بسیاری از هنرمندان بزرگ در طول تاریخ با بررسی وجوه تاریک و چالش‌برانگیز جامعه، ما را از طریق آثارشان شگفت‌زده کرده‌اند. سینما به عنوان یکی از تاثیرگذارترین هنرها و مدیوم‌های بیان، کارگردان‌هایی را به خود دیده که شیوه فیلم‌سازی و حتی حاشیه‌های زندگی‌شان باعث شده عده‌ای طرفدار پر و پا قرص خودشان و آثارشان باشند و عده‌ای دیگر به کلی از این کارگردان‌ها و فیلم‌هاشان اعلام بیزاری کنند.

فیلم‌های «دزدان فروشگاه» (Shoplifters) و «سوختن» (Burning) برندگان اصلی سیزدهمین دوره از جوایز فیلم آسیا بودند.

چرخش مالی اکران سال ۱۳۹۷ سینمای ایران نزدیک به ۲۴۳ میلیاردتومان شد که بخش اعظمی از آن مدیون فروش خوب فیلم «هزارپا» ابوالحسن داوودی است و مهم‌تر از آن مدیون رضا عطاران که دو فیلم پرفروش صدر گیشه فیلم‌هایی با حضور او هستند و نشان می‌دهد که هنوز هم جادوی عطاران کار می‌کند. با این حال انتخاب بهترین فیلم‌های سال ۹۷ کار آسانی نیست. برعکس دو سال پیش تقریبا هیچ شاهکاری روی پرده سینما نرفته و درنهایت فیلم‌ها متوسط رو به خوب هستند و از بهترین‌هایشان می‌شود به یکی دو نکته اشاره کرد و بس.

استودیوهای وارنر برادرز و نیو لاین سینما عنوان فیلم جدید مجموعه آنابل را که قرار است تابستان امسال اکران شود، رسما اعلام کردند. در کنار مطرح شدن نام فیلم اولین جزییات طرح داستانی نیز منتشر شده است.

مطمئنا از قضایای اخراج «جیمز گان» (James Gunn)، کارگردان و نویسنده‌ی فیلم‌های «محافظان کهکشان» (Guardians of the Galaxy) حسابی خبردار هستید؛ اتفاقاتی که کاملا دیزنی و مارول و جیمز گان را از هم جدا کردند و نهایتا هم به ورود این کارگردان به دنیای سینمایی دی‌سی منجر شدند. با این حال، دیزنی تصمیم گرفته است تا دوباره جیمز گان را به عنوان کارگردان قسمت سوم فیلم محافظان کهکشان به خدمت گیرد.

The post نام و تاریخ اکران پیش‌درآمد سریال محبوب سوپرانوز مشخص شد appeared first on دیجی‌کالا مگ.

The post منتظر «شانگ چی» باشید؛ اولین ابرقهرمان آسیایی مارول appeared first on دیجی‌کالا مگ.

طبق معمول این چند سال، امسال هم اعلام فیلم‌های اکران نوروز سینماها به تاخیر افتاد تا اینکه در نهایت در جلسه روز چهارشنبه بیست و دوم اسفندماه شورای صنفی نمایش فیلم‌هایی را که قرار است در اکران نوروز به نمایش دربیایند مشخص کرد.