سال گذشته، فولکس‌واگن توانست عنوان پرفروش ترین خودروساز دنیا را در کارنامه خود ثبت کند ولی امسال قضیه فرق کرد و تویوتا این عنوان را از این شرکت آلمانی گرفت.

در اینفوگرافی زیر می‌توانید پرفروش‌ترین برند خودروسازی را در کشورهای مختلف دنیا را ببینید. نکته جالب، شرکت سایپاست که در این تصویر به چشم می‌خورد و توانسته عنوان پرتیراژ‌ترین را در ایران به خود اختصاص دهد.

برای دیدن در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید

شرکت تویوتا در سال ۱۹۳۷ میلادی یعنی درست ۸۰ سال پیش تاسیس شد. این شرکت ژاپنی مالک شرکت‌هایی مثل لکسوس، سیلیکون و دایهاتسو و سهام‌دار شرکت‌هایی مثل ایسوزو و سوبارو است. تویوتا توانست در ۴۹ کشور دنیا، در صدر پرفروش‌ترین خودروساز سال ۲۰۱۷ قرار بگیرد.

در مقابل شرکت ژاپنی تویوتا، فولکس‌واگن است که اصالتی مشابه تویوتا دارد. این شرکت آلمانی مصل تویوتا در سال ۱۹۳۷ میلادی تاسیس شده و مالک و سهام‌دار شرکت‌های بزرگی مثل پورشه، آئودی، سئات، اشکودا، بنتلی، بوگاتی، لامبورگینی و دوکاتی است. فولکس‌واگن در ۱۴ کشور دنیا پرفروش‌ترین خودروساز امسال شناخته شد.

پس از این دو غول خودروساز، شرکت‌های خودروسازی فورد در ۸ کشور، رنو و اشکودا در ۶ کشور، داچیا و فیات هم در ۵ کشور دنیا عنوان پرفروش‌ترین را از آن خود کردند.

در میان این شرکت‌های خودروسازی، شما طرفدار کدام‌یک هستید؟

منبع: regtransfers

 

منبع متن: digikala