بازی Far Cry: New Dawn طی روز‌های آینده رسما عرضه می‌شود و حال به تازگی نقدها و نمرات این بازی نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت. بدون شک سری Far Cry را می‌توان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های شرکت یوبی‌سافت به شمار آورد. شاید سری‌هایی همچون Assassins Creed از نظر بسیاری […]

جنون به روایت آخر الزمان | نقدها و نمرات بازی Far Cry: New Dawn

بازی Far Cry: New Dawn طی روز‌های آینده رسما عرضه می‌شود و حال به تازگی نقدها و نمرات این بازی نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

بدون شک سری Far Cry را می‌توان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های شرکت یوبی‌سافت به شمار آورد. شاید سری‌هایی همچون Assassins Creed از نظر بسیاری از کاربران دچار افول شده و رنگ و بوی سابق را نداشته باشند اما یوبی‌سافت با سری Far Cry ثابت کرده که می‌خواهد مسیری متفاوت را با این سری طی کند. انتشار نسخه‌ی سوم این سری را می‌توان سکوی پرتابی برای آن به شمار آورد؛ فرمولی موفق که یوبی‌سافت از آن برای ساخت نسخه‌ی چهارم نیز استفاده کرد.

Far Cry 5 گام بزرگ دیگر یوبی‌سافت برای پیشرفت سری Far Cry بود. Far Cry 5 درست همان چیزی بود که این سری به آن نیاز داشت؛ نسخه‌ای تکامل یافته از فرمول موفق نسخه‌ی سوم. اگر بخواهیم مهمترین عامل موفقیت نسخه‌ی پنجم را نام ببریم، بدون شک باید به آزادی عمل بازی‌بازان در پیش‌برد داستان بازی اشاره کنیم. یوبی‌سافت با این تصمیم هوشمندانه و اعمال تغییرات مفید در بخش گیم‌پلی بازی، Far Cry 5 را به تجربه‌ای سرگرم کننده و هیجان انگیز مبدل کرد.

حال کمتر از یک‌سال پس از انتشار نسخه‌ی پنجم، یوبی‌سافت در تصمیمی عجیب، نسخه‌ای جدید از سری Far Cry  را معرفی کرد. نسخه‌ی جدید Far Cry: New Dawn نام دارد که دنباله‌ای مستقیم بر نسخه‌ی پنجم است. داستان بازی Far Cry: New Dawn هفده سال پس از نسخه‌ی پنجم و بار دیگر در Hope Country جریان دارد. یوبی‌سافت تصمیم گرفته تا پس از دنیای مقابل تاریخ، فضای آخرالزمانی را نیز با سری Far  Cry  مورد آزمایش قرار دهد. Hope Country باید به کمک شما از نو ساخته شود. اما در این میان مانع بزرگی بر سر راه شما وجود دارد؛ گروه Highwaymen به رهبری دو خواهر دوقلو به نام‌های Mickey و Lou که به دنبال تصاحب این سرزمین و حکم‌رانی بر آن هستند. بنابراین بار دیگر سرنوشت Hope Country به شما و یارانتان بستگی دارد.

بازی Far Cry: New Dawn طی روز‌های آینده رسما عرضه می‌شود و حال به تازگی نقدها و نمرات این بازی نیز منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت:

GamingTrend 9/10

Far Cry New Dawn را می‌توان یک نسخه‌ی جدید فوق العاده از این سری به شمار آورد؛ به خصوص این که Far Cry New Dawn اولین بازی است که به صورت دنباله‌ای مستقیم بر نسخه‌های قبلی ساخته می‌شود. مبارزات بازی باعث می‌شود شما احساس کنید بسیار خفن هستید اما این بدین معنی نیست که شما باید بدون تجهیزات به سراغ مبارزه با دشمنان بروید. به علاوه بازی دارای شخصیت‌های جالبی است که می‌تواند در شرایط سخت شما را بخندانند.

IGN Italia 8.1/10

Far Cry: New Dawn، زیرمجموعه‌ی خوبی برای بازی Far Cry 5 است اما کاملا به اندازه‌ی نسخه‌ی پنجم ارزشمند نیست. اگر شما از تجربه‌ی بازی Far Cry 5 لذت برده‌ و به دنبال محتویات بیشتری هستید، بازی Far Cry: New Dawn به عنوان یک محتویات بیشتر تجربه‌ی خوبی است اما در غیر این صورت بهتر است اول بازی Far Cry 5 را تجربه کنید.

Destructoid 8/10

من نمی‌دانم که چه انتظاراتی از آینده‌ی سری Far Cry  داشته باشم. این بسیار هیجان انگیز است.

