بالاخره بعد از مدت‌ها انتظار قرار است نسخه ۶۴ بیتی گوگل کروم روانه‌ی سیستم‌عامل اندروید شود. این یک موضوع مهم محسوب می‌شود زیرا عدم وجود چنین نسخه‌ای می‌تواند منجر به مشکلات امنیتی و عملکردی شود.

بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده، مجموع درآمد اپ استور اپل در نیمه نخست ۲۰۲۰ به حدود ۳۲.۸ میلیارد دلار می‌رسد که این درآمد از فروش اپلیکیشن‌ها و بازی‌های پولی، خریدهای درون برنامه‌ای و دریافت اشتراک به دست آمده است.

بعد از ماه‌ها شایعات، گوگل بالاخره ارائه‌ی قابلیت Nearby Share را تایید کرد. در حال حاضر نسخه بتا این مشخصه برای تعدادی از کاربران گوشی‌های اندرویدی ارائه شده است. بر اساس گزارش‌ها، افرادی که از نسخه بتا سرویس‌های گوگل پلی استفاده می‌کنند، می‌توانند از این قابلیت بهره ببرند.

رابط کاربری نسخه اندروید و iOS اپلیکیشن گوگل فوتوز متحول شده و حالا از قابلیت‌های جدیدی بهره می‌برد. از همه مهم‌تر، حالا این اپلیکیشن دارای یک نقشه است که با استفاده از آن به‌راحتی می‌توانید عکس‌های گرفته شده در سفرهای مختلف به شهرها و کشورهای مختلف را مشاهده کنید. در صورتی که برای عکس‌های تگ مربوط به موقعیت مکانی را تایید کرده باشید، می‌توانید از این نقشه بهره ببرید.

گوگل از ماه­ها گذشته مشغول بررسی قابلیت‌های جدید در زمینه‌ی تشخیص عمق برای گوشی‌های اندرویدی است که برای واقعیت افزوده مورد استفاده قرار می‌گیرند. به لطف این الگوریتم‌های جدید، اشیاء مجازی می‌توانند در پشت موانع واقعی قرار بگیرند. حالا بعد از مدت‌ها انتظار، این قابلیت روانه‌ی تعداد زیادی از گوشی‌های اندرویدی می‌شود.

چند روز قبل اپل از سیستم عامل iOS 14 رونمایی کرد و احتمالا تا حالا از برخی ویژگی‌های جدید آن خبردار شده‌اید. اما در این میان، هر نسخه جدید سیستم‌عامل از ویژگی‌های مخفی متعددی هم بهره می‌برد که در این مطلب قصد داریم به ۱۴ ویژگی مخفی iOS 14 نگاهی بیندازیم.

از دو روز قبل که سیستم عامل iOS 14 معرفی شده، این نسخه جدید مورد بررسی کارشناسان زیادی قرار گرفته و برخی ویژگی‌های ناشناخته جدید کشف شده است. به غیر از قابلیت اتصال سریع ایرپاد به گجت‌های مختلف، iOS 14 قابلیت موسوم به «شارژ بهینه باتری» برای ایرپاد ارائه می‌دهد که می‌تواند عمر باتری آن‌ها را افزایش بدهد.

شب گذشته اپل در جریان کنفرانس WWDC 2020 از سیستم عامل macOS Big Sur رونمایی کرد که تغییرات ظاهری متعددی در آن دیده می‌شود و در کل شباهت زیادی به iOS پیدا کرده است.