اگرچه تا معرفی آیفون های جدید ماه‌ها فاصله داریم ولی خوشبختانه روزبه‌روز به اخبار مربوط به این گوشی‌ها افزوده می‌شود و حالا به لطف انتشار یک گزارش جدید، می‌توانیم به تعداد بیشتری از مشخصه‌های این گوشی‌ها اشاره کنیم.

چند هفته قبل، خبر مربوط به توسعه سنسور ۶۴ مگاپیکسلی دوربین موبایل توسط سامسونگ منتشر شد و در ابتدا گفته می‌شد که احتمالا اولین گوشی مجهز به این سنسور، گلکسی نوت ۱۰ خواهد بود؛ زیرا یک گوشی پرچم‌دار، معمولا از ویژگی‌های پر زرق‌وبرقی بهره می‌برد.

بدبیاری‌های هواوی تمامی ندارد و فشار بر روی آن به‌صورت فزاینده رو به افزایش است. در ادامه‌ی تبعات مربوط به تحریم آمریکا علیه هواوی، انجمن SD هم این شرکت را تحریم کرده و این یعنی هواوی دیگر گجت‌های خود را همراه با درگاه کارت حافظه SD یا microSD روانه‌ی بازار کند.

خبرهای مربوط به تبعات تحریم آمریکا علیه هواوی ساعت به ساعت بیشتر می‌شود و برای یادآوری باید بگوییم که گوشی‌های جدید هواوی و برند زیر مجموعه آن یعنی آنر دیگر نمی‌توانند از سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل استفاده کنند. علی‌رغم این موضوع، مدتی قبل اعلام شد که گوشی‌های آنر ۲۰ تحت تاثیر این تحریم قرار نمی‌گیرند و بدون مشکل روانه‌ی بازار می‌شوند. ولی ظاهرا اوضاع اینگونه نیست و مشکلات تحریم دامن حداقل یکی از این دو گوشی را گرفته است.

در هفته‌های اخیر جنگ تجاری آمریکا و چین بسیار وخیم‌تر شده و بعد از افزایش تعرفه‌های مربوط به اجناس ساخت این دو کشور، دونالد ترامپ شرکت هواوی را در لیست سیاه وزارت بازرگانی قرار داد و این یعنی شرکت‌های آمریکایی بدون اخذ مجوز نمی‌توانند با هواوی همکاری داشته باشند. اما در این میان، سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا دولت چین برای تلافی این تصمیم، شرکت اپل را تحریم نمی‌کند؟

کار کردن در انبارهای آمازون بسیار طاقت‌فرسا است و هر کسی از پس انجام وظایف موردنظر برنمی‌آید. در رابطه با فشارهای فزاینده این محیط، گزارش‌های زیادی منتشر شده و با توجه به اینکه آمازون همواره می‌خواهد بسته‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست خریداران برساند، این فشار بیشتر هم می‌شود.

در سال گذشته بحثی در این مورد شکل گرفت که اگر آپدیت‌های iOS سرعت آیفون‌ها را کاهش می دهند، آیا اپل این موضوع را باید به اطلاع کاربران برساند یا نه. بعد از آن، یک نهاد نظارتی در بریتانیا تحقیقات گسترده‌ی خود را در رابطه با این موضوع آغاز کرد.

شرکت انگلیسی ARM که در زمینه‌ی طراحی تراشه‌های مختلف فعالیت می‌کند، به کارکنان خود اعلام کرده روابط بین این شرکت و هواوی به دلیل تحریم آمریکا به حالت تعلیق درآمده و کارکنان این شرکت باید «تمامی قراردادهای فعال، خدمات پشتیبانی و مذاکرات در حال اجرا» را متوقف کنند. اگرچه مقر اصلی شرکت ARM در بریتانیا قرار دارد، ولی بسیاری از طراحی‌های آن حاوی تکنولوژی‌های آمریکایی هستند و به همین خاطر تحریم آمریکا علیه هواوی می‌تواند ARM را هم تحت تاثیر قرار دهد. در یادداشتی که برای کارکنان این شرکت ارسال شده، آمده که آن‌ها دیگر نباید با هواوی و شرکت‌های زیرمجموعه آن مانند آنر همکاری داشته باشند.