آموزش های الکترونیکی رو به افزایش است و بسیاری از شرکت ها و اشخاص برای ارائه ی آموزش های خود از این روش استفاده می کنند؛ از این رو نرم افزار های مختلفی برای تولید آموزش های الکترونیکی ارایه شده اند که شرکت Techsmith یکی از پیشروترین شرکت ها در این زمینه می باشد. محصول فوق العاده ی این شرکت با نام Techsmith Snagit که امروز با معرفی آن در خدمت شما عزیزان هستیم یکی از بهترین نرم افزار ها برای ساخت آموزش های الکترونیکی می باشد. توسط این نرم افزار کاربر قادر است از صفحه ی نمایش خود فیلم یا عکس با فرمت های مختلف تهیه کند؛ اما در کنار ضبط صفحه نمایش، امکانات دیگری نیز مهیا شده اند تا یک ارایه ی خوب آموزشی توسط این نرم افزار صورت گیرد.

از امکانات جالبی که در این نرم افزار مهیا شده می توان به امکان گرفتن فیلم یا عکس از ناحیه و صفحه ای خاص اشاره نمود؛ برای مثال وقتی شما می خواهید از قسمتی مشخص از صفحه نمایش عکس یا ویدیو تهیه نمایید فقط کافیست نرم افزار را فعال و بخش مورد نظر را در صفحه انتخاب کنید تا فایل ضبط صفحه نمایش فقط از آن قسمت تصویر برداری کند؛ لازم به ذکر است شما می توانید از پنجره ای خاص، بخشی خاص از صفحه، تمام صفحه، پنجره های فعال و ... به انتخاب خود شروع به ضبط نمایید. برای اینکه آموزش خوبی نیز صورت گیرد در این نرم افزار ابزار های ویرایشی نیز تهیه شده است که از طریق آن شما می توانید نکاتی را در قالب متن، عکس یا روشن کردن بخشی از صفحه به کاربر منتقل کنید که این مورد بسیار می تواند در آموزش خوب و ذکر نکات اصلی آموزش موثر باشد.

تنظیمات ویژه ای نیز برای ضبط ویدیو در نرم افزار Snagit در نظر گرفته شده که از این جمله می توان به قابلیت تنظیم رنگ، کنترلر های اندازه گیری، میزان روشنی یا تیرگی صفحه، قطع جریان  و ... اشاره نمود که دست کاربر را در انجام تنظیمات مورد نظرش باز می گذارد. بعد از ساخت آموزش شما می توانید فایل های خود را در هر قالبی از جمله Email, FTP, Program, Clipboad, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint, Microsoft Excel, Camtasia Studio و YouTube در اینترنت یا رایانه برای انتشار آماده و آن را به راحتی منتشر کنید. این نرم افزار از شبکه های اجتماعی نیز پشتیبانی کاملی به عمل می آورد و شما قادرید فایل های خود را در این شبکه ها انتشار دهید، از جمله شبکه های اجتماعی که تحت پشتیبانی این نرم افزار هستند می توان به Evernote, Facebook, Twitter, Flickr, OneNote و ... اشاره نمود که باعث محبوبیت هر چه بیشتر این نرم افزار شده است. نرم افزار SnagIT برای ضبط تصاویر از فرمت های مختلفی همچون GIF, JPG, BMP, PNG, TIF, ... و برای ضبط ویدیو ها از فرمت های PPT, AVI, MPG, MPEG, SWF, WMV, ... پشتیبانی به عمل می آورد. به جرات می توان گفت این نرم افزار یکی از برترین نرم افزار ها در زمینه ی فعالیت خود می باشد و شما می توانید هم اینک آخرین ویرایش این نرم افزار را به صورت کاملا رایگان دریافت و از ساخت فایل های آموزشی خود لذت ببرید.

قابلیت ها و امکانات اصلی نرم افزار Snagit ضبط صفحه نمایش:

 • امکان ضبط فیلم و گرفتن عکس از صفحه نمایش
 • امکان تنظیم نرم افزار برای شروع اتوماتیک فیلم یا عکس برداری
 • امکان فیلم یا عکس برداری از از پنجره ای خاص، بخشی خاص از صفحه، تمام صفحه، پنجره های فعال و ...
 • امکان اضافه کردن نکات به فایل در قالب متن، عکس، روشن کردن بخشی از صفحه و ...
 • امكان كشیدن و اضافه نمودن اشكال هندسی به فایل
 • تنظیمات ویژه همچون قابلیت تنظیم رنگ، کنترلر های اندازه گیری، میزان روشنی یا تیرگی صفحه، قطع جریان  و ...
 • قابلیت انتشار از طریق Email, FTP, Program, Clipboad, Microsoft Word, Microsoft PowerPoint, Microsoft Excel, Camtasia Studio و YouTube
 • پشتیبانی از شبکه های اجتماعی همچون Evernote, Facebook, Twitter, Flickr, OneNote و ...
 • پشتیبانی از فرمت های GIF, JPG, BMP, PNG, TIF, ... برای ذخیره ی تصاویر
 • پشتیبانی از فرمت های PPT, AVI, MPG, MPEG, SWF, WMV, ... برای ذخیره ی ویدیو ها
 • افکت های مختلف ویدیویی برای جذاب تر کردن آموزش
 • رابط کاربری ساده و سرعت اجرای بسیار بالا