سامانه پیام رسانسامانه ارسال پیامک متنی و پیام صوتی تبلیغاتی و انبوه پیام‌رسان:

برخی از امکانات سامانه اس ام اس پیام رسان:
- بدون هزينه اوليه؛ تنها هزينه پيامک ها را پرداخت می نمائيد!
- برگشت اعتبار پيامک های ارسال نشده
- اختصاص شماره رايگان جهت ارسال
- دريافت رايگان پيامک
- ارسال بر اساس پيش شماره تلفن همراه و کد پستی، سن و جنسيت، استان، شهر و منطقه و دکل مخابراتی و ...
- نظر سنجی پيامکی، مسابقات پيامکی، خدمات برنامه نويسان، ارسال دوره ايی و ده ها امکانات رايگان ديگر
- پشتیبانی 24 ساعته
به همراه امکان ويژه ارسال پيام صوتی به تمامی شماره های همراه و ثابت سراسر کشور

عضویت

از جهان‌های سورئال و آشفتگی‌های احساسی که تنها از طریق سکانس‌های گسترده نمایش داده می‌شوند گرفته تا تا بازی‌‌هایی که تماما از نقاشی‌های رنسانس الهام گرفته‌اند، در اینجا به بازی‌هایی خواهیم پرداخت که از نقاشی‌ها و سبک‌های هنری مختلفی الهام گرفته و تبدیل به شاهکارهایی دیجیتال شده‌اند.

۱۰. Okami

تهیه کننده: Capcom / سازنده: Clover Studio
سال انتشار: ۲۰۰۶
پلتفرم: PS2

اوکامی

قبل از اینکه Stray به شما اجازه‌ی بازی در نقش یک گربه را بدهد، Okami به شما اجازه می‌داد که در نقش یک گرگ قرار گیرید. در واقع در این بازی شما در نقش الهه‌ی آماتراسو در فرم گرگ او قرار گرفته و برای از بین بردن شر از ژاپن تلاش خواهید کرد. در این راه نوعی قلم مو به شما اجازه می‌دهد که روی خود بازی نقاشی کنید. دنیای اوکامی مملو از رنگ‌های روشن و خطوط مختلف است. از طرفی مکانیک قلم مو شما را مجبور به استفاده از جوهر می‌کند. این سبک هنری را می‌توان به سبک نقاشی ژاپنی معروف sumi-e نسبت داد. اگرچه sumi-e به طور سنتی فاقد رنگ بود، اما بدون شک از رنگ‌های این بازی نمی‌توان ایرادی گرفت.

۹. Back To Bed

تهیه کننده: Bedtime Digital Games  / سازنده: ۲Awesome Studio
سال انتشار: ۲۰۱۴
پلتفرم: PS4 ،Nintendo Switch ،Android

بازی Back to Bed

Back to Bed یک بازی پازل محور و معمایی است که شما را وادار می‌سازد که از خود در هنگام راه رفتن در خواب در برابر خطرات مختلف محافظت کنید. سبک هنری بازی یادآور سورئالیسم است؛ جنبشی هنری که در دهه‌ی ۱۹۲۰ ظهور کرد و هدف آن به تصویر کشیدن جنبه‌های رویایی‌تر و عجیب و و غریب‌تر از خود بود. هنگام انجام این بازی، اثر هنری رنه ماگریت به نام پسر انسان را در نظر داشته باشید که دارای یک سیب سبز شناور است که چهره‌ی مرد نقاشی را پنهان می‌کند. مانند کار ماگریت، این بازی نیز از شما می‌خواهد که سیب‌های سبز یکسانی را در مقابل خود قرار دهید و مانع از افتادنتان از لبه‌های ساختمان‌های بازی شوید.

۸. The Procession To Calvary

تهیه کننده: Joe Richardson / سازنده: Joe Richardson
سال انتشار: ۲۰۲۰
پلتفرم: PC  ،PS4 ،Nintendo Switch ،Xbox One ،Android

The Procession to Calvary

این بازی ماجراجویی نقطه و کلیک شما را به کاوش در نقاشی‌های معروف دوران رنسانس وادار می‌سازد و در عین حال تفسیر رامبرانت (نقاش هلندی) از بلانا، الهه‌ی رومی جنگ، را کنترل خواهید کرد. در این بازی شخصیت‌های آثاری مانند Altarpiece of the Holy Sacrament زنده می‌شوند و در حین کاوش در محیط‌های رنگارنگ، تفسیری طنز توسط بازی ارائه می‌شود. از آنجایی که تمام طرح‌های هنری این بازی از دوران رنسانس گرفته شده است، برای دیدن تفاسیر واقع‌گرایانه از مردم، جنگ‌ها، اسطوره‌شناسی و بخش‌هایی از کتاب‌های مقدس، سازه‌ها و بسیاری از فرشتگان آماده باشید.

