امروز در سایت اف دی ال با نرم افزار فوق العاده TextPad درخدمت شما عزیزان هستیم که یک برنامه ادیتور در نوع خود قوی به عنوان یک ویرایشگر متن می باشد. ولی این سوال ممکن است وجود داشته باشد که آیا با وجود ادیتور های متنی به مانند Notepad در خود ویندوز ضرورتی بر استفاده از ویرایشگر های متنی دیگر وجود دارد؟ اگر یک برنامه نویس باشید مطمئنا ویرایشگر پیش فرض ویندوز به هیچ وجه جوابگوی نیاز های شما نخواهد بود و حتما به یک نرم افزار کامل نیاز پیدا می کنید که بتوانید فایل های حجیم را باز کنید یا کد های ثابت برخی از زبان ها را در دسترس داشته باشید و آن های را به صورت رنگی و جدا از متن ببینید.
نرم افزار TextPad واقعا در حد خود نرم افزار قوی ویرایشگر متن است که از بیشتر زبان های برنامه نویسی پشتیبانی به عمل می آورد و سرعت اجرا و عکس العمل بسیار مناسبی در اجرای فایل های برنامه نویسی شده بسیار حجیم و شناسایی دستورات دارد و محدودیت های که سایر نرم افزار ها به دلیل کم بودن حافظه مجازی رایانه دارند را ندارد که از نقاط قوت آن محسوب می شود. این نرم افزار ویرایشگر متن از استاندارد های بسیاری تبعیت می کند که از جمله می توان به قرار داد نامگذاری بین الملی (UNC) اشاره کرد که اختیار شما را در انتخاب نام فایل های خروجی بسیار بالا خواهد برد. یک نکته دیگر از ویژگی های جالب این نرم افزار ویرایشگر، غلط یاب آن است که قادر است مشکلات املایی را با جستجو در بانک اطلاعات خود که 10 زبان از جمله انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و ... را می توان از این بین نام برد، شناسایی کرده و به صورت سریع و آسان به شما نمایش داده و در صورت موافقت شما تصحیح نماید.

یکی از نگرانی کاربران در برنامه نویسی و تایپیست ها این مورد است که به صورت لحظه ای، رایانه به هر دلیلی (به مانند قطع برق) خاموش شود و برنامه نویس بدون ذخیره فایل ویرایشی خود تمام داده های خود را از دست بدهد. قابلیت جالب شروع مجدد که در این نرم افزار وجود دارد زمانی که رایانه را بعد از قطعی و بدون ذخیره فایل باز می کنید، دقیقا از جایی که شما آخرین تغییرات را اعمال کرده بودید، فایل شما ذخیره شده و به هیچ وجه حتی یک خط از کد شما از بین نخواهد رفت که امکان بسیار جالب و کاربردی است. از ویژگی بارز این نرم افزار ویرایشگر متن برنامه نویسان می توان به امکان مانور بالا بر روی کد و متن اشاره کرد که علاوه بر قابلیت های معمول cut, copy و paste به شما امکان پس و پیش کردن برخی از کلمات، جایگزین کردن کلمه ای به جای کلمه ای دیگر (replacing) با امکان تنظیم در تعداد و سطر و غیره را خواهد داد که کنترل و تسلط شما را در ویرایش متن بالا خواهد برد. این نرم افزار به واقع بسیار قدرتمند بوده و یک ویرایشگر محبوب است که هم اینک می توانید آن را از وب سایت دانلود رایگان دریافت و با امکانات دیگر آن نیز آشنا و نهایت لذت را در کد نویسی نظاره گر شوید. این نرم افزار قابل نصب بر روی ویندوز های Windows 7 and 8, Vista, XP, and Server 2003, 2008 و 2012 می باشد.