فیلم «۱۹۱۷» دو شعار مشخص دارد. شعار اول ضمیمه‌ی انسان‌دوستا‌‌نه‌ای ا­ست که سفر قهرمان فیلم را به سیاهی مخرب و جبران­ ناپذرِ جنگ پیوند می‌دهد و شعار دوم ملی‌گرایی موجود در روایت فیلم است که کنش شخصیت اسکوفیلد و منش فداکارانه‌ی او به عنوان عاملی برتر در جنگ میان نیرو­های نظامی انگلیس و آلمان را معرفی می‌­کند. اگر شعار اول را بپذیریم، شاید فیلم «۱۹۱۷» را فیلمی ضدجنگ و بی‌­طرفانه در نظر بگیریم و به نظر می‌­رسد که فیلمنامه‌ی فیلم نیز چنین رویکردی را دنبال می‌­کند. اما آیا قرار دادن کنش شخصیت اصلی فیلم در الگوی «سفر قهرمان» و طراحی موقعیت‌‌­‌های کلیدی فیلم در پوششی معنوی و فداکارانه، می‌­تواند فیلم «۱۹۱۷» را به عنوان تصویری از سیاهی جنگ معرفی کند؟

بردلی کوپر قرار است در فیلم سینمایی جدید پل توماس اندرسن با این کارگردان برجسته آمریکایی همکاری کند.

نتفلیکس چند وقت پیش فیلم نگهابانانی از دیرباز (The Old Guard) را منتشر کرد که از تولید‌های خودش بود و اقتباسی از مجموعه کمیکی با همین نام. اگر با دیدن این فیلم هوس کردید ابرقهرمانانی را ببینید که فرمول‌های همیشگی را رعایت نمی‌کنند، در اینجا تعدادی از فیلم‌های ابرقهرمانی غیرمتعارف را آورده‌ایم که می‌توانید ببینید. از یک کمدی سیاه درباره‌ی ابرقهرمانانی که هیچ‌گونه قدرت ویژه‌ای ندارند گرفته تا فیلمی که جمعی از کاراکترهای معروف تاریخ ادبیات را کنار هم آورده.

وونگ کار وای کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس صاحب سبک هنگ کنگی قصد دارد با سریال «شکوفه‌های شانگهای» نخستین فعالیت تلویزیونی خود را تجربه کند.

جشنواره فیلم نیویورک اعلام کرده فیلم صخره عشاق (Lovers Rock) جدیدترین اثر استیو مک‌کویین فیلم شب افتتاحیه این رویداد خواهد بود.

فیلم او فردا می‌میرد (She Dies Tomorrow) تریلری که از ۱۰ مرداد سال جاری به شکل محدود در سینماهای آمریکا اکران خود را آغاز کرده با تحسین منتقدان مواجه شده است.

به نظر می‌رسد اکران سینماهای جهان با باز شدن سینماهای چین کم‌کم دارد جان تازه‌ای می‌گیرد و این هفته تعداد فیلم‌های تازه‌وارد به باکس آفیس از دو سه هفته‌ی گذشته بیشتر شده‌اند. هر چند برخی از این فیلم‌ها هیچ فروشی نکرده‌اند و فروش بقیه هم چنگی به دل نمی‌زند اما دیدن ده فیلم در جدول خودش امیدوارکننده است. فیلم گونیز (The Goonies) مهم‌ترین تازه‌وارد به جدول فروش هفتگی است.

سریال «دارک» بدون شک یکی از موفق‌ترین و برترین سریال‌های غیرانگلیسی زبان چند سال اخیر است و حالا سازندگان این مجموعه قصد دارند در یک همکاری مجدد با نتفلیکس سریال «۱۸۹۹» را بسازند.