نسخه جدید نینتندو ۳DS در سایز معمولی دیگر در ژاپن تولید نخواهد شد. این خبر از اعلانیه‌ای در سایت رسمی نینتندو ژاپن با مضمون «تمام تولیدات متوقف شدند» دریافت شده است. با توجه به این که وبسایت نینتندو در امریکا و اروپا چنین اعلانیه‌ای را منتشر نکرده اند، به نظر می‌رسد این توقف تولید تنها […]

تولید نسخه جدید نینتندو ۳DS در ژاپن متوقف شد

نسخه جدید نینتندو ۳DS در سایز معمولی دیگر در ژاپن تولید نخواهد شد.

این خبر از اعلانیه‌ای در سایت رسمی نینتندو ژاپن با مضمون «تمام تولیدات متوقف شدند» دریافت شده است. با توجه به این که وبسایت نینتندو در امریکا و اروپا چنین اعلانیه‌ای را منتشر نکرده اند، به نظر می‌رسد این توقف تولید تنها مربوط به ژاپن است. اما تولید New 2DS XL ،New 3DS XL و ۲DS سایز معمولی ادامه خواهد داشت.

کنسول‌های مدل جدید این شرکت، یعنی New 3DS و New 3DS XL (که در ژاپن LL شناخته می‌شد) در اکتبر ۲۰۱۴ در ژاپن معرفی شدند. همچنین این کنسول‌ها از بازی‌های نسخه اولیه ۳DS نیز پشتیبانی می‌کردند؛ البته به دلیل پردازنده سریع‌تر آن‌ها، بیشتر عناوین جدید روی نسخه‌های جدید عملکرد بهتری داشتند.

البته به نظر می‌رسد این موضوع تاثیری بر موفقیت نینتندو سوییچ نگذارد. در گذشته نیز نینتندو ژاپن تولید کنسول‌های قدیمی را زودتر از دیگر کشورها متوقف کرده بود.

منبع متن: gamefa