در چند ماه گذشته باج افزار WannaCry سر و صدای زیادی به راه انداخت. این باج افزار سیستم‌های ویندوزی را هدف قرار می‌داد و باعث می‌شد که کاربران نتوانند با آن‌ها کار کنند. این باج افزار سیستم کاربران را محدود می‌کرد و برای رفع این محدودیت از آن‌ها ۳۰۰ دلار باج می‌گرفت. باج افزار WannaCry بسیاری از کامپیوترهای دنیا از جمله کشورهای اروپایی را آلوده کرد و به برخی از سازمان‌های دولتی هم آسیب رساند. در جدیدترین آمار گفته شده که نزدیک به ۳۰۰ هزار سیستم در دنیا به این باج‌افزار آلوده شده‌اند. به‌تازگی سازمان اطلاعات انگلیس به این موضوع اشاره کرده که حمله این باج‌افزار توسط کره شمالی صورت گرفته است.

 

باج افزار WannaCry نزدیک به ۳۰۰ هزار کامپیوتر را آلوده کرد.

براساس اطلاعاتی که از منبعی نزدیک به سازمان اطلاعات انگلیس منتشر شده این باج‌افزار توسط هکرهایی در کره شمالی به وجود آمده است. البته هنوز این اطلاعات به شکل رسمی تایید نشده و باید منتظر خبرهای بیشتر باشیم.

سازمان اطلاعات کشور انگلیس بر این باور است که دولت کشور کره شمالی در این حمله نقش داشته است. البته سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا هم به این موضوع اشاره کرده بودند. البته که هنوز هیچ سند قطعی بر ادعای این سازمان‌ها وجود ندارد.

 

منبع: zdnet

منبع متن: digikala

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید