یکی از موضوعات جالب درمورد مراسم عروسی سلطنتی شاهزاده هری و مگان مارکل، حضور سه خودروی جذاب و هیجان‌انگیز بود. این ماشین‌های دوست‌داشتنی، هرکدام یک رنگ و بوی ویژه‌ای به مراسم هدیه دادند و تصویر قشنگی از اصالت خودروهای انگلیسی برای عموم به نمایش گذاشتند. اتومبیل‌های شاخص این مراسم، رولز رویس فانتوم IV، جگوار E تایپ و بنتلی بودند.

کشور چین در این هفته اولین پرتاب موشک توسط یک شرکت فضایی خصوصی را جشن گرفت. شرکت OneSpace Technologies یک شرکت تحقیقات فضایی در پایتخت چین است که این هفته موشک خود به نام OS-X را از یک مکان نامعلوم به آسمان پرتاب کرد. این موشک یک مسیر زیرمداری ۲۷۲ کیلومتری را پیمود و با ثبت حداکثر ارتفاع ۴۰ کیلومتر به سطح زمین بازگشت. به گفته‌ی شرکت OneSpace Technologies، پرتاب این موشک اولین گام برای تجاری سازی پرتاب ماهواره‌های کوچک به مدار زمین محسوب می‌شود.

با تمام این اوصاف، از همان ابتدا تصمیم اصلی بر این بود که اصلی‌ترین موارد مصرف آیفون، در قالب نرم‌افزار ارائه شوند. از جمله‌ی این موارد مصرف، مرور ای‌میل‌ها، بازدید از صفحات اینترنتی و دسترسی به نقشه بود که همگی در قالب نرم‌افزار بر روی دستگاه قرار داشتند. علت اتخاذ این تصمیم، تا حدی این بود که بیشتر این نرم‌افزارها از روی سیستم‌عامل مک می‌خواست به آی‌او‌اس منتقل شود. گاناترا می‌گوید: «ابزارهای مناسبی برای ساخت نرم‌افزارها و برنامه‌های این چنینی تعبیه کرده بودیم که می‌شد با استفاده از آن ابزارها، به‌سرعت نرم‌افزاری تازه ساخت. در داخل شرکت، همه‌ی ما می‌دانستیم که این‌همه زحمات و مشقات را متحمل نشده‌ایم تا بتوانیم این ابزارها را بسازیم و بعد دست روی دست بگذاریم، منتظر بنشینیم تا فکر ساخت برنامه ای تازه به ذهن استیو برسد و ما هم درست همان برنامه را بسازیم.»

در تابستان گذشته یکی از مدیران سایت خبری Loup Ventures گفته بود عینک هوشمند اپل تا سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. این سایت خبری پیش‌بینی کرده بود فروش این گجت پوشیدنی، بازار آیفون را هم تحت تاثیر خودش قرار می‌دهد. حالا جین مانستر که بازار محصولات تکنولوژی را برای بنیاد سرمایه‌گذاری پایپر جافری رصد می‌کند گفته این گجت پوشیدنی یک سال دیرتر از پیش‌بینی قبلی به بازار خواهد آمد. در گزارشی که اخیرا منتشر شده، اون با تصحیح پیش‌بینی قبلی خود گفت به نظر می‌رسد عینک اپل در سال ۲۰۲۱ در دسترس علاقمندان گجت‌های پوشیدنی قرار بگیرد.

می‌دانیم که قرار است تا کمتر از یک ماه دیگر، تمام و کمال قسمت دوم بازی The Division را ببینیم. یوبی‌سافت که یکی دو ماه پیش رسما از ساخت The Division 2 خبر داده بود، گفت که رونمایی کامل این بازی در بزرگترین رویداد سال صنعت بازی صورت خواهد گرفت؛ یعنی باید در کنفرانس E3 2018 شرکت یوبی‌سافت منتظر رونمایی The Division 2 باشیم. با این حال، یوبی‌سافت اخیرا کمی از بازی صحبت کرده است.

شرکت گروه خودروسازی بی‌ام‌و موفق شد مجوز مربوط به تست اتومبیل خودران را در چین دریافت کند. با این حساب، بی ام و اولین خودروساز خارجی در چین است که موفق به دریافت این مجوز شد.

ایلان ماسک (Elon Musk) آینده‌ای متفاوت از آنچه امروز می‌بینیم را برای صنعت حمل و نقل در ذهن خود دارد؛ آینده‌ای که از خودروهای الکتریکی و هوشمند و خودران گرفته تا تونل‌های عجیب و غریب زیر شهر را شامل می‌شوند. با این حال، مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیس‌ایکس، علاقه‌ای به ماشین‌های پرنده ندارد.

محققان موسسه‌ی امنیت سایبری مک‌آفی (McAfee) به تازگی گروهی جدید از هکرها را در کره‌ی شمالی کشف کرده‌اند که اپ‌هایی شامل بدافزار را در فروشگاه پلی‌استور گوگل آپلود می‌کردند. هدف انجام این کار توسط هکرها، دسترسی به اطلاعات کسانی بوده است که از کره‌ی شمالی فرار کرده و به کره‌ی جنوبی، پناهنده شده‌اند.