امروز برای وب نویسان عزیز برنامه مفیدی در نظر گرفته ایم که با آن میتوان در زمینه وب نویسی کارهایی بزرگ انجام داد، نرم افزار Zend Studio  برنامه ایست برای حرفه ای ها در زمینه برنامه نویسی با زبان PHP  و در این زمینه به برنامه نویسان امکانات کاربردی زیادی نظیر: کد نویسی، تغییر سریع در کدها، دیباگ کردن سریع و قوی، طراحی در فضای ابری و همکاری قوی در کار های گروهی را ارائه می کند.

استفاده از ابزار های مورد علاقه تان

چه اینکه شما یک حرفه ای باشید چه یک تازه کار، با استفاده از برنامه Zend Studio میتوانید به راحتی به ابزار های سودمندی در زمینه PHP دسترسی داشته باشید.

کد نوشتن در ساختاری بسیاری آسان

آیا نگرانی شما در زبان PHP اختلال در کدنویسی بدلیل استفاده همزمان از چند فریم ورک در یک پرژه هست؟ ویژگی "یک پارچه نویسی" در قسمت کدنویسی این امکان را به شما میدهد تا به راحتی فریم ورک ها و منابع تان را به کد اضافه، حذف، به روز رسانی و یا تغییر دهید و همچنین شما می توانید تمام منابع خارجیتان را در یک فایل قرار داده و به وسیله یک خط کد آنها را در مواقع لزوم فراخوانی نمایید.

واحد PHP - یک دیباگر قوی و رایگان

با این ابزار با سرعت بیشتری به اشتبا هایتان در زمینه کد نویسی پی می برید و از آنچه تصور می کنید سریع تر می توانید آنها را برطرف نمایید، Zend Studio با کتابخانه ای قدرتمندی در این زمینه تست هایی با دقت بالا از کدهایتان میگیرد و در نهایت به شما مشکلات را گزارش میکند و لازم است بدانید احتیاجی به اصلاح دستی نیست بلکه خود برنامه تا حدالمقدور خودش این کار را انجام میدهد.

ساخت اسناد PHP 2  - کدهایی جامع بسازید

ممکن است تا حالا شما خواسته باشید کد کسی دیگر را بخوانید و از ساختار آن سر در بیاورید و مشکل اینجاست که فهمیدن ساختار منطقی کد هایی که خودمان نمی نویسیم بسیار مشکل است، ولی این برنامه با این ویژگی خاص این مشکل را حل کرده و از برنامه مورد نظر یک سند می سازد که به وضوح ساختار آن را مشخص میکند و نکته آخر در این قسمت اینکه شما میتوانید از کدهای قفل شده نیز در سورس کد مورد نظر استفاده نمایید.

ساختن برنامه با  استفاده از فریم ورک های مورد علاقه تان

هر نوع فریم ورکی که شما میخواهید انتخاب کنید و از آن در برنامه تان استفاده نمایید، در این قسمت Zend Studio باعث گسترش برنامه شما می شود و این گسترش از منابع مورد علاقه شما، API های جدید تا ساختار اصلی کدنویسی شما را در بر می گیرد، در صورت استفاده از فریم ورک مخصوص برنامه Zend Studio در برنامه تان می توانید از ویژگی هایی همچون: مزایای بیشتر، ماژول های خودکار، متن کمکی کد ها، توسعه  محتوا برای کمک به سرویس ها و متغیر ها استفاده نمایید.

توسعه برنامه نویسی در فضای ابری

با برنامه Zend Studio به راحتی می توانید در فضای ابری  بر روی سروری که میزبان آن خود برنامه Zend Studio است کد نویسی نمایید، شاید شما بپرسید چرا باید این کار را انجام بدم؟ خوب دلیل آن این است که شما بدون استفاده از برنامه و در هر جایی از طریق فضای ابری می توانید به تستر PHP، ویژگی مانیتورینگ و دیباگر حرفه ای، بهبود کد نویسی (ایجاد تغییراتی جزئی بروی کد های شما بمنظور افزایش کارایی آن) و خیلی از موارد دیگر دسترسی داشته باشید و از همه مهمتر این ویژگی به شما در داشتن یک کار تیمی حرفه ای کمک شایانی خواهد کرد.

ساخت برنامه برای موبایل بر اساس کد نویسی وب

شاید شما هم دوست داشته باشید دستی در برنامه نویسی سایر پلتفرم های موبایل  داشته باشید ولی مشکل اینجاست که زمان کافی برای شروع از صفر در یک زبان دیگر را ندارید، برنامه Zend Studio با دارا بودن ویژگی هوشمند Apache Cordova می تواند به شما در این زمینه کمک کند، با استفاده از این ابزار به راحتی می توانید پا در اکثر پلتفرم های موبایل با وب نویسی استفاده و در این زمینه می توانید از زبان های محبوب مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت بهره ببرید.

ویژگی های  کلیدی نرم افزار "برنامه نویسی به زبان PHP"

  • "دستیار محتوا"به شما کمک خواهد کرد تا در کوتاه ترین زمان بهترثین API را برای فریم ورکتان انتخاب نمایید.
  • نمونه های جدید و بسیاری برای کلاس ها، صفات و ... که به شما در داشتن برنامه ای با آسیب پذیری کمتر کمک خواهد کرد.
  • "آنالیز" و "اعتبار سنجی آنی" به شدت به شما در کد نویسیتان کمک خواهد کرد.
  • ابزار" واحد PHP2" در زمینه توسعه و تست نهایی برنامه تان به شما تذکراتی میدهد و در صورت تمایلتان می توانید کدهایتان را با آن بهبود ببخشید.
  • مکانی روان در برنامه نویسی که به شما در استفاده راحت تر از SVN, CVS, Git و GitHub را می دهد.
  • دیباگر، مشکل یاب (مخصوص بدنه کدهایتان که هدف آن افزایش سرعت برنامه تان می باشد)، تعمیر کار باگ و بهبود ساز برنامه، همه برای داشتن برنامه ای قوی در اختیار شماست.