واژه رستوران از واژه ای که با ریشه ی فرانسوی و انگلیسی می باشد و در اصطلاح به نوع خاصی از بنگاه اطلاق می گردد که با هدف ارائه غذا و نوشیدنی و صرف موارد مذکور توسط مشتریان و مهمانان در همان محل انجام می گردد. از جمله شاخص هایی که در امتیازدهی به یک […]

آیا به شغل مدیریت رستوران فکر کرده اید؟

واژه رستوران از واژه ای که با ریشه ی فرانسوی و انگلیسی می باشد و در اصطلاح به نوع خاصی از بنگاه اطلاق می گردد که با هدف ارائه غذا و نوشیدنی و صرف موارد مذکور توسط مشتریان و مهمانان در همان محل انجام می گردد. از جمله شاخص هایی که در امتیازدهی به یک رستوران مورد بررسی قرار می گیرد می توان به میزان رضایت مندی مشتریان از کیفیت غذا و نوشیدنی های ارائه شده و همچنین میزان نظافت و بهداشت کارکنان و کادر رستوران اشاره نمود. بررسی کلی و مدیریت موارد مذکور در امتیازدهی به یک رستوران از جمله وظایف مدیریت رستوران می باشد.

از دیگر مواردی که نظارت بر آن از جمله وظایف مدیریت رستوران سنتی و بین المللی تلقی می گردد می توان به انجام نظرسنجی از مشتریان در خصوص کیفیت غذا و نوشیدنی های ارائه شده اشاره نمود که سهم موثری در ارتقای خدمات و ارائه شده توسط رستوران و رضایت مشتریان از آن را دارا می باشد. نظارت نسبی بر فعالیت کادر رستوران و همچنین کیفیت غذاهای ارائه شده و میزان نظافت رستوران و برخورداری از استانداردهای لازم در خصوص مواد اولیه مورد استفاده بر عهده مدیریت رستوران می باشد.

نکته ای که شایان ذکر است این موضوع است که مشتریان و مهمانان یک رستوران در اغلب موارد دارای خصوصیات و سلایق و فرهنگ های گوناگونی می باشند. یکی از شاخص هایی که در امتیازدهی به یک رستوران مورد توجه قرار می گیرد میزان انطباق کیفیت غذاهای ارائه شده و نحوه ی برخورد کادر رستوران با مشتریان با فرهنگ ها و سلایق گوناگون می باشد.

مدیریت یک رستوران در زمره ی مشاغل سخت طبقه بندی می گردد و در صورتیکه مدیر یک رستوران در آزمون های پیش روی وی نمره قبولی کسب نماید موقعیت های شغلی بسیاری برای وی در داخل و خارج کشور محقق می گردد. مدیریت یک رستوران با پیشینه ی قوی می تواند به مدیریت رستوران هتل نیز بپردازد که در این صورت عبارت مدیر تشریفات به وی نسبت داده می شود. به طور یقین افرادی که مخاطب مدیریت رستوران می باشند بایستی از مواردی از خصوصیات شخصیتی نیز برخوردار باشند. از جمله موارد شخصیتی مذکور می توان به ویژگی های شخصیتی فرد مخاطب برای مدیریت رستوران ، شرایط خانوادگی و اجتماعی آن اشاره نمود. تست MBTI نیز در این زمینه اقدام نموده است و در کلیاتی به معرفی ویژگی های شخصیتی مدیریت یک رستوران می پردازد. بر اساس تست مذکور مدیریت رستوران بایستی از استقلال کاری بالایی برخوردار باشد و دارای قدرت لازم در برقراری ارتباط با دیگران باشد. در شخصیت شناسی مدیران موفق رستوران این نتیجه حاصل گردیده است که ایشان دارای شخصیت کارفرمای مادرزادی است و دارای انگیزه ی بسیار بالایی در بکارگیری خلاقیت و نوآوری خود در انجام کارها دارا می باشد و فعالیت در حوزه ی رستوران اعم از بهترین های رستوران تهران از علایق شخصی مدیر رستوران تلقی می گردد.

 

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید