Attack on Titan انیمه در ژانر ماجراجویی به نویسندگی یاسوکو کوبایاشی و کارگدانی تتسورو آراکی است که فصل اول آن در سال ۲۰۱۳ پخش شد. این انیمه اقتباسی از مانگایی به همین نام به نویسندگی هاجیمه ایسایاما است که از سال ۲۰۰۹ در حال انتشار است. فصل چهارم و پایانی این انیمه در سال ۲۰۲۰ […]

سینما فارس: نقد و بررسی بخش دوم فصل سه انیمه Attack on Titan | جنگ جهانی تایتان‌ها و انسان‌ها

Attack on Titan انیمه در ژانر ماجراجویی به نویسندگی یاسوکو کوبایاشی و کارگدانی تتسورو آراکی است که فصل اول آن در سال ۲۰۱۳ پخش شد. این انیمه اقتباسی از مانگایی به همین نام به نویسندگی هاجیمه ایسایاما است که از سال ۲۰۰۹ در حال انتشار است. فصل چهارم و پایانی این انیمه در سال ۲۰۲۰ پخش می‌شود.

هوش فرمانده و قدرت کاپیتان

از ابتدای فصل سوم، شخصیت لیوای وارد زمین بازی این انیمه شد و تمام نگاه‌ها را به سمت خود خیره کرد، با اینکه در بخش دوم تمامی شخصیت‌های حاضر وارد این نبرد بزرگ شده‌اند اما لیوای نقش بسیار موثری را در این نبرد ایفا می‌کند. صحنه‌های اکشن شخصیت لیوای به قدری زیبا و به یاد ماندنی هستند که حتی مخاطب را به وجد می‌آورد. به نوعی می‌توانیم بگوییم که از شخصیت لیوای به طور کامل پرده برداری شده است و بخش دوم این فصل آن را تکمیل می‌کند، تکامل یافتن شخصیت اروین بسیار زیبا صورت گرفته است، با توجه به اینکه اروین همچنان نقش پیشین خود را به خوبی در انیمه ایفا می‌کند. این انیمه با نشان دادن صحنه‌ای بسیار زیبا با دیالوگ‌های بسیار جالب تکامل این شخصیت را به زیبایی به نمایش در می‌آورد، دیالوگ‌های رد و بدل شده بین دو شخصیت لیوای و اروین بسیار جالب هستند و به طور کلی رابطه میان این دو شخصیت بسیار جذاب است. نکته بسیار جالب این انیمه به چالش کشیدن شخصیت لیوای برای پیشروی مسیر حرکت داستان است که تصمیم‌گیری او جنبه‌های مختلفی از شخصیت وی را به نمایش می‌گذارد و این انیمه با هنرمندی خود هم بین مخاطبان و هم در داستان خود جنجال بسیار بزرگی را ایجاد می‌کند.

ادامه نقد را در سینما فارس بخوانید.

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید