و آن‌طور که به نظر می‌رسد، شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) شروع خوبی در سال نو میلادی نداشته و در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات بسیاری است. شاید بتوان گفت که بزرگترین مشکل حال حاضر اکتیویژن بلیزراد، جدایی استودیو بانجی از این شرکت برای […]

کاهش ارزش سهام اکتیویژن بلیزارد پس از جدایی استودیوی بانجی از این شرکت

تقریبا دو هفته از آغاز سال ۲۰۱۹ می‌گذرد و آن‌طور که به نظر می‌رسد، شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) شروع خوبی در سال نو میلادی نداشته و در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات بسیاری است.

شاید بتوان گفت که بزرگترین مشکل حال حاضر اکتیویژن بلیزراد، جدایی استودیو بانجی از این شرکت برای تبدیل شدن به یک استودیوی مستقل است و آن‌طور که به نظر می‌رسد، این جدایی تاثیر بسیاری بر ارزش سهام اکتیویژن بلیزارد داشته است.

پس از جدایی بانجی از اکتیویژن بلیزارد، ارزش سهام این شرکت ۶٫۲۵ درصد کاهش یافته است که با توجه به محبوبیت بانجی و بخصوص سری Destiny، انتظار می‌رود که شاهد کاهش هر چه بیشتر ارزش سهام اکتیویژن بلیزارد باشیم. این احتمالا یکی از بزرگترین تغییرات اکتیویژن از سال ۲۰۰۸ و پس از پیوستن به بلیزارد باشد.

با یک بررسی مختصر از ارزش سهام اکتیویژن بلیزارد می‌توان دریافت که ارزش سهام این شرکت در سپتامبر ۲۰۱۸ در بالاترین حد خود قرار داشته است. دلیل این امر را می‌توان به موفقیت بازی Call of Duty: Black Ops 4 نسبت داد به طوری که با یکی از بهترین نسخه‌های چند سال اخیر این سری رو به رو هستیم. با این حال در این بازه زمانی بازی Destiny 2 عملکرد خوبی نداشته است و نتوانسته انتظارات اکتیویژن را برآورده کند.

با این حال، شرکت اکتیویژن بلیزارد سال ۲۰۱۸ را با کاهش ۲۶ درصدی ارزش سهام خود به پایان رساند که دلیل آن هم به معرفی بازی جنجال برانگیز Diablo Immortal برمی‌گردد. در هر صورت با توجه به فروش بالای سری Call of Duty احتمالا این کاهش تاثیر چندانی در درآمد اکتیویژن نداشته است.

با جدایی بانجی از اکتیویژن، این فرصت برای بانجی فراهم است تا بدون وجود فشارهای بسیار برای قرار دادن محتوای بی‌هدف برای درآمد بیشتر، Destiny 3 را به بهترین روش ممکن توسعه دهد و عنوانی که بسیاری از طرفداران منتظر آن بوده‌اند را در اختیارشان قرار دهد.

منبع متن: gamefa

ADs

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید