نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران اعلام شدند. این نامزدها توسط کمیته صیانت از آرای انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی تعیین شدند. اعضای این کمیته عبارتند از: عبداله اسکندری، حسن حسندوست، سعید رشتیان، رضا مقصودی (اعضای کمیته صیانت)، مرتضی رزاق کریمی (نماینده هیات مدیره)، رامین حیدری فاروقی (رئیس انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) و مازیار میری (مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران).  این جشن توسط خانه‌ی سینما برگزار می‌شود و اعضای صنوف نامزدها را انتخاب می‌کنند.

نامزدهای بهترین فیلم

  • تنگه ابوقریب  (به تهیه‌کنندگی  سعید ملکان)
  • سرخپوست  (به تهیه‌کنندگی  مجید مطلبی)
  • شبی که ماه کامل شد  (به تهیه‌کنندگی  محمدحسین قاسمی)
  • متری شیش و نیم  (به تهیه‌کنندگی  سید جمال ساداتیان)
  • مغزهای کوچک زنگ زده (به تهیه‌کنندگی  سعید سعدی)

نامزدهای بهترین کارگردانی

  • محسن امیریوسفی (آشغال‌های دوست داشتنی)
  • نیما جاویدی (سرخپوست)
  • نرگس آبیار (شبی که ماه کامل شد)
  • سعید روستایی (متری شیش و نیم)
  • هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ زده)

نامزدهای بهترین فیلمنامه

  • آشغال‌های دوست داشتنی (محسن امیریوسفی )
  • بمب یک عاشقانه آرام (پیمان معادی)
  • سرخپوست (نیما جاویدی)
  • متری شیش و نیم (سعید روستایی)
  • مغزهای کوچک زنگ زده (هومن سیدی)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن

  • شیرین یزدان‌بخش (آشغال‌های دوست داشتنی)
  • الهام کردا (به دنیا آمدن)
  • سارا بهرامی (دارکوب)
  • الناز شاکردوست (شبی که ماه کامل شد )
  • باران کوثری (عرق سرد)
  • مرجان اتفاقیان (مغزهای کوچک زنگ زده)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد

  • نوید محمدزاده (سرخپوست)
  • هوتن شکیبا (شبی که ماه کامل شد)
  • امیر جدیدی (عرق سرد)
  • پیمان معادی (متری شیش و نیم)  
  • نوید محمدزاده (مغزهای کوچک زنگ زده )

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن

  • ستاره پسیانی (سرخپوست)
  • فرشته صدرعرفایی (شبی که ماه کامل شد)
  •  شبنم مقدمی (شبی که ماه کامل شد)
  • سحر دولتشاهی (عرق سرد)
  • لیلی رشیدی (عرق سرد)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

  • سیامک انصاری (بمب یک عاشقانه آرام)
  • آرمین رحیمیان (شبی که ماه کامل شد)
  • نوید محمدزاده (متری شیش و نیم)
  • فرهاد اصلانی (مغزهای کوچک زنگ زده) 
  • نوید پورفرج (مغزهای کوچک زنگ زده)  

نامزدهای بهترین فیلمبرداری

  • تنگه ابوقریب (حمید خضوعی ابیانه )
  • سرخپوست (هومن بهمنش)
  • سرو زیر آب (علیرضا زرین‌دست)
  • غلامرضا تختی (حمید خضوعی ابیانه) 
  • مغزهای کوچک زنگ زده (پیمان شادمانفر )

نامزدهای بهترین تدوین

  • آشغال‌های دوست داشتنی (مصطفی خرقه‌پوش )
  • تنگه ابوقریب (میثم مولایی)
  • سرخپوست (عماد خدابخش)
  • متری شیش و نیم (بهرام دهقانی )
  • مغزهای کوچک زنگ زده (مهدی سعدی- هومن سیدی)

نامزدهای بهترین طراحی صحنه

  •  آخرین بار کی سحر را دیدی؟ (جهانگیر میرزاجانی)
  • شبی که ماه کامل شد (محمدرضا شجاعی)
  • غلامرضا تختی (کیوان مقدم)
  • مارموز (بهزاد آدینه)
  • مغزهای کوچک زنگ زده (محسن نصرالهی)

نامزدهای بهترین طراحی لباس

  • آخرین بار کی سحر را دیدی؟ (جهانگیر میرزاجانی)
  • چراغ‌های ناتمام (زهرا صمدی)
  • شبی که ماه کامل شد (محمدرضا شجاعی)
  • متری شیش و نیم (غزاله معتمد)     
  • مارال جیرانی (مغزهای کوچک زنگ زده)

