شایعات به این موضوع اشاره می‌کردند که گوشی پرچم‌دار شرکت نوکیا با اسم نوکیا ۹ در حال ساخت بود؛ اما به نظر می‌رسد که این شرکت روند تولید نوکیا ۹ را متوقف کرده است. حالا گفته شده که نوکیا روی گوشی دیگری به اسم نوکیا ۸ کار می‌کند. محصولی که قرار است پرچم‌دار جدید این شرکت باشد. حتی گفته شده که از نظر سخت افزاری این تلفن همراه هوشمند به نوکیا ۹ بسیار شبیه است. البته شایعات به این نکته اشاره می‌کنند که گوشی جدید نوکیا به سنسور تشخیص عنبیه مجهز شده و همچنین از نظر اندازه هم کوچک‌تر است. هنوز اطلاعات زیادی از سنسور تشخیص عنبیه این گوشی به بیرون درز نکرده و نمی‌دانیم چه ویژگی‌های جدیدی دارد.

 

حتی عکسی هم از این تلفن همراه هوشمند به بیرون درز کرده که نشان می‌دهد نوکیا ۸ دوربین دوتایی دارد و از پورت USB Type-C پشتیبانی می‌کند.

در شایعات گفته شده که نوکیا ۸ از تراشه اسنپ‌دراگون ۸۳۵ بهره می‌برد و ۴ یا ۶ گیگابایت رم دارد. همچنین مشخص شده که ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی هم روی این گوشی دیده می‌شود. برای دوربین‌ دوتایی آن هم از دو سنسور ۱۳ مگاپیکسلی استفاده شده است. در بخش دیگری از این شایعه‌ها به این موضوع اشاره شده که گوشی جدید نوکیا صفحه نمایش ۵٫۳ اینچی با دقت تصویر QHD دارد.

منبع: slashgear

منبع متن: digikala