مسابقات بین‌المللی بازی‌های موبایل (International Mobile Game Awards به‌اختصار IMGA) امسال برای دومین بار مسابقات خود را در منطقه‌ی MENA (خاورمیانه و شمال آفریقا) برگزار می‌کند. به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این دوره مسابقات از سال ۱۳۸۴ آغاز شده و قدیمی‌ترین دوره مسابقات جهانی بازی‌های موبایل است. از سال پیش یعنی سال ۱۳۹۵ این دوره مسابقات […]

امکان درخشش بازی‌سازان ایرانی در مسابقه بین‌المللی بازی‌های موبایل خاورمیانه

مسابقات بین‌المللی بازی‌های موبایل (International Mobile Game Awards به‌اختصار IMGA) امسال برای دومین بار مسابقات خود را در منطقه‌ی MENA (خاورمیانه و شمال آفریقا) برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این دوره مسابقات از سال ۱۳۸۴ آغاز شده و قدیمی‌ترین دوره مسابقات جهانی بازی‌های موبایل است. از سال پیش یعنی سال ۱۳۹۵ این دوره مسابقات که به‌صورت سالانه با شرکت صدها شرکت و استودیوی بازی‌سازی پلتفرم موبایل برگزار می‌شود؛ به کشور چین، کشورهای آسیای جنوب شرقی و کشورهای منطقه‌ی MENA نیز آمد و برندگان هر دوره از مسابقات برگزار شده در این مناطق، در مسابقه‌ی بین‌المللی برگزار شده در سان‌فرانسیسکو نیز شرکت داده می‌شوند.

از ۱ خردادماه سال جاری، زمان ارسال آثار و بازی‌ها برای شرکت در دومین دوره‌ی مسابقات IMGA در منطقه‌ی MENA آغاز شده و تا ۳۱ مرداد ماه نیز ادامه دارد. نامزد‌ها و بازی‌های انتخاب شده از میان تمامی آثار ارسالی در تاریخ ۱۷ مهر اعلام می‌شوند و دوره‌ی دوم مسابقات نیز در تاریخ ۱۹ آبان در کشور عمان برگزار می‌شود که بازی‌های ارسالی توسط هیات داوران مجرب IMGA قضاوت خواهند شد.

در دوره‌ی پیشین IMGA و اولین دوره‌ی برگزار شده‌ی آن در MENA، ۱۰۰ بازی برای قضاوت ارسال شدند که ۸ برنده از میان ۴۳ نامزد برگزیده شدند.

معیار‌هایی که بازی‌های نامزد شده در مسابقات براساس آنان قضاوت می‌شوند عبارتند از:

  • کیفیت گیم‌پلی
  • کیفیت روایت داستان
  • کیفیت نوآوری
  • کیفیت طراحی
  • بهترین دستاورد فنی
  • بهترین بازی چندنفره

بازی‌های منتشر شده و منتشر نشده می‌توانند در مسابقه شرکت کنند. بازی‌های منتشر شده می‌بایست دارای یک آیکون، توضیحات درباره‌ی بازی، ویدیویی از گیم‌پلی، لینک صفحه‌ی بازی در یک مارکت‌هایی چون گوگل‌پلی یا اپ‌استور و کدهای دسترسی به بازی باشند (درصورتی که بازی رایگان نباشد). بازی‌های منتشر نشده نیز می‌بایست تمامی موارد ذکر شده برای بازی‌های منتشر شده را دارا باشند به‌جز اینکه چون بازی منتشر نشده است، می‌بایست ۲۰ عدد کد، دمو یا دسترسی به بازی نیز توسط سازنده ارسال شود که روی پلتفرم‌های اندروید، iOS، ویندوز و HTML 5 قابل‌اجرا باشد.

با توجه به این‌که در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، کشورمان ایران بیش‌ترین و فعال‌ترین بازی‌سازان موبایلی را داراست، پیش‌بینی می‌شود با حضور فعال و پر تعداد بازی‌های ایرانی در این مسابقه شانس کسب مقام توسط بازی‌سازان ایرانی بسیار بالا باشد.

بازی‌سازان جهت ثبت بازی خود در این رقابت می‌توانند از طریق این صفحه اقدام کنند.

منبع متن: gamefa