آیفون‌ها به دریافت سریع به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری شهرت دارند که این موضوع به کنترل گسترده اپل بر روی سخت‌افزار و نرم‌افزار برمی‌گردد. با توجه به اینکه صدها گوشی اندرویدی هر ساله روانه‌ی بازار می‌شوند، چنین قابلیتی را نمی‌توان برای آن‌ها شبیه‌سازی کرد زیرا بین آن‌ها تفاوت زیادی وجود دارد. اما حالا گفته می‌شود اندروید ۱۰ در این زمینه عملکرد بسیار خوبی داشته است.

مدتی قبل، ارائه‌ی آپدیت اندروید پای برای گوشی FairPhone 2 توجهات زیادی را جلب کرد. این توجه به خاطر این است که گوشی مذکور در سال ۲۰۱۵ همراه با اندروید ۵.۱ عرضه شده و به همین خاطر این آپدیت اندروید اهمیت بسیار زیادی دارد.

اینستاگرام از روز گذشته ارائه‌ی قابلیت پین کردن کامنت ها را آغاز کرده است. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد که حداکثر سه کامنت موردنظر خود را برای هر پست پین کنند تا در بالای بخش کامنت‌ها قرار بگیرند.

سامسونگ بزرگ‌ترین سازنده گوشی های هوشمند در جهان محسوب می‌شود و چنین موفقیتی تصادفی نیست. گوشی‌های این شرکت چه از لحاظ سخت‌افزاری و چه از نظر نرم‌افزاری حرف زیادی برای گفتن دارد و به‌خصوص باید به پرچم‌داران این شرکت اشاره کنیم که طرفداران پروپاقرص زیادی دارند. اما به نظر می‌رسد تبلیغات در گوشی های سامسونگ در حال تبدیل به یک مشکل بزرگ هستند.

بالاخره بعد از مدت‌ها انتظار قرار است نسخه ۶۴ بیتی گوگل کروم روانه‌ی سیستم‌عامل اندروید شود. این یک موضوع مهم محسوب می‌شود زیرا عدم وجود چنین نسخه‌ای می‌تواند منجر به مشکلات امنیتی و عملکردی شود.

بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده، مجموع درآمد اپ استور اپل در نیمه نخست ۲۰۲۰ به حدود ۳۲.۸ میلیارد دلار می‌رسد که این درآمد از فروش اپلیکیشن‌ها و بازی‌های پولی، خریدهای درون برنامه‌ای و دریافت اشتراک به دست آمده است.

بعد از ماه‌ها شایعات، گوگل بالاخره ارائه‌ی قابلیت Nearby Share را تایید کرد. در حال حاضر نسخه بتا این مشخصه برای تعدادی از کاربران گوشی‌های اندرویدی ارائه شده است. بر اساس گزارش‌ها، افرادی که از نسخه بتا سرویس‌های گوگل پلی استفاده می‌کنند، می‌توانند از این قابلیت بهره ببرند.

رابط کاربری نسخه اندروید و iOS اپلیکیشن گوگل فوتوز متحول شده و حالا از قابلیت‌های جدیدی بهره می‌برد. از همه مهم‌تر، حالا این اپلیکیشن دارای یک نقشه است که با استفاده از آن به‌راحتی می‌توانید عکس‌های گرفته شده در سفرهای مختلف به شهرها و کشورهای مختلف را مشاهده کنید. در صورتی که برای عکس‌های تگ مربوط به موقعیت مکانی را تایید کرده باشید، می‌توانید از این نقشه بهره ببرید.