در چند سال گذشته، اپل تنها شرکتی بوده که پرچم‌داران خود را با شارژرهای قدیمی روانه‌ی بازار کرده است. با وجود اینکه روزبه‌روز ظرفیت باتری آیفون‌ها افزایش پیدا می‌کرد، اما این شرکت اصرار داشت که همچنان از شارژرهای کوچک ۵ واتی استفاده کند. حالا بعد از چند سال انتظار، بالاخره دو مدل آیفون ۱۱ پرو همراه با شارژر ۱۸ وات روانه‌ی بازار شده‌اند و البته متاسفانه در جعبه آیفون ۱۱ کماکان شارژر ۵ وات دیده می‌شود.

بر اساس آمارها بازار ایران در طول سال به چیزی حدود ۱۴ میلیون گوشی موبایل احتیاج دارد، اما تا اوایل امسال حدود ۱۲ میلیون عدد از این مقدار توسط گوشی‌های قاچاق تامین می‌شد. عدم وجود راهکارهای بازدارنده، قاچاق گوشی موبایل را در طول دهه گذشته به یکی از معظلات اساسی بازار موبایل تبدیل کرده بود و هر سال چیزی حدود یک تا دو هزار میلیارد تومان سود خالص راهی جیب قاچاقچیان می‌کرد (معادل مجموع بودجه چندین وزارت خانه). تا اینکه بالاخره از ۲۸ مهرماه ۹۶ طرح رجیستری عملی شد و از این تاریخ به بعد واردات گوشی موبایل فقط از دو راه ممکن بود؛ اول واردات تجاری توسط نمایندگان رسمی و روش دوم ورود شخصی گوشی موبایل توسط مسافران.

پس از معرفی آیفون‌های جدید و همچنین پرچم‌داران سامسونگ و هواوی، اکنون پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال مورد انتظارترین پرچم‌دارانی هستند که طبق تایید گوگل، در روز ۱۵ اکتبر رونمایی خواهند شد.

مرز بین گوشی‌های گلکسی اس و گلکسی نوت سامسونگ مرتبا محوتر از گذشته می‌شود. روزی روزگاری گوشی‌های گلکسی نوت از لحاظ ویژگی‌هایی مانند طراحی، اندازه نمایشگر، دوربین‌ها و البته مشخصه‌های بهره‌وری نسبت به گلکسی اس تفاوت‌های زیادی داشتند. اما حالا، به غیر از زمان متفاوت برای عرضه و البته قلم S-Pen، بین این دو سری گوشی تفاوت چندانی دیده نمی‌شود و به‌عنوان مثال می‌توانیم به گلکسی اس ۱۰ و نوت ۱۰ اشاره کنیم.

با معرفی آیفون‌های سری ۱۱ و دوربین‌های دو و سه‌گانه جذابشان، بازار مقایسه دوربین‌ برترین گوشی‌های پرچم‌دار حسابی داغ شده است. البته وقتی صحبت از دوربین گوشی‌های جدید اپل می‌شود، ذهنمان به سمت آیفون ۱۱ پرو و برادر بزرگترش می‌رود که از سه دوربین عریض، فوق عریض و تله‌فوتو بهره می‌برند.

درحالیکه گوشی‌های آیفون ۱۱ مدت زمان زیادی نیست که منتشر شده‌اند، اما آماری که از پیش فروش این گوشی‌ها به ثبت رسیده نشان می‌دهد، به نظر می‌رسد آیفون ۱۱ با اختلاف کمی محبوب‌ترین گوشی در بین دو مدل دیگر باشد.

سامسونگ بالاخره بعد از کش و قوس‌های فراوان، تصمیم به عرضه رسمی گلکسی فولد گرفت که گفته می‌شود تمام نقص‌های سری قبل آن به طور قابل توجهی پوشش داده شده است. روز گذشته اما زک نلسون، که با نام JerryRigEverything در یوتیوب شناخته می‌شود، تصمیم به تست مقاومت این گوشی پر سرو صدا گرفته که در ادامه ویدیوی مربوط به آن را خواهیم دید.

اپل به تازگی از آیفون‌های جدید و سیستم عامل iOS 13 رونمایی کرد و در روزهای آتی شاهد معرفی پیکسل‌های جدید گوگل خواهیم بود. یکی از این شرکت‌ها با تمرکز بر دسترسی آزاد و شخصی سازی‌های متنوع توانسته توجه کاربران را جذب کند و دیگری خط تکاملی ساده و جدید را برای محصولش در نظر گرفته است تا کار کردن با آن ساده‌تر شود. حتما تا الان دریافته‌اید که هر یک از این ویژگی‌ها به کدام شرکت تعلق دارد.