روز گذشته رندرهای جدیدی از پیکسل 4 منتشر شد که بر این اساس می‌توانیم به جزییات بیشتری از طراحی این گوشی بپردازیم. همانطور که می‌بینید، بین مدل استاندارد و پیکسل 4 ایکس‌ال تفاوت محسوسی از لحاظ طراحی دیده نمی‌شود و هر دوی آن‌ها از حاشیه‌ی فوقانی نسبتا صخیمی بهره می‌برند. البته این رندرها بر اساس شایعات منتشر شده خلق شده‌اند و همچنان نمی‌توان در مورد مکان مواردی مانند اسپیکر استریو با قاطعیت اظهارنظر کرد.

درحالیکه شرکت AMD در سال جاری پردازنده‌های نسل سوم رایزن را با لیتوگرافی ۷ نانومتری روانه‌ی بازار کرد، به نظر می‌رسد اینتل فعلا برنامه‌ای برای رونمایی از این پردازنده‌ها ندارد. به عبارت دیگر، این شرکت هنوز دانش کافی جهت انجام این کار را در اختیار ندارد!

به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد برای اولین بار، رم‌های ۱۲ گیگابایتی LPDDR5 برای گوشی‌های هوشمند تولید کند که به خوبی برای اینترنت نسل پنج (5G) و هوش مصنوعی بهینه شده است. از آن‌جایی که این رم‌ها قبل از معرفی رسمی نوت 10 معرفی می‌شوند و البته سامسونگ نیز درحال آماده سازی برای تولید انبوه آن‌ها است، گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه سامسونگ، دهمین پرچم‌دار خانواده‌ی نوت را به این رم‌های فوق سریع مجهز می‌کند.

منبع: theverge

به نظر می‌رسد در هفته اخیر، آنر و هواوی هر دو با موسسه TENAA سر و کار زیادی داشته‌اند. برای اینکه یک گوشی در کشور چین عرضه شود، باید ابتدا تاییدیه این موسسه رو دریافت کنند. ساعاتی پیش از دریافت این تاییدیه برای گوشی هواوی میت X گفتیم و حالا دو گوشی جدید آنر و یک گوشی دیگر هواوی نیز توانسته این گواهی را دریافت کنند. دریافت این گواهی، یعنی مشخصات و البته یک تصویر از این محصولات هم منتشر شده که بدون هیچ مقدمه‌ای، بگذارید ابتدا سراغ دو گوشی آنر 9X و 9X Pro برویم. پس از آن هم نوبت می‌رسد به هواوی میت 30 لایت.

شرکت چینی‌تبار شیائومی در کانال رسمی خود در شبکه‌ی اجتماعی ویبو، زمان عرضه‌ی گوشی گیمینگ قدرتمند خود، Black Shark 2 Pro، را اعلام کرد.

امسال سالی است که قرار بود شاهد عرضه انبوه گوشی‌هایی که نمایشگر تاشو دارند باشیم. در ابتدا تصور می‌شد سامسونگ بازیگر اول این میدان باشد و اولین گوشی تاشو را عرضه کند اما گلکسی فولد با مشکلات نمایشگر داخلی مواجه شد و عرضه این گوشی تا همین امروز تاخیر خورده است. هواوی هم به سبب مشکلات پیش آمده برای گلکسی فولد، عرضه گوشی خود را به تاخیر انداخت. اما حالا به نظر می‌رسد این غول تکنولوژی چینی آماده شده تا اولین گوشی تاشو خود را با نام هواوی میت X عرضه کند.

«گلکسی فولد آماده است تا به بازار عرضه شود» و می‌دانیم که این جمله را، در یکی دو ماه اخیر زیاد خوانده و شنیده‌اید. اینبار اما به عرضه این گوشی نزدیک‌تر شده‌ایم. به نقل از منابع داخلی از شرکت سامسونگ، این گوشی بازطراحی شده تا مشکلاتی که برای نمایشگر داخلی آن به وجود آمده بود، حل شود. با حل شدن مشکلات این گوشی، سامسونگ آماده است تا دوباره کمپین‌های تبلیغاتی برای فروش این گوشی را آغاز کند و این یعنی با عرضه این محصول جذاب، فاصله چندانی نداریم.