تنش ها و درگیری ها میان Take-Two و OpenIV باعث نگرانی و نارضایتی طرفداران ماد های GTA V شده بود. امروز به‌روزرسانی جدید OpenIV پس از بیانیه جدید راک‌استار عرضه شد. خاموش شدن قانونی ابزار , ویرایش و ماد GTA V با نام OpenIV بسیاری از طرفداران را عصبانی کرده بود. حالا راک‌استار بیانه‌‌ای منتشر کرده […]

بیانیه جدید راک‌استار در حمایت از ماد های GTA V | به‌روزرسانی جدید OpenIV عرضه شد

تنش ها و درگیری ها میان Take-Two و OpenIV باعث نگرانی و نارضایتی طرفداران ماد های GTA V شده بود. امروز به‌روزرسانی جدید OpenIV پس از بیانیه جدید راک‌استار عرضه شد.

خاموش شدن قانونی ابزار , ویرایش و ماد GTA V با نام OpenIV بسیاری از طرفداران را عصبانی کرده بود. حالا راک‌استار بیانه‌‌ای منتشر کرده که و خصوص اتفاقات چند وقت گذشته توضیحاتی داده است.

در یک پست که در وبسایت آن ها منتشر شد، راک‌استار اعلام کرد که با شرکت مادرش Take-Two صحبت کرده و آن ها را قانع کرده است تا دست از پیگیری های قانونی علیه انواع مختلف و مشخص ماد ها بردارد.

راک‌استار به به خلاقیت هوادارانش ایمان دارد. پس از مذاکرات با Take-Two، آن ها پذیرفتند تا در برابر پروژه های ترد پارتی شامل بازی های راک‌استار بر روی رایانه های شخصی که به صورت انفرادی و غیرتبلیغاتی عرضه می‌شوند و به حقوق مالکیت ترد پارتی احترام می‌گذارند، هیچ گونه شکایت قضایی ترتیب ندهند.

البته که هنوز هم محدودیت هایی وجود دارد:

این شرایط شامل (۱) مولتی پلیر و سرویس های آنلاین؛ (۲) ابزار، فایل ها و کارکرد هایی که به منظور تغییر در تجربه مولتی پلیر و سرویس های آنلاین استفاده می‌شوند و یا (۳) استفاده یا ورود سایر IP ها (شامل سایر IP های راک‌استار) در پروژه، نمی‌شود. این کار مجوز ندارد و مورد ستایشو تایید هیچگونه پروژه ترد پارتی نمی‌باشد. Take-Two مختار است تا در هر زمان، با هر نوع همکاری ترد پارتی مخالفت کند و یا در صورت لزوم، این بیانیه را تغییر دهد و یا مخالفت کند. این بیانیه هیچگونه حقوق Take-Two نسبت به پروژه های ترد پارتی را لغو نمی‌کند.

این درگیری از آن جایی آغاز شد که Take-Two خواستار توقف و لغو OpenIV، ابزاری که برای ساخت چندین ماد GTA V به کار رفته است، شد. Take-Two و راک‌استار معتقدند که منظور از این کار جلوگیری از عرضه ماد های سینگل پلیر نبوده و آن ها فقط می‌خواهند جلوی ماد های مخرب که به تجربه GTA Online کاربران خدشه وارد می کنند، را بگیرند. آن ها همچنین اعلام کرده اند که به دنبال راهی هستند تا بتوانند از جمع کاربران خلاق حمایت کنند تا از تاثیر منفی ماد ها بر روی تجربه کاربران جلوگیری کنند.

با وجود تمام این حرف ها اثرات منفی این اتفاق کم کم نمایان شد. میانگین نمرات GTA V در استیم کاهش یافت و ۷۷ هزار رای برای جلوگیری از توقف فعالیت OpenIV جمع شد.

بیانیه امروز به صورت دقیق وضعیت ماد های GTA V را مشخص نمی‌کند. احتمال می رود که با تمام این حرف ها OpenIV نتواند به فعالیتش ادامه دهد هرچند که آن ها مستقیما سرویس های آنلاین GTA V را هدف نگرفته‌اند. در گفت‌و‌گو با Motherboard، راک‌استار اعلام کرد که با توسعه دهندگان OpenIV مذاکره کرده است تا آن ها بتوانند به فعالیتشان ادامه دهند.

همین اتفاق سبب شد تا امروز به روز رسانی جدید OpenIV عرضه شود. هرچند که هنوز هم مشخص نیست که آیا در به روز رسانی های جدید OpenIV از قوانین تعیین شده توسط راک‌استار و Take-Two پیروی می‌کند یا خیر، اما به نظر می‎رسد که این اتفاق خبر خوبی برای طرفداران ماد های GTA V باشد.

منبع متن: gamefa