شبکه جهانی وب همه روزه در حال گسترش می باشد و در طرف دیگر ویروس ها، تروجان ها، هکر ها و ... نیز در حال افزایش و پیوستن به این حلقه ی جهانی هستند و کاربران باید با امنیت در رایانه آشنایی کاملی داشته باشند تا بتوانند خود را در مقابل این تهدیدات ایمن سازند. عموم کاربران از آنتی ویروس برای ایجاد امنیت در رایانه ی خود بهره می برند که برخی با وجود این نیز دچار مشکل و آلودگی رایانه می شوند و مشکل اینجاست که آنتی ویروس ها به تنهایی قادر به دفع تمام تهدیدات نیستند و برخی خطرات از طرف اینترنت که امروز همه ی کاربران با آن در ارتباطند آنها را تهدید می کند.

راه حل این مشکل نیز استفاده از Internet Security می باشد که امنیت شما را در این زمینه تضمین می کنند. شرکت های مختلفی، نرم افزار های امنیتی مختلفی را منتشر ساخته اند که شرکت Grisof نیز یکی از این شرکت هاست و پک نرم افزاری قدرتمند AVG را ساخته و منتشر کرده است. در پک نرم افزار های AVG سه نرم افزار با نام های AVG Anti-Virus ، AVG Internet Security و AVG Internet Security Business وجود دارد. همانطور که نام این سه نرم افزار بر می آید، نرم افزار AVG Anti-Virus آنتی ویروس اصلی این پک می باشد و قادر به مقابله با انواع ویروس ها و سایر بد افزار ها است، نرم افزار AVG Internet Security نیز ابزار اصلی این پک برای امنیت در اینترنت، جلوگیری از نفوذ هکر ها، ورود تروجان ها و سایر تهدیدات آنلاین می باشد، نرم افزار AVG Internet Security Business نیز نسخه ی کاری AVG Internet Security می باشد که در برخی امکانات با هم متفاوت هستند.

در ادامه ی همین مطلب به تفسیر به شرح امکانات و قابلیت های هر یک از این نرم افزار ها خواهیم پرداخت. نرم افزار AVG در سال 1991 پا به عرصه ی نرم افزار های امنیتی گذاشته و با داشتن بیش از 20 سال سابقه کار و بهره مندی از نو آوری در طراحی خود امروز به یکی از بهترین نرم افزار های امنیتی تبدیل شده و در چند سال گذشته رشد قابل توجهی را تجربه کرده است که امروز ویرایش سال AVG 2014 آن را برای شما کاربران عزیز وب سایت دانلود رایگان مهیا ساخته ایم.

 حال به تفسیر به شرح امکانات هر یک از نرم افزار های AVG می پردازیم :

AVG Antivirus

اگر شما به طور مداوم از رایانه ی خود استفاده می کنید حتما به یک ابزار امنیتی مطمئن نیاز خواهید داشت ، AVG Anti-Virus شما را قادر میسازد تا در مقابل پیچیده ترین تهدیدات آنلاین و آفلاین که رایانه ی شما را مورد حمله قرار می دهند به صورت کاملا رایگان ایمن شوید. این نرم افزار بر عکس بسیاری از آنتی ویروس ها سرعت سیستم عامل شما را کاهش نمی دهند و شما می توانید با این نرم افزار به راحتی و با حداکثر سرعت عمل، انواع ویروس ها را شناسایی و از رایانه ی خود محافظت کنید. شما با وجود نرم افزار AVG Anti-Virus با اعتماد به نفس و خیال راحت می توانید به گشت و گذار در وب سایت های مختلف بپردازید زیرا این نرم افزار با بهره مندی از LinkScanner قدرتمند قادر است تمام سایت های خطرناک را شناسایی و از ورود به این سایت ها جلوگیری کند، همچنین این نرم افزار رتبه ی امنیتی وب سایت هایی که شما به آنها مراجعه می کنید را در پروفایل کاربری شما در وب سایت های اصلی جستجو در اینترنت شامل Google, Bing/MSN و Yahoo نیز اعمال می کند که در جستجو های خود به چنین سایت هایی برخورد نکنید.

این نرم افزار در مورد حملات فیشینگ (Phishing) نیز به طور کامل ایمن شده است و صفحات وب شما را مورد بررسی قرار می دهد، در صورتی که ایمنی کامل اطلاعات شما در آن وب سایت تضمین شده باشد، اجازه ورود داده خواهد شد و تضمین می کند که اطلاعات محرمانه ی شما همچون اطلاعات بانکی، یوزر و پسورد ها و ... دزدیده نشوند. نرم افزار AVG Antivirus قادر است شما را در مقابل انواع تهدیدات شامل Virus, Worm, Rootkit , Trojan و Spyware ایمن سازد که نشان از قدرتمندی این نرم افزار دارد. در این نرم افزار بخشی با نام Game Mode نیز تعبیه شده است که از ایجاد وقفه ی برخی نرم افزار ها در اجرای بازی های رایانه ای جلوگیری می کند که این امکان بسیار مورد توجه گیمر هاست. آنتی ویروس AVG دارای بانک اطلاعاتی قدرتمندی است ولی با این وجود شما در هر لحظه می توانید با مراجعه به بخش Update Manager این نرم افزار از وجود آپدیت های آن آگاه شوید و در صورت نیاز آن را به صورت رایگان دریافت و بانک اطلاعاتی نرم افزار خود را کامل تر کنید.

