حال اینطور که به نظر می‌رسد برخی از اسرار این بازی هنوز کشف نشده‌اند! تعدادی از سازندگان ماد توانستند پس از برداشتن برخی سدهای بازی به یکی از اسرار بسیار جالب ویچر ۳ پی ببرند. نکته اینجاست که شرکت سازنده به احتمال زیادی برای روند شخصیت پردازی که در نظر داشته تصمیم گرفته این بخش از داستان را به کاربران ارائه ندهد ولی با گذشت ۹ سال از عرضه این بازی بالاخره این راز کشف شده است!

راز جدید ویچر 3

بازی ویچر ۳ چندین انتهای مختلف دارد اما موردی که بیشتر مورد پسند طرفداران قرار گرفته، پایانی است که در آن سیری تبدیل به یک ویچر شده و به راه خود ادامه می‌دهد.

جزئیات بخش جدید بازی ویچر ۳

یک یوتیوبر به نام xLetalis و گروه سازنده ماد به نام Brothers in Arms یک روند داستانی بسیار جالب را در بازی ویچر ۳ کشف کردند. در این بخش از داستان ینیفر (Yennefer) به همکاران جادوگر خود برای امپراطور امیر (Emhyr) خیانت کرده و جادوگران را به کشتن می‌دهد. یوتیوبر و سازندگان ماد اعلام کردند که این کشف را زمانی انجام دادند که شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) ابزار طراحی ماد به نام REDkit را عرضه کرد. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد تا به طور کامل به فایل‌های بازی دسترسی داشته و حتی در آن تغییر ایجاد بکنند.

در بازی اصلی زمانی که گرالت اردین (Eredin) را شکست می‌دهد مشخص می‌شود که اولاخ (Avallac’h) سیری (Ciri) را به یک برج در اوندویک (Undvik) برده تا یخبندان سفید (White Frost) را از بین ببرد. پس از آن مهم نیست که شما چه انتخابی در روند بازی کرده باشید، سرنوشت جادوگران در بازی مشخص نمی‌شود. در اصل این بخش از داستان بازی در میان مبارزه گرالت و اردین و برج در اوندویک رخ می‌دهد.

در این ویدیوی جدید، گرالت در برج بیهوش شده و پس از چند روز در یک چادر نیلفگاردی (Nilfgaard) بیدار می‌شود. در این چادر چند تن از دکترهای امپراطور در حال بحث در مورد احتمال زنده ماندن او می‌کنند. زمانی که او با ینیفر صحبت می‌کند متوجه می‌شود که سیری گم شده و به خیانت اولاخ شک می‌کند.

این بخش جدید حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به بازی اضافه کرده و حتی در دیالوگ‌های بازی هم مؤثر است. مخصوصاً اینکه گرالت می‌تواند با تریس و ینیفر صحبت کرده و حتی بسیاری از شخصیت‌های اصلی بازی مثل هیالمار (Hjalmar)، سریس (Cerys) و افراد دیگر را ملاقات می‌کند. نکته اینجاست که این بخش از داستان بازی با انتخاب‌های گرالت بستگی دارد و در اصل به این بخش وابسته است که شما کدام شخصیت را به عنوان شاه اسکلیگه (Skellige) انتخاب کرده باشید.

کودتای ینیفر زمانی شروع می‌شود که ینیفر به جادوگران کلبه (Sorceresses of the Lodge) ملحق شده و به دنبال سیری می‌گردد. در این قسمت مقداری از انیمیشن‌ها ناقص است که مانع از این می‌شود داستان به طور کامل نمایش داده شود ولی در انتها ینیفر روند یافتن سیری را خراب کرده و در نتیجه فیلیپا، فرینجیلا و مارگاریتا توسط نیلفگارد دستگیر شده و اعدام می‌شوند.

نکته جالب اینجاست که ینیفر یک طلسم خاص به تریس می‌دهد تا از این ماجرا فرار کرده و درگیر نشود. این بخش از داستان بازی هم به انتخاب‌های گرالت در وقایع قبل ماجرا بستگی دارد. برای مثال اینکه گرالت با کدام یک از جادوگران در ارتباط بوده و نسبت به کارهای ینیفر چه واکنشی نشان می‌دهد.

این کار ینیفر با وجود اینکه بسیار خشن است، چندان عجیب نیست. به دلیل اینکه شخصیت ینیفر به شکلی طراحی شده که هر کاری برای سیری انجام می‌دهد و به همین دلیل حاضر نیست که جادوگران کلبه مکان او را تشخیص دهند. مخصوصاً اینکه این جادوگران در تلاش هستند تا قدرت سیری را بدست گرفته و حتی به او آسیب بزنند. با این حال این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر این بخش داستان در عنوان اصلی حضور داشت، آسیب زیادی به حس و حال بازی وارد می‌کرد. مخصوصاً اینکه کرکتر ینیفر را به شدت نامحبوب کرده که مانع از این می‌شد بسیاری از کاربران به این شخصیت اعتماد کنند.

راز جدید ویچر

ارتباط میان سیری و گرالت را می‌توان یکی از خاص‌ترین ارتباط‌های دنیای گیمینگ دانست.

شرکت سازنده تصمیم درستی گرفته است

کیفیت انیمیشنی که سازندگان ماد و یوتیوبر پیدا کردند اصلاً بالا نیست. در نتیجه کاملاً مشخص است که شرکت سازنده تصمیم گرفته در همان ابتدا این بخش را رها کرده و آن را پنهان کند. کیفیت این انیمیشن به حدی پایین است که این افراد باید تلاش می‌کردند جزئیات را خودشان کشف کرده و در میان آن اطلاعات مهمی را استخراج کنند.

نکته مهم اینجاست که این بخش از داستان بازی اگر حضور داشت، تأثیر زیادی روی روند انتهایی بازی می‌گذاشت. پایان بازی ویچر ۳ بسیار سریع بوده و در نتیجه کاملاً غیر منطقی است که یک بخش آهسته به آن اضافه شود. اگر شما دقت کنید، متوجه خواهید شد که از شکست اردین به برج اوندویک هرچند اتفاقات بسیار سریع رخ می‌دهد ولی جذابیت آن از نسخه گسترش یافته بیشتر است. به همین دلیل این حرکت شرکت سی‌دی پراجکت رد و حذف بخش خیانت ینیفر کاملاً منطقی به نظر می‌رسد.

منبع: PCgamer

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی

نوشته پایان‌بندی طولانی‌تری در فایل‌های ویچر ۳ کشف شد؛ خیانت بزرگ ینفر و جادوگران اولین بار در دیجی‌کالا مگ. پدیدار شد.

منبع متن: digikala