شما گرمایی هستید و همسرتان سرمایی؟ شاید این مشکل خیلی از زوج‌ها باشد. ممکن است فرزندتان در کنار شما بخوابد. مشکل وقتی ایجاد می‌شود که یکی از شما پتو را کنار می‌زند و دیگری احساس سرما می‌کند یا اینکه لازم است فرزندتان جای گرم‌تری داشته باشد.شاید چیزی که لازم دارید دقیقا یک رختخواب هوشمند باشد.

SmartDuvet شرکتی خلاق است که رختخوابی هوشمند عرضه کرده است. این رختخواب به شما این امکان را می‌دهد که دمای دو سمت تخت را تعیین کنید. لحاف هوشمند جدید مثل محصول پیشین این شرکت با دمیدن هوای داخل لایه‌های لحاف  کار می‌کند و در واقع شما این لحاف را می‌پوشید. داخل لحاف شما یک جعبه‌ی کنترل دارید که می‌تواند زیر لحاف پنهان شود.

جعبه کنترل مثل یک دمنده‌ی هواست. این لحاف هوشمند مثل یک استخر بادی پر هوا می‌شود. وقتی کامل باد شد تخت شما آماده است.با یک اپلیکیشن شما می‌توانید دمای هر قسمت لحاف را تعیین کنید. هر قسمت لحاف با دمیدن هوای گرم و سرد دمای دو قسمت را تنظیم می‌کند. دولایه‌ی لحاف شامل قسمتی که روی آن می‌خوابید و تیوپ‌های هوای کنترل‌کننده‌ی دما که به پتو وصل می‌شوند.

رختخواب هوشمند

SmartDuvet تاکید کرده این لحاف تنها برای راحتی نیست، جلوی عرق کردن را می‌گیرد و شما را از شر حشرات موذی هم راحت می‌کند. علاوه بر این تولید این لحاف خبری خوب برای دوست داران محیط زیست است. چراکه با این لحاف دیگر لازم نیست دمای کل خانه را زیاد یا کم کنید.

دموی این لحاف هوشمند در CES 2017 رونمایی شد اما برای پیدا کردن آن در بازارهای جهانی باید تا شهریور منتظر ماند. قیمت این لحاف برای خرید اولیه ۱۹۹ دلار تعیین‌شده ولی برنامه‌ی فروش آن با قیمت ۳۵۹ دلار هدف‌گذاری شده است.

به نظر شما این لحاف به‌دردبخوری است یا نه؟ اگر بتوانید همچنین لحافی می‌خرید؟

منبع: The Verge

منبع متن: digikala