AVG Internet Security

نرم افزار AVG Internet Security پیشرفته ترین حفاظت را از رایانه ی شما در مقابل تمام تهدیدات آنلاین اعمال می کند و دیگر نیاز نیست نگران این موضوع باشید. این نرم افزار راه حلی ساده و قابل اعتماد برای تمام کاربران خانگی و دفاتر کاری کوچک است که به طور رایگان در اختیار عموم مردم جهان قرار گرفته است و شما در مقابل ویروس ها، جاسوس افزارها، هکرها، هرزنامه و وب سایت های مخرب ایمن خواهد ساخت. این نرم افزار از لایه های چندگانه حفاظتی استفاده می کند و این بدین معنی است که هیچ هرز نامه یا سایت مخربی حتی به صورت تصادفی نمی تواند باعث ورود فایل های جاسوسی به رایانه شما شود که این مورد نگرانی شما را از سرقت اطلاعات شما از بین خواهد برد.

قابلیت جالب توجه این نرم افزار سرعت بسیار بالای پردازش این نرم افزار می باشد و بعد از نصب این نرم افزار سرعت سیستم عامل شما کاهش نمی یابد. ممکن است اطلاعات شما از طریق بد افزار های مختلف مورد سرقت یا تخریب واقع شوند، AVG Internet Security دارای بخشی با نام واحد بازیابی سرقت اطلاعات می باشد که اگر اطلاعات شما از بین رفت به راحتی (آنلاین یا آفلاین) می توانید اطلاعات از بین رفته را بازیابی نمایید. این نرم افزار همچنین دارای دیوار آتش جدید و تقویت شده ای است که از ورود هر نوع اطلاعات مخرب و  دیدن داخل رایانه ی شما توسط هکر ها جلوگیری می کند. نرم افزار AVG Internet Security قابلیت جدید حفاظت در مقابل عملیات های فیشینگ را نیز در خود جای داده است که برای مقابله با صفحات جعلی که برای دزدی اطلاعات ساخته می شوند مناسب است و از دزدی اطلاعات محرمانه ی شما جلوگیری می کند. این نرم افزار نیز مانند سایر نرم افزار های پک AVG دارای قابلیت به روز رسانی اتوماتیک می باشد که تضمین می کند از ورود هر نوع بد افزار جدیدی به رایانه ی شما جلوگیری کند. (این گزینه برای کاربران با IP ایرانی غیرفعال است که می توانید با تغییر آی پی از این امکان نیز بهره مند شوید)

 

AVG Internet Security Business Edition 2013

همانطور که در توضیحات اولیه گفته شده است این نرم افزار نسخه ی تجاری نرم افزار AVG Internet Security 2013 می باشد که ما در این قسمت تنها به شرح تفاوت های این دو نسخه می پردازیم و در باقی مشخصات این دو نسخه با هم مشترکند. این نرم افزار در اصل برای امنیت اینترنت در شبکه های مختلف اداری ایجاد شده است و امنیت شبکه را برای کارکنان فراهم میسازد. نرم افزار AVG Internet Security Business Edition 2013 از گسترش نرم افزار های مخرب در سراسر شبکه جلوگیری می کند و نرم افزار هایی که رفتار های مشکوکی از خود نشان می دهند را شناسایی کرده و از اطلاعات کسب و کار و داده های شما در مقابل تمام این نرم افزار ها و سایر بد افزار ها حفاظت می نماید. این نرم افزار از اسکن هوشمندی بهره مند است و قادر است تمام رایانه های موجود در شبکه را مورد بررسی قرار دهد و به همین دلیل بسیار از لحاظ زمانی به صرفه است. اینترنت یکی از پرکاربردترین موارد در شبکه های اداری است و عموما معاملات حساس در بین این شبکه ها از طریق اینترنت صورت می گیرد و هکر ها و سایر بد افزار ها نیز در کمین این اطلاعات هستند، AVG با بهره مندی از تکنولوژی منحصر به فرد محافظت پویا، پیچیده ترین تهدیدات آنلاین را خنثی خواهد نمود. این نرم افزار در سایر امکانات تمام ویژگی های AVG Internet Security 2013 را دارست.