۷. Disco Elysium

تهیه کننده: ZA/UM / سازنده: ZA/UM
سال انتشار: ۲۰۱۹
پلتفرم: PC ،PS4 ،PS5 ،Nintendo Switch ،Xbox One ،Xbox Series X/S

بازی Disco Elysium

سبک هنری Disco Elysium یکی از اولین چیزهایی است که پس از اجرای بازی توجه‌ی شما را جلب می‌کند. هنگام طراحی شخصیتی که فکر می‌کنید مناسب نسخه‌ی شما از هری دو بویز است، متوجه خواهید شد که در واقع به تصاویر مختلفی از درون او خیره شده‌اید. این تفاسیر از دو بویز را می‌توان به عنوان رویکرد بازی به اکسپرسیونیسم انتزاعی توصیف کرد؛ یک جنبش هنری که در دهه‌ی ۱۹۴۰ برای انتقال احساسات درونی گیج‌کننده، از هم گسیخته و اغلب زشت بشر شکل گرفت. در اثری که در آن به شما گفته می‌شود که هر چیزی از جمله خودتان را زیر سوال ببرید، این نگاه درونی نه به عنوان یک تصویر واضح، بلکه به صورت اشکال و رنگ‌هایی که مشاهده‌ی آن‌ها اغلب ترسناک است، به شما ارائه می‌شود.

۶. Kiai Resonance

تهیه کننده: Flying Interactive / سازنده: Absorb Reality
سال انتشار: ۲۰۱۵
پلتفرم: PS4 ،Nintendo Switch ،PC

Kiai Resonance

اگرچه ساختار کلی بازی Kiai Resonance به عنوان یک اثر مبارزه‌ای دوبعدی ممکن است ساده به نظر برسد اما سبک هنری آن پیچیدگی خاص خود را دارد. این بازی مستقل از سبک خاص ژاپنی ukiyo-e برای نمایش مبارزان و دنیای خود استفاده می‌کند. یک نمونه‌ی معروف از این سبک که ممکن است با آن آشنایی داشته باشید، موج عظیم کاناگاوا اثر هوکوسای است. این نقاشی که در موزه‌ها، آثار هنرمندان دیگر و حتی در انیمه‌ها ظاهر شده است، دارای موج آبی درخشانی است که بر فراز قایق‌های ماهیگیری با کوه فوجی در پس‌زمینه و در نزدیکی کاناگاوا بلند شده است.

۵. Inkulinati

تهیه کننده: Yaza Games / سازنده: Yaza Games
سال انتشار: ۲۰۲۱
پلتفرم: PC ،Nintendo Switch ،Xbox One ،Xbox Series X/S

بازی Inkulinati

اگرچه نسخه‌های دست نوشته با نقاشی‌های مینیاتوری سنتی معمولا تصاویر کتاب مقدس و قوانین دولتی را به تصویر می‌کشند، با این حال دست‌نوشته‌های بازی Inkulinati ترجیح می‌دهند که در یک اثر استراتژی استفاده شوند. در بازی باید با ارتشی از حیوانات و موجودات افسانه‌ای مقابله کنید و در این بین جوهر نیز جمع‌آوری کنید. گفتنی است که نسخه‌های دست نوشته‌ قدیمی دارای رنگ‌هایی روشن بودند و حتی از طلا برای نگارگری آن‌ها استفاده می‌کردند تا به تصاویر خود اهمیت بیشتری دهند. حال در این بازی عناصر کمدی حکم طلا را دارد.

۴. Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX

تهیه کننده: Nintendo ،The Pokémon Company / سازنده: Spike Chunsoft
سال انتشار: ۲۰۲۰
پلتفرم: Nintendo Switch

Pokemon Mystery Dungeon: Rescue Team DX

Pokemon Mystery Dungeon Rescue Team DX نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی‌هایی از سری پوکمون در سال ۲۰۰۶، یعنی Pokemon Mystery Dungeon Blue Rescue Team و Red Rescue Team است. یکی از بزرگترین تغییراتی که در این نسخه‌های جدید متوجه‌ی آن خواهید شد، فضای آبرنگی بازی‌ها است. از همان لحظه‌ای که بازی را شروع می‌کنید، گویی که در صفحات یک کتاب داستان مصور غرق شده‌اید. این سبک رنگارنگ یادآور تصویرگر مشهور بریتانیایی یعنی ارنست هوارد شپرد است که بیشتر به خاطر کارش روی وینی پو شناخته می‌شود. این رویکرد جدید بازی‌ها، به آثار پیکسلی آن زمان رنگ و بویی تازه می‌بخشد.