نامزدهای بهترین صدابرداری

  • آشغال‌های دوست داشتنی (محمود سماک‌باشی)
  • تنگه‌ ابوقریب (رشید دانشمند)
  • سرو زیر آب (عباس رستگارپور)
  • شبی که ماه کامل شد (مهدی صالح کرمانی)  
  • مارموز (بهمن اردلان)
  • متری شیش و نیم (ایرج شهزادی)
  • مغزهای کوچک زنگ زده (مهران ملکوتی)

نامزدهای بهترین صداگذاری

  • تنگه ابوقریب (امیرحسین قاسمی)
  • شبی که ماه کامل شد (آرش قاسمی)
  • قانون مورفی (حسین ابوالصدق)
  • مغزهای کوچک زنگ زده (سید علیرضا علویان)
  • من دیوانه نیستم (سید محمود موسوی‌نژاد)

نامزدهای بهترین موسیقی

  • اتاق تاریک (کارن همایونفر)
  • تنگه ابوقریب (حامد ثابت)
  • سرو زیر آب (بهزاد عبدی)
  • ماهورا (ستار اورکی)
  • متری شیش و نیم (پیمان یزدانیان)

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی

  • تنگه ابوقریب (سعید ملکان)
  • دارکوب (زهرا کمالی- فاطمه کمالی)
  • سرخپوست (ایمان امیدواری)
  • شبی که ماه کامل شد (ایمان امیدواری)
  • غلامرضا تختی (سعید ملکان)

نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری

  • بمب یک عاشقانه آرام (محمد لطفعلی)
  • تنگه ابوقریب (جواد مطوری – محسن خیرآبادی- محمد برادران)
  • سرخپوست (جواد مطوری)
  • شبی که ماه کامل شد (فرید ناظر فصیحی)
  • قانون مورفی (جواد مطوری)

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی

  • تنگه ابوقریب (محسن روزبهانی)
  • سرو زیر آب (محسن روزبهانی )
  • شبی که ماه کامل شد (آرش آقابیگ)
  • ماهورا (حمید رسولیان)
  • مغزهای کوچک زنگ زده (ایمان کرمیان)

نامزدهای بهترین مستند

  • بهارستان خانه ملت (به تهیه‌کنندگی بابک بهداد)
  • خانه‌ای برای تو (به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی)
  • زمستان است (به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی)
  • روزی که رفت (به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست)
  • تمام چیزهایی که جایشان خالی است (به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی)
  • خط باریک قرمز (به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر- فرزاد خوشدست)

 نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند

  • دلبند (یاسر طالبی)
  • مهمانی خداحافظی (لقمان خالدی)
  • آنجا که باد می‌وزد (مینا مشهدی مهدی)
  • چشم‌ها و دست‌ها (پناه بر خدا رضایی)
  • آواز جغد کوچک (مهدی نورمحمدی)
  • واکس چه (کامران حیدری)

نامزدهای بهترین  فیلم کوتاه

  • تشریح (سیاوش شهابی)
  • ماچ سینمایی (کریم لک‌زاده)
  • اس S (حامد اصلانی)
  • حلق‌آویز (رقیه توکلی)
  • پاندای قرمز (علی پاک‌نیا)
  • عزیز (سید مهدی موسوی برزکی)

 نامزدهای بهترین فیلم  انیمیشن  

  • کلاف (ملیحه غلامزاده)
  • سیم ششم (بهرام عظیمی)
  • جسم خاکستری (سمانه شجاعی)
  • زر زری کاکل زری (مهین جواهریان)
  • آقای بی‌تفاوت (آریا نسب فیضی)

لازم به ذکر است روز دوشنبه هفتم مرداد طی مراسمی آیین تقدیر از نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران برگزار می‌گردد.

به علاوه امسال قرار است از اکبر زنجانپور (بازیگر)، بیژن محتشم (چهره‌پرداز)، حسن زاهدی(صدابردار) و سیروس الوند (کارگردان) در جشن خانه‌ی سینما تقدیر شود که مراسم بزرگداشت این هنرمندان سه شنبه ۲۹ مرداد ماه در ایوان شمس برگزار خواهد شد.

فهرست برندگان سال گذشته را اینجا بخوانید: برندگان جشن خانه سینما در یک مهمانی خودمانی مشخص شدند

The post نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران اعلام شدند appeared first on دیجی‌کالا مگ.

منبع متن: digikala

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید