شرکت فولکس واگن به تازگی خودروی الکتریکی جدید خود به نام I.D. R Pikes Peak را معرفی کرده؛ ماشین ورزشی هیجان‌انگیزی که به ادعای فولکس، از خودروهای تند و تیز فرمول یک هم سریع‌تر است.

فولکس I.D. R Pikes Peak یک خودرو الکتریکی اسپرت است که می‌تواند ظرف ۲.۲۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند

شاید خیلی از ما تصورمان از خودروهای فرمول‌یک، ماشین‌هایی با قیافه متفاوت و سرعت‌های وحشتناک باشد؛ ماشین‌هایی که به عنوان سریع‌ترین ماشین‌های اسپرت تنها در مسابقات مخصوصی تحت عنوان گرندپری شرکت می‌کنند. حالا با دستاورد جدید فولکس واگن باید برای تجربه‌ی اوج هیجان آماده شویم؛ صفر تا فقط ۲.۲۵ ثانیه!

فولکس I.D. R Pikes Peak به ۲ موتور الکتریکی مجهز شده که میزان تولید آلایندگی آن‌ها صفر است. این پیشرانه توانایی تولید حداکثر توان ۶۸۰ اسب‌بخار و گشتاور ۶۵۰ نیوتون‌متر را دارد. درنظر داشته باشید این مشخصات فنی در کنار آیرودینامیک بی‌نظیر و وزن نسبتا کم ۱۱۰۰ کیلوگرم باعث می‌شود تا شاهد شتاب‌گیری مثال‌زدنی از سوی این آلمانی جسور باشیم.

اسم این ماشین شاید کمی سخت و عجیب باشد. نام فولکس واگن I.D. R Pikes Peak به طور کلی از دو بخش I.D. و Pikes Peak به امانت گرفته است. I.D. نام یک سری از محصولات شرکت فولکس‌واگن است که دو خصوصیت مهم دارد؛ نخست این که خودروهای این سری الکتریکی هستند و دوم این که روی پلت‌فرم انحصاری فولکس به نام MEB طراحی و سوار شده‌اند. MEB پلت‌فرم ماژولار و توسعه یافته فولکس برای خودروهای الکتریکی است.

بخش دوم اسم این ماشین Pikes Peak است. پایکس پیک بلندترین کوه رشته کوف فرانت از کوه‌های راکی آمریکای شمالی است. در همین منطقه تحت عنوان Pikes Peak International Hill Climb برگزار می‌شود که پیشینه آن به سال ۱۹۱۶ برمی‌گردد. مسیر مسابقه ۱۹٫۹۹ کیلومتر با ۱۵۶ پیچ و ارتفاع ۱۴۴۰ متر است. حالا فولکس با انتخاب این اسم می‌خواهد مدعی این سری از مسابقات شود و زمان ۸ دقیقه و ۵۷٫۱۱۸ ثانیه را در کارنامه خود ثبت کند.

منبع: Motor1

مطلب خودرو الکتریکی فولکس از F1 هم سریع‌تر است! برای نخستین بار در دیجی‌کالا مگ منتشر شده است.

منبع متن: digikala

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید