شرکت فیلم‌سازی برادران وارنر، تاریخ اکران فیلم «آکیرا» (Akira) را مشخص کرده است؛ اتفاقی که تصور نمی‌کردیم به این زودی‌ها شاهد آن باشیم. فیلم آکیرا بالاخره قرار است ساخته شود و کارگردانی آن هم به «تایکا وایتیتی» (Taika Waititi) سپرده شده است. طبق گفته‌ی شرکت برادران وارنر، این فیلم قرار است در روز ۲۱ می سال ۲۰۲۱ اکران شود.

فیلم سینمایی «زندگی نامرئی یوریدیس گوسمائو» (The Invisible Life of Eurídice Gusmão) ساخته کریم عینوز کارگردان برزیلی جایزه بخش نوعی نگاه جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ را به دست آورد.

فیلم انگل

بالاخره نهمین فیلم کوئنتین تارانتینو امسال اکران می‌شود. بعد از شش ماه کار، از ژوئن تا نوامبر ۲۰۱۸، بالاخره مراحل فنی روزی روزگاری در هالیوود هم به پایان رسید و فیلم آماده شده تا تابستان در آمریکا اکران شود. روز بیست و ششم جولای. تقریبا یک ماه و نیم دیگر.

فیلم سینمایی «روزی روزگاری در هالیوود» (Once Upon a Time in Hollywood) جدیدترین ساخته کوئنتین تارانتینو کارگردان مشهور آمریکایی روز گذشته پس از مدت‌ها انتظار در جشنواره کن برای اولین بار روی پرده رفت. ظاهرا نگرانی‌هایی وجود داشت که فیلم به موقع به جشنواره کن نرسد اما نسخه داغِ ۳۵ میلیمتری هر طور شده به جشنواره رسید تا تارانتینو پس از تشویق ۷ دقیقه‌ای حاضرین رو به جمعیت بگوید: «شما اولین تماشاگران فیلم هستید».

دهمین اثر ترنس مالیک، کارگردان مولف و مشهور آمریکایی که در جشنواره کن ۲۰۱۹ به نمایش درآمد با نام فیلم زندگی پنهان نتوانست آن‌طور که باید نظر منتقدان را به خودش جلب کند.

فیلم سینمایی «احمد جوان» (The Young Ahmed) جدیدترین اثر برادران داردن از جمله فیلم‌هایی است که این هفته در بخش مسابقه جشنواره کن ۲۰۱۹ به نمایش درآمده و از منتقدان بین‌المللی اسکرین نمره ۲.۴ از ۴ گرفته است.

فیلم جان ویک ۳ محصول کمپانی لاینتزگیت در اولین روز اکرانش به فروش ۲۲.۶۷ میلیون دلاری دست پیدا کرد و درنهایت هم تعطیلات آخر هفته را با فروش ۵۷ میلیون دلاری تمام کرد و به این ترتیب به صدرنشینی فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» در چهارمین هفته اکرانش در باکس آفیس پایان داد. فیلم در افتتاحیه‌اش امتیاز -A را از مخاطبانش در سایت سینمااسکور دریافت کرد. درست مشابه اتفاقی که برای قسمت قبلی «جان ویک» هم افتاده بود.