در نمایشگاه WWDC 2017، اپل از مدل جدید iMac رونمایی و از آن به عنوان قدرتمندترین مک ساخته شده تا به حال یاد کرد. این نمونه از iMac یک رایانه میزی بسیار توانمند تلقی است که برای علاقمندان دسکتاپ‌های All-in-one گزینه بسیار خوبی محسوب می‌شود؛ مخصوصا برای آن دسته از مشتریانی که در زمینه‌‌ کارهای گرافیکی و محاسباتی سنگین فعالیت دارند.

اپل اعلام کرد که قیمت پایه سری iMac Pro پایه ۴٫۹۹۹ دلار شروع می‌شود. حال اخبار و گزارش‌هایی منتشر شده که قدرتمندترین مدل این خانواده ۱۷ هزار دلار قیمت دارد! عددی که تصورش برای ما کمی عجیب است و با آوردن ماشین حساب و ضرب و تقسیم، به عدد حدودی ۶۳ میلیون تومان می‌رسیم!

کارشناسان با حساب قیمت اجزای این رایانه رومیزی ۱۷ هزار دلاری به مشخصات جالبی رسیدند. نمونه قدرتمند iMac Pro احتمالا یک پردازنده ۸ هسته‌ای اینتل Xeon، رم ۳۲ گیگابایتی و کارت گرافیک AMD Radeon Pro Vega 56 مجهز به رم ۸ گیگابایتی دارد! این اطلاعات هنوز به‌طور رسمی توسط شرکت سازنده تایید و تکذیب نشده و باید تا اعلام مشخصات نهایی این نمونه صبر کنیم. با این حال به نظر می‌رسد که مشتریان خواهان این دستگاه قدرتمند باید افراد ثروتمند برای پاسخگویی به نیازهای ویژه خود باشند.

منبع: Ubergizmo

منبع متن: digikala