شاید خیلی‌ از ما علاقه زیادی به فیزیک و ریاضی نداشته باشیم اما قبول کنیم که بعضی از مفاهیم آن برای ما کاربردی و صد البته، لذت بخش است؛ مثلا سرعت، سرعت یعنی هیجان، یعنی حس متفاوت که به لطف جاری شدن آدرنالین در بدن لحظات متفاوتی را برای ما رقم می‌زنند.

ساده‌ترین راه برای تجربه این حس متفاوت، نشستن پشت فرمان اتومبیل و تخت کردن گاز است. حال اگر ماشین شما قدرتمندتر باشد، قطعا حس متفاوتی را هم تجربه می‌کنیم. سوپراسپرت‌ها نماینده آن هستند که مارا به حداکثر سرعت در کم‌ترین زمان برسانند ولی برای فراهم کردن یکی از آن‌ها باید هزینه زیادی را هم متقبل شویم.

اما صبر کنید، شاید همه آن‌ها خیلی گران‌قیمت نباشند! شاید نیازی نباشد که بسیار ثروتمند باشیم تا صاحب یکی از آن‌ها شویم. مک‌لارن ۵۷۰s Spider جدید، نمونه ساده برای خرید یک سوپراسپرت نسبتا ارزان‌قیمت در کلاس خود است. این مدل مک‌لارن، ۲۰۸ هزار دلار قیمت دارد که در مقابل بوگاتی شیرون ۳ میلیون دلاری، یک سوپراسپرت ارزان‌قیمت جلوه می‌کند.

مک‌لارن ۵۷۰s Spider، یک پیشرانه تویین توربو ۸ سیلندر خورجینی با حجم ۳٫۸ لیتری دارد که می‌تواند توانی معادل ۵۶۲ اسب‌بخار را تولید کند. به لطف همین پیشرانه قدرتمند، رسیدن از حال سکون به سرعت ۹۷ کیلومتر بر ساعت، ۳٫۱ ثانیه زمان می‌برد. اگر سوار این خودرو شوید می‌توانید حداکثر سرعت ۳۲۸ کیلومتر بر ساعت را تجربه کنید.

باز و بسته کردن سقف مک‌لارن ۵۷۰s اسپایدرحدود ۱۵ ثانیه طول می‌کشد. اگر قصد باز و بسته کردن سقف ۵۷۰s Spider را داشته باشید، نیازی نیست که خودرو را حتما متوقف کنید؛ چراکه این خواسته تا سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت نیز صورت می‌گیرد.

از این خودرو قرار است ۴۰۰ دستگاه تولید شود. همان‌طور که گفتیم، مشتری علاقمند برای خریداری این اتومبیل باید ۲۰۰ هزار دلار هزینه کند. این خودرو در دو رنگ زرد و آبی ویژه با‌ نام‌های Sicillian Yellow و Vega Blue عرضه می‌شود.

منبع: TheVerge

منبع متن: digikala