۳. Manifold Garden

تهیه کننده: William Chyr Studio / سازنده: William Chyr Studio
سال انتشار: ۲۰۱۹
پلتفرم: PC ،iOS

Manifold Garden

این بازی هنر حل پازل را با قرار دادن شما در دنیایی بی‌پایان و غیرواقعی از الگوها و معماری‌های زیبا ارتقا می‌دهد. Manifold Garden در جهانی با مجموعه‌ای متفاوت از قوانین فیزیکی اتفاق می‌افتد که در آن بازیکن می‌تواند گرانش را دستکاری کرده و در این میان باید پازل‌ها را با استفاده از معماری جهان حل کند.  طراحی بازی شبیه به آثار موریس اشر، هنرمند هلندی، است. هنرمندی که به خاطر گنجاندن ریاضیات و علوم در طراحی‌هایش و بازی با پرسپکتیو مشهور بود. یکی از معروف‌ترین آثار اشر، یعنی Relativity، دیدگاه این بازی را در مورد چیزهایی که هرگز به شروع یا پایانی قطعی نمی‌رسند، القا می‌کند. این اثر به همان اندازه که مسحورکننده است، گیج‌کننده نیز محسوب می‌شود.

۲. Sable

تهیه کننده: Raw Fury / سازنده: Shedworks
سال انتشار: ۲۰۲۱
پلتفرم: PC ،Xbox One ،Xbox Series X/S

بازی Sable

در Sable، شما با استفاده از وسیله‌ی نقلیه‌ی خاص خود جهان باز و نفس‌گیر بازی را کشف می‌کنید. سبک هنری منحصربه‌فرد بازی با طراحی کارتونی واقع‌گرایانه از آثار جین ژیرو، هنرمند فرانسوی، الهام گرفته است. او بیشتر به خاطر آثار نوآورانه‌اش در کمیک‌‌ بوک‌ها و داستان‌های علمی‌تخیلی که با پرسپکتیو، سایه‌ها و طرح‌های برجسته بازی می‌کردند، شناخته می‌شود. گفتنی است که این عناصر همگی در دنیای پر از شن و ماسه‌ی این بازی یافت می‌شوند. برای درک ارتباط بین Sable و گیرود، به کمیک Arzach از او مراجعه کنید. کمیکی که در آن یک قهرمان ساکت دیگر از مناظر بزرگ، زیبا و تقریبا خالی عبور می‌کند.

۱. Mini Metro

تهیه کننده: Dinosaur Polo Club / سازنده: Dinosaur Polo Club
سال انتشار: ۲۰۱۵
پلتفرم: PC

مینی مترو

برای یافتن آثار هنری لزوما لازم نیست که به موزه بروید. اگر با دقت به اطراف خود نگاه کنید، هنر در همه جا یافت می‌شود. این موضوع به ویژه در مورد بازی مینی مترو صادق است. مینی مترو به شما اجازه می‌دهد تا یک سیستم متروی کارآمد را برای استفاده مسافران ایجاد کنید. این بازی همچنین به شما اجازه می‌دهد تا پای در کفش هری بک بگذارید؛ فردی که نقشه‌ی او در سال ۱۹۳۳ به بهبود سیستم متروی لندن کمک کرد. با اینکه نقشه‌های قبلی بر فاصله‌ی هر ایستگاه از یکدیگر تمرکز می‌کردند، اما نقشه‌ی بک این توقف‌ها را در یک خط مستقیم‌تر با هم گروه‌بندی می‌کرد. اگرچه بک یک هنرمند نبود اما تکنیک نقشه‌برداری او که اولین بار در لندن مورد استفاده قرار گرفت، قطعا هنگام ایجاد سیستم‌های متروی شخصی در بازی به شما کمک خواهد کرد.

منبع: The Gamer


خرید بازی‌های کنسول از دیجی‌کالا


صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

نوشته ۱۰ بازی ویدیویی برتر که از نقاشی الهام گرفته‌اند اولین بار در دیجی‌کالا مگ. پدیدار شد.

منبع متن: digikala

سامانه پیام رسانسامانه ارسال پیامک متنی و پیام صوتی تبلیغاتی و انبوه پیام‌رسان:

برخی از امکانات سامانه اس ام اس پیام رسان:
- بدون هزينه اوليه؛ تنها هزينه پيامک ها را پرداخت می نمائيد!
- برگشت اعتبار پيامک های ارسال نشده
- اختصاص شماره رايگان جهت ارسال
- دريافت رايگان پيامک
- ارسال بر اساس پيش شماره تلفن همراه و کد پستی، سن و جنسيت، استان، شهر و منطقه و دکل مخابراتی و ...
- نظر سنجی پيامکی، مسابقات پيامکی، خدمات برنامه نويسان، ارسال دوره ايی و ده ها امکانات رايگان ديگر
- پشتیبانی 24 ساعته
به همراه امکان ويژه ارسال پيام صوتی به تمامی شماره های همراه و ثابت سراسر کشور

عضویت