راکستار گیمز همیشه به خاطر کیفیت بالای عناوینش شناخته شده و همیشه به خاطر داشتن عناوینی که جزئیات در آن‌ها به قدری دیوانه‌وار است که تا ساعت‌ها می‌تواند همگان را انگشت به دهان بگذارد معروف بوده است. ولی بدون شک تاکنون بزرگ‎‌ترین موفقیت راکستار گیمز GTA Online بوده، همان بخش آنلاین و رایگان بازی GTA […]

احتمالاً Red Dead Redemption II حاوی پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای خواهد بود

راکستار گیمز همیشه به خاطر کیفیت بالای عناوینش شناخته شده و همیشه به خاطر داشتن عناوینی که جزئیات در آن‌ها به قدری دیوانه‌وار است که تا ساعت‌ها می‌تواند همگان را انگشت به دهان بگذارد معروف بوده است.

ولی بدون شک تاکنون بزرگ‎‌ترین موفقیت راکستار گیمز GTA Online بوده، همان بخش آنلاین و رایگان بازی GTA V که دارای پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای بود و باعث شده تا GTA V هنوز هم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار باشد. حالا همین طور که بحث پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای در دنیای بازی‌های کامپیوتری در حال داغ شدن است و خیلی‌ها هم از آن ناراضی هستند، به نظر می‌رسد که بازی Red Dead Redemption II هم حاوی این سیستم خواهد بود و این یک خبر جنجالی محسوب می‌شود.

اخیراً استراوس زلنیک (Strauss Zelnick) مدیر عامل شرکت تیک تو (Take Two) به عنوان شرکت مادر راکستار گیمز در کنفرانس خبری مربوط به اعلام گزارش مالی، اعلام کرده که ۴۲ درصد از سودآوری این شرکت در سه ماهه مالی اخیر به خاطر پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای بوده که رقم قابل توجهی به شمار می‌رود و به همین خاطر آن‌ها هم در آینده به آن توجه خواهند داشت. او در این باره گفته است:

“ما قصد داریم تا کاری کنیم که در محصولات آینده این شرکت هم راه برای کسب درآمد [به جز هزینه خود بازی] از طریق مشتریان ادامه داشته باشد. این شاید همیشه حالت آنلاین نداشته باشد، شاید همیشه یک حالت پول مجازی نداشته باشد، ولی همیشه قابلیتی برای مانور دادن روی آن در تمامی عناوین وجود خواهد داشت.”

خبر خوب در این مورد آن است که شاید این مربوط به یک محتوای الحاقی برای بخش تک نفره بازی باشد و در این صورت مشکل خاصی در آن دیده نمی‌شود، درست مثل اتفاقی که برای GTA IV و نسخه اول Red Dead Redemption افتاد. ولی با توجه به موفقیت چشم‌گیر GTA Online احتمال وجود پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای بیشتر است.

بازی Red Dead Redemption II قرار است در بهار سال ۲۰۱۸ میلادی برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه شود. با این که فعلا بازی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی تایید نشده اما مدیرعامل Take-Two، استراوس زلنیک (Strauss Zelnick)، احتمال عرضه بازی روی رایانه‌های شخصی را تکذیب نکرده است. همچنین ایشان در گذشته اعلام کردند که انتظار نمی‌رود Red Dead Redemption II به اندازه GTA V فروش کند.

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید