با وجود اینکه نینتندو سوئیچ از کیبورد لمسی بهره می‌برد، بسیاری از بازیکنان مشتاق یک کیبورد فیزیکی نیز برای آن هستند. به‌تازگی، یکی از تولیدکنندگان لوازم جانبی ژاپنی با نام سایبر گجت (Cyber Gadget)، از کیبوردی رونمایی کرده است که به جوی‌کان‌های سوئیچ متصل می‌شود و در بین آن‌ها قرار می‌گیرد. گرچه این کیبورد توسط […]

از کیبوردی با قابلیت اتصال به جوی‌کان‌های نینتندو سوئیچ رونمایی شد

با وجود اینکه نینتندو سوئیچ از کیبورد لمسی بهره می‌برد، بسیاری از بازیکنان مشتاق یک کیبورد فیزیکی نیز برای آن هستند. به‌تازگی، یکی از تولیدکنندگان لوازم جانبی ژاپنی با نام سایبر گجت (Cyber Gadget)، از کیبوردی رونمایی کرده است که به جوی‌کان‌های سوئیچ متصل می‌شود و در بین آن‌ها قرار می‌گیرد.

گرچه این کیبورد توسط خود نینتندو ساخته نشده است، اما احتمالاً طرفداران استقبال خوبی از آن می‌کنند. پیش از این، یکی دیگر از تولیدکنندگان لوازم جانبی با نام هوری (Hori) نیز کیبوردی برای نینتندو سوئیچ ساخته بود؛ با این تفاوت که به جوی‌کان‌ها متصل نمی‌شد.

برخلاف کیبورد هوری، کیبورد ساخته‌ی سایبر گجت، قابلیت اتصال به جوی‌کان‌های سوئیچ را دارد و با طراحی ساده و مناسبش، به بازیکنان این اجازه را می‌دهد که بدون کنار گذاشتن کنترلر، متن موردنظرشان را بنویسند و بازی را هم کنترل کنند. همچنین ممکن است که با دیدن این کیبورد، به یاد کیبورد ASCII افتاده باشید که برای تجربه‌ی بازی Phantasy Star Online برروی کنسول گیم‌کیوب طراحی شده بود.

کیبورد جدید سایبر گجت برای نینتندو سوئیچ، مخصوص بازی‌های آنلاینی نظیر Dragon Quest 10 است. با این کیبورد، شما می‌توانید با دوستان خود به راحتی چت کنید و به‌لطف وزن سبک و ۲۵۰ گرمی آن، پس از چندین ساعت هم خسته نشوید. علاوه بر این، با این حال که این کیبورد به پورت یواس‌بی نینتندو سوئیچ متصل می‌گردد، باعث شارژ جوی‌کان‌ها نمی‌شود.

کیبورد سایبر گجت در ۳۰ سپتامبر مصادف با ۸ مهر با قیمت ۳٫۷۵۸ ین (حدود ۳۰ دلار) عرضه می‌شود. اکنون تصاویری از این کیبورد جدید را مشاهده می‌کنید:

منبع متن: gamefa