گمانه‌زنی‌ها در مورد ادغام هوش مصنوعی Gemini در آینده‌ی سیستم‌عامل iOS 18 مدت‌هاست که در اخبار تکنولوژی دست به دست می‌شود؛ با این حال، تنها تایید رسمی تا به امروز، افزوده شدن ChatGPT به اکوسیستم آیفون بوده است. «کریگ فدریگی»، مغز متفکر تیم نرم‌افزارهای اپل در لابه‌لای صحبت‌های پس از رویداد WWDC به شکل غیرمستقیم به امکان همکاری نزدیک میان اپل و گوگل اشاره کرد.

  • مدل ارزان‌تر هدست اپل ویژن باید همیشه به آیفون یا مک وصل باشد

گورمن، درباره احتمال همکاری این غول تکنولوژی با گوگل یا Anthropic، انتظار دارد که حداقل تعامل با گوگل همزمان با رونمایی از Apple Intelligence در فصل پاییز رسانه‌ای شود. به باور گورمن، اپل تمایلی به شراکت با متا برای بهره‌گیری از مدل‌های پیشرفته هوش مصنوعی این شرکت نشان نمی‌دهد، با وجود اینکه پیشتر شایعاتی در مورد مذاکرات میان این دو شرکت به گوش رسیده بود. این تحلیلگر معروف از چندین منبع شنیده که اپل و متا به همکاری نخواهند پرداخت. در ماه مارس، این دو شرکت مذاکرات کوتاهی داشتند، اما این گفتگوهای اولیه به نتیجه و به مرحله رسمی نرسید. اکنون اپل معتقد است که محصولات OpenAI، گوگل و Anthropic از مدل‌های هوش مصنوعی متا برتر هستند و نیازی به همکاری با این شرکت نمی‌بیند.

گزارش‌ها همچنین حاکی از آن است که اپل قصد دارد هوش مصنوعی خود را به یک شیوه مستقیم برای کسب درآمد تبدیل کند، نه فقط به عنوان مجموعه‌ای از ویژگی‌ها که به منظور فروش بیشتر محصولات سخت‌افزاری هدف‌گذاری شده‌اند. در این راستا، بلومبرگ گزارش می‌دهد که به احتمال زیاد، نیاز این شرکت به افزایش درآمد منجر به ارائه قابلیت‌های Apple Intelligence به‌ صورت یک سرویس اشتراکی خواهد شد.

با بهره‌گیری از پیشرفت‌های هوش مصنوعی به ارمغان آمده توسط پیشتازانی چون OpenAI و گوگل، اپل می‌تواند ضمن تقویت موقعیت خود در بازار رقابتی، مسیر را برای عرضه‌ی تکنولوژی‌های نوین به کاربران خود هموار سازد. این استراتژی، زمینه‌سازی برای توسعه‌ی مدل‌های مستقل و قدرتمند داخلی را فراهم می‌آورد تا اپل بتواند در نهایت با معرفی نوآوری‌های خودساخته، کاربران را شگفت‌زده کند و در صدر جدول پیشتازان فناوری قرار گیرد.

منبع: TheVerge

نوشته اپل احتمالاً پاییز امسال هوش مصنوعی Gemini گوگل را به آیفون می‌آورد اولین بار در دیجی‌کالا مگ. پدیدار شد.

منبع متن: digikala