گرچه خیلی‌ها گمان می‌کردند با اتهامی که متوجه وودی آلن شده پایان دوره فیلم‌سازی او فرا رسیده است اما به نظر می‌آید آلن ِ ۸۳ ساله ابدا قصد ندارد خود را بازنشسته کند.

جوئل کوئن و ایتن کوئن معروف به برادران کوئن از سال ۱۹۸۴ فیلم‌سازی را آغاز کردند. آثار آن‌ها گستره وسیعی از ژانرها و سبک‌ها را در برمی‌گیرد. گرچه هم‌زمان طعنه به مضامین و ساختارهای متعارف و به شوخی‌گرفتن ژانرها بخشی همیشگی از عموم فیلم‌های آن‌ها بوده است.

The post «بدآموزی» نیامده از رقابت‌های اسکار کنار می‌رود؟ appeared first on دیجی‌کالا مگ.

در حالی که تا دو روز دیگر شاهد آغاز اکران فیلم به سوی ستارگان (Ad Astara) در سطح جهان خواهیم بود برد پیت در قالب بخشی از کمپین تبلیغاتی مربوط به فیلم با ایستگاه فضایی بین‌المللی تماس گرفت و با یک فضانورد آمریکایی به نام «نیک هاگ» درباره فیلم صحبت کرد.

هفته‌ی گذشته برای کمپانی برادران وارنر باکس آفیس عجیب و غریبی رقم خورد. فیلم آن: قسمت دوم  (It: chapter two) که دنباله‌ی فیلم ترسناک «آن» (It) است، توانست با قدرت صدر جدول را از آن خودش کند اما فیلم دیگر کمپانی به نام «گلدفینچ» یکی از بدترین افتتاحیه‌های تاریخ استودیو را رقم زد. در نهایت فیلم «شیادان» (Hustlers) گیشه‌ی سینماها را منفجر کرد و تبدیل به بزرگترین افتتاحیه‌ی فیلمی از استودیوی STXfilms شد که پنج سال است وارد چرخه‌ی پخش‌کننده‌های سینما شده است و بزرگترین افتتاحیه‌ی فیلمی از جنیفر لوپز هم به حساب می‌آید.

فیلم شیادان (Hustlers) موفق شد آخر هفته گذشته را با فروشی حدودا ۳۳ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا پشت سر بگذارد. فروشی که برای یک درام جنایی زنانه با بودجه ۲۰ میلیون دلاری نوعی موفقیت به حساب می‌آید.

The post جایزه اصلی جشنواره فیلم تورنتو به «خرگوش جوجو» رسید appeared first on دیجی‌کالا مگ.

فیلم مردگان نمی‌میرند (The Dead Don’t Die) جدید‌ترین فیلم جیم جارموش در افتتاحیه جشنواره کن امسال اکران شد و بر خلاف انتظار بازخورد مثبتی نداشت. ریویونویس‌های امروز جهان که اکثرا ثابت کرده‌اند هنگام مواجه شدن با آثار فیلمسازان اسم و رسم‌دار با سینما کاری ندارند و معیار ارزیابی‌هایشان چیز دیگری است، این بار هر قدر تلاش کردند نتوانستند نقدهای مثبت خود را روانه فیلم جدید جارموش کنند و به نظر می‌رسد حتی دوست‌داران جارموش نیز شکست فیلم را قبول کرده‌اند.