Hardcore Gamer 8/10

Far Cry: New Dawn یک دنباله‌ی غیر منتظره اما خوشایند بر نسخه‌ی پنجم است. Hope County با آن شخصیت‌های خاطره انگیز که در برابر یکی از بهترین شخصیت‌های منفی سری Far Cry، بسیار لوکیشن و ستینگ لذت بخشی بود. بسیار زیبا است که دوباره به این منطقه باز خواهیم گشت تا خرابکاری که جوزف سید در پایان نسخه‌ی پنجم به بار آورد را اصلاح کرده و این منطقه را از نو بسازیم.

Multiplayer.it 7.8/10

Far Cry: New Dawn با ما را به فضای پس آخرالزمانی می‌برد که بسیار جذاب و البته توطئه آمیز است. بازی داستان جذابی دارد اما خواهران دو قلوی شیطانی به اندازه‌ی آنتاگونیست‌های قبلی این سری جذاب نیستند و المان‌های نقش آفرینی بازی نیز آنچنان که باید و شاید ساختار خوبی ندارند.

COGconnected 7.7/10

Far Cry: New Dawn قصد دارد داستان نسخه‌ی پنجم را از همان‌جایی که به اتمام رسید و در فضایی به اصطلاح پس آخر آلزمانی ادامه دهد. جزئیات بزای در هر گوشه و کنار آن بسیار شگفت انگیز است. هنگامی که در محیط بازی هستید انزوا در نقاط مختلف بازی احساس می‌شود و اگرچه کمی عجیب و غریب اما بسیار واقع گرایانه است. مکانیزمی که برای ارتقای Prosperity تعبیه شده است باعث می‌شود تا شما رد بازی همیشه کار مهمی برای انجام دادن داشته باشید و بازی نیز در زمینه‌ی قرار دادن شما رد نقش فردی که برای بقا آموزشی دیده است کار بسیار خوبی انجام می‌دهد. اگرچه عدم وجود سلاح‌های متنوع، شخصی سازی‌های آخرالزمانی و محتویات کمتر نسبت به نسخه‌ی پنجم، بازی Far Cry: New Dawn را از رسیدن به پتانسیل کامل خود باز می‌دارد.

IGN 7.5/10

برای کسانی که فرمول Far Cry  را دوست داشته و به هر نحوی این بازی را تجربه می‌کنند، دیداد دوباره با دنیای تقریبا از نوساخته شده در بازی Far Cry: New Dawn ثابت می‌کند که در پی پاک‌سازی پایگاه دشمنان و ایجاد هرج و مرج در بازی چ به صورت تک نفره و یا چند نفره، هنوز هم لذت زیادی وجود دارد. من می‌توانم این کار را بدون تجربه‌ داستان احمقانه و باس نا امید کننده‌ی نهایی بازی انجام دهم اما چالش‌های Expedition یک بخش بسیار هیجان انگیز هستند و ماموریت‌های داستانی نیز همین طور. تا انتشار نسخه‌ی بزرگ بعدی سری Far Cry، نسخه‌ی New Dawn تجربه‌ای لذت بخش به شمار می‌رود.

We Got This Covered 7/10

Far Cry: New Dawn از موسیقی ناملایم و  داستان شرم آوری رنج می‌برد اما در مجموع تعدادی ماموریت‌  منصحر بفرد، دنیایی خالی از سکنه و سرگرم کننده برای تجربه‌ی بازی ارائه می‌دهد.

Eurogamer Italy 7/10

Hope County جدید پس از آخرالزمان ( انفجار هسته‌ای) تغییرات بسیاری کرده است و نسل جدید تشنه‌ی مبارزه هستند. هسته گیم‌پلی و سرگرمی بازی به مانن همیشه است و یوبی سافت باید خط داستانی و مکانیزم‌های بهتری را ارائه می‌داد.

Game Revolution 6/10

Far Cry: New Dawn یک بازی خوب و گاهی نیز سرگرم کننده است ولی در نهایت می‌توان را نزدیک به متوسط دانست. این بازی را نه می‌توان عالی برشمرد و نه متوسط بلکه در حد فاصل میان این دو، قضایی امن و خسته کننده را اشغال می‌کند.

GameSpot 6/10

ایده‌های جدید بازی Far Cry: New Dawn، پتانسیل‌های زیادی دارند اما فضای کافی برای درک این ایده‌ها و خودنمایی آن‌ها وجود ندارد.

Far Cry: New Dawn در تاریخ جمعه ۲۶ بهمن ماه سال جاری (۱۵ فوریه‌ی سال ۲۰۱۹ میلادی) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. پیش‌نمایش این بازی با عنوان جنون در آخرالزمان به قلم محمد آریا مقدم را می‌توانید از وب‌سایت گیمفا مطالعه کنید.

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید