اگر برنامه داشتید تا امشب به تجربه بازی های آنلاین خود برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ بپردازید، باید بگویم که ابتدا باید به‌روزرسانی نرم افزاری جدید این کنسول که با شماره ۵٫۵۰ شناخته می‌شود را دانلود و نصب نمایید. به‌روزرسان ۵٫۵۰ کنسول پلی‌استیشن ۴ پیش از این توسط سونی معرفی شده بود اما به تازگی به […]

به‌روزرسان ۵٫۵۰ کنسول پلی‌استیشن ۴ به طرز غافلگیر کننده‌ای عرضه شد

اگر برنامه داشتید تا امشب به تجربه بازی های آنلاین خود برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ بپردازید، باید بگویم که ابتدا باید به‌روزرسانی نرم افزاری جدید این کنسول که با شماره ۵٫۵۰ شناخته می‌شود را دانلود و نصب نمایید. به‌روزرسان ۵٫۵۰ کنسول پلی‌استیشن ۴ پیش از این توسط سونی معرفی شده بود اما به تازگی به طرز غافلگیر کننده‌ای منتشر شده است. با این که پیش از این جزئیات و موارد این به‌روزرسان اعلام شده بود اما یک ویژگی دیگر نیز جدیدا معرفی شده است که می‌توانید در ادامه خبر جزئیات آن را به طور کامل مطالعه نمایید.

امروز شرکت سرگرمی های تعاملی سونی، به‌روزرسان ۵٫۵۰ کنسول پلی‌استیشن ۴ را منتشر کرد و هم‌اکنون کاربران این کنسول محبوب می‌توانند آن را به راحتی دریافت کنند. به‌روزرسان نسخه ۵٫۵۰ کنسول پلی‌استیشن ۴، حدود ۲۰۰ مگابایت حجم دارد و به محض روشن کردن کنسول خود، به صورت خودکار دانلود می‌شود. البته می‌دانید که اگر کنسول خود را در حالت استراحت یا Rest Mode نیز قرار دهید، به‌روزرسان جدید دانلود می‌شود.

اما اگر با جزئیات به‌روزرسان ۵٫۵۰ کنسول پلی‌استیشن ۴ آشنایی چندانی ندارید، باید توضیح دهم که این به‌روزرسان ویژگی ها و قابلیت های جدیدی را به کنسول اضافه می‌کند. این ویژگی ها شامل یک مدیریت خانوادگی (family manager) برروی نمایشگر پلی تایم کاربر، یک تب پلی‌استیشن پلاس جدید، قابلیت ساختن والپیپر ها و تصاویر کاور از یک دستگاه ذخیره USB و یک مود تصویری Supersampling mode برای کاربران پلی‌استیشن ۴ پرو می‌شوند.

در مورد حالت Supersampling mode بد نیست یک توضیح فنی برای فهم بیشتر بدهیم. بازی‌بازانی که یک کنسول میان نسلی پلی‌استیشن ۴ پرو در اختیار دارند اما صاحب یک تلویزیون یا نمایشگر ۴K نیستند، می‌توانند با فعال کردن این حالت، افکت سوپر سمپلینگ فوق‌العاده ای را در تصویر بازی خود مشاهده نمایند. این قابلیت برای بازی‌بازانی که از تلویزیون های ۱۰۸۰p معمولی استفاده می‌کنند بسیار خوب و عالی است چرا که به جای رزولوشن تصویر بالاتر، می‌توانند از توان سخت افزاری اضافی کنسول، برای گرفتن تصاویر با کیفیت تر با سوپر سمپلینگ بیشتر بهره ببرند.

در آخر، به‌روزرسانی شماره ۵٫۵۰ کنسول پلی‌استیشن ۴ یک ویژگی دیگر نیز دارد که پیش از این معرفی نشده بود. این قابلیت باعث می‌شود تا یک آیکون پلی‌استیشن وی آر جدید در صفحه اصلی کنسول ظاهر شود (هم در منوی اصلی و هم در بخش Library). این بخش هم همان طور که مشخص است، برای دارندگان هدست واقعیت مجازی و طرفداران این نوع بازی ها طراحی شده است.

به‌روزرسانی ۵٫۵۰ کنسول پلی‌استیشن ۴ برای اولین بار در ماه ژانویه سال جاری میلادی معرفی شد. این به‌روزرسان هم‌اکنون در دسترس همه بازی‌بازان این کنسول قرار دارد.

به نظر شما، آیا در یکی از قسمت های آینده‌ی سری تحلیل فنی، به بررسی قابلیت Supersampling mode کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو بپردازیم؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید