آیا نینتندو بازی‌های قبلی سوپر ماریو را بازسازی خواهد کرد؟ حتی اگر چنین چیزی اتفاق بیوفتد امری نخواهد بود که میاموتو با آن موافق باشد. سازنده سری ماریو آقای شیگرو میاموتو سازنده‌ی ۶۴ ساله‌ی سری ماریو است و در حال حاضر در نینتندو مشغول به فعالیت است. ماریو برای اولین در سال ۱۹۸۱ و در […]

میاموتو: نمی‌خواهم بازی های قدیمی را بازسازی کنم

آیا نینتندو بازی‌های قبلی سوپر ماریو را بازسازی خواهد کرد؟ حتی اگر چنین چیزی اتفاق بیوفتد امری نخواهد بود که میاموتو با آن موافق باشد.

سازنده سری ماریو آقای شیگرو میاموتو سازنده‌ی ۶۴ ساله‌ی سری ماریو است و در حال حاضر در نینتندو مشغول به فعالیت است. ماریو برای اولین در سال ۱۹۸۱ و در بازی Donkey Kong حاضر شد و محبوبیت بسیاری پیدا کرد. از آن روز تا به حال نه تنها از محبوبیت این شخصیت دوست داشتنی کاسته نشده است بلکه می‌توان گفت محبوبیت او حتی بیش از گذشته شده است. به لطف همین محبوبیت، تا به امروز بازی‌های گوناگونی با حضور ماریو و دنیای او ساخته شده است و اخیراً نیز در E3 2017 عنوان جدیدی با حضور ماریو به نام Mario+Rabbids Kingdom Battle برای نینتندو سوییچ معرفی شد. با وجود موفقیت چشم گیر بازی‌های پیشین ماریو و محبوبیت آن‌ها میان طرفداران و بازی بازان، شیگرو میاموتو با بازسازی (Remake) آن‌ها موافق نیست. ایشان به تازگی در مصاحبه‌ای عنوان کردند که هیچ علاقه‌ای به بازسازی دوباره عناوین سوپر ماریو نداشته و در عوض قصد حرکت رو به جلو را دارند.

شیگرو میاموتو به IGN گفت:

فکر نکنم قصد داشته باشم که بازی‌های سوپر ماریو را بازسازی کنم. ساخت مکانیک‌ها و بازی‌های جدید طبیعی‌تر است.

این در حالی است که نینتندو تا به حال سابقه بازسازی بازی‌ها را داشته است؛ برای مثال Super Mario 64 DS عنوانی بازسازی شده برای DS بود. بازی سوپر ماریو بعدی Super Mario Odyssey نام دارد که در ماه اکتبر منتشر خواهد شد. گفته شده است که این بازی برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر می‌شود.

Super Mario Odyssey بیشتر دارای رگه‌هایی از عناوین Super Mario 64 و Super Mario Sunshine است.

ایشان در ادامه درباره‌ی کاربر پسند تر بودن این عنوان صحبت کردند.

ما بیش از سی سال است که بازی‌های ماریو را می‌سازیم و در طول این پروسه ما تغییراتی در آن ایجاد کرده‌ایم. بعضی از این بازی به نظر سخت‌تر بودند و سخت‌تر بازی می‌شدند. بنابر این ما کمی به عقب بازگشتیم تا دسترسی آن را برای تمام بازی بازان فراهم کنیم.

برای اطلاعات بیشتر از عنوان Super Mario Odyssey می‌توانید به اخبار گذشته گیمفا از این عنوان و پوشش ما از E3 2017 نگاهی بیاندازید.

 

منبع متن: gamefa