با توجه به اطلاعاتی که تا به الان از کنسول ایکس‌باکس وان ایکس به دست آمده است. مایکروسافت به وضوح اعلام کرده است که این یک سیستم مستقل نخواهد بود، بلکه کاملا و در همه زمان با ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس وان اس مرتبط می‌باشد. زمانی که مدل جدید ایکس‌باکس وان به صورت جهانی معرفی […]

توسعه بازی‌ها برای ایکس‌باکس وان ایکس باعث بهبود عملکرد وان اس نیز می‌شود

با توجه به اطلاعاتی که تا به الان از کنسول ایکس‌باکس وان ایکس به دست آمده است. مایکروسافت به وضوح اعلام کرده است که این یک سیستم مستقل نخواهد بود، بلکه کاملا و در همه زمان با ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس وان اس مرتبط می‌باشد.

زمانی که مدل جدید ایکس‌باکس وان به صورت جهانی معرفی شد، برخی این را در نظر گرفتند که ممکن است تا حدودی سازندگان، بازی‌ها را بر روی آن توسعه داده و کمتر به مدل‌های پایه بپردازند. با این حال مایکروسافت شرکت سازنده دستگاه این نگرانی را رد کرد و گفت بر خلاف آن، شرکت هیچگونه تفاوتی از نظر اهمیت دادن بین کنسول‌های خود قائل نیست.

اخیرا Albert Penello، رئیس بازاریابی ایکس‌باکس، طبق مصاحبه‌ای که با خبرگذاری Gamasutra بر سر این موضوع داشت، اشاره کرد که ایکس‌باکس وان ایکس به هیچ عنوان با حضور ایکس‌باکس وان اس محدود نخواهد شد و تمام بازی‌ها ابتدا برای مدل پایه اکس‌باکس وان ساخته خواهند شد و سپس برای مدل‌های قدرتمند بهینه می‌شوند.

هیئت رئیسه ایکس‌باکس اعلام کرده است که توسعه بازی‌ها بر روی ایکس‌باکس وان ایکس باعث بهبود عملکرد ایکس‌باکس وان اس خواهد شد.

“چیز جالبی اتفاق می‌افتد. مردم این سوال را می‌پرسند: که آیا ایکس‌باکس وان ایکس توسط ایکس‌باکس وان اس محدود خواهد شد؟ در حقیقت، هر پیچی را که بر روی موتور آن بزنیم ابزارهای بهبود دهنده‌ی بیشتری را در اختیار توسعه دادن قرار می‌دهد که سبب می‌شوند که توسعه بر روی ایکس‌باکس وان ایکس و ایکس‌باکس وان اس بهتر صورت بگیرد.”

Albert Penello برای توضیح دادن مثالش، به توسعه‌ی عنوان Forza Motorsport 7 اشاره کرد که آب و هوای پویای آن بر روی ایکس‌باکس وان اس ممکن نمی‌شد اگر پیشرفت‌های حاصل شده‌ از توسعه‌ی آن بر روی ایک‌باکس وان ایکس انجام نمی‌گرفت.

در حقیقت Penello این وضعیت را به این صورت خلاصه کرد که رابطه‌ی ادامه دار دو کنسول بهبود هر دوی آنان را در پی خواهد داشت.

“هر پیچی را که شما بر روی دستگاه خود برای حتی مقدار کمی بهینه سازی بزنید باعث می‌شود که موتور ایکس‌باکس وان اس نیز بهتر عمل کند.”

به خاطر داشته باشید که ایکس‌باکس وان ایکس در ۷ نوامبر عرضه خواهد شد. همچنین می‌توانید مطالب اخیر مربوط به این کنسول را از لینک‌های مربوطه مشاهده نمایید.

منبع متن: gamefa