مطلب هواوی P20 لایت شباهت زیادی به آیفون ۱۰ دارد برای نخستین بار در دیجی‌کالا مگ منتشر شده است.

پیش از این مشخص شده بود که هواوی قصد دارد در ۲۷ مارس ۲۰۱۸ (۷ فروردین ۱۳۹۷) از پرچمداران جدیدش یعنی هواوی P20 و P20 پلاس رونمایی کند. به نظر میرسد طبق رسم چند سال اخیر، هواوی در کنار این دو گوشی نسخهی ضعیفتر و ارزانتر P20 لایت را هم عرضه خواهد کرد. چیزی که در اولین رندرها و تصاویر لو رفته از پرچمدار جدید هواوی ما را شگفتزده کرد، شباهت زیاد آن به آیفون ۱۰ اپل بود. این تصاویر وجود یک بریدگی در بالای صفحهنمایش و دوربین دوتایی عمودی را نشان میدادند که هر دو جزو ویژگیهای شاخص طراحی آیفون ۱۰ هستند.

رندرهای مربوط به گوشی هواوی P20 لایت وجود بریدگی بالای صفحهنمایش و دوربین دوتایی عمودی را تایید میکنند.

حال یک منبع معتبر تصاویری از رندرهای مربوط به گوشی هواوی P20 لایت منتشر کرده است که وجود بریدگی بالای صفحهنمایش و دوربین دوتایی عمودی را تایید میکنند. البته بریدگی به نمایش درآمده در این رندرها از نظر اندازه جایی میان بریدگی کوچک اسنشال فون و بریدگی عریضتر آیفون ۱۰ قرار میگیرد. همانطور که میدانید بریدگی اسنشال فون تنها دور دوربین سلفی آن را فرا گرفته است، در حالیکه بریدگی آیفون ۱۰ مجموعهی پیچیدهای از دوربینها و سنسورها را در خود جای داده که فعالیت سیستم تشخیص چهرهی فیسآیدی، انیموجیها و سایر قابلیتهای مربوط به اسکن سهبعدی چهره را ممکن میکنند.

تا جایی که میدانیم، هواوی موفق شده است نوعی تکنولوژی تشخیص چهره را برای رقابت با فیسآیدی اپل توسعه دهد. احتمالا بخشی از این تکنولوژی راه خود را به نسخهی لایت هواوی P20 باز خواهد کرد. البته به احتمال زیاد مدل لایت تنها از تشخیص چهرهی دوبعدی بهره خواهد برد؛ شبیه به همان چیزی که پیش از این در گوشیهای سامسونگ و وانپلاس دیده بودیم.

منبع: PhoneArena

منبع متن: digikala

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید