آیا سوییچ توانایی رسیدن به چنین آماری را دارد؟ کویچی یونشیما چنین تصوری دارد. نینتندو سوییچ در حال حاضر عملکرد فوق‌العاده‌ای در بازار داشته است و به نظر می‌رسد که در حال حاضر چیزی جلودار نینتندو نیست و موفقیت‌های سوییچ ادامه‌دار خواهد بود. سوییچ همچنین توانسته پلی‌استیشن ۴ را در آمریکای شمالی و ژاپن، از […]

تحلیلگران معتقدند نینتندو سوییچ تا سال ۲۰۲۲، به میزان فروش ۱۳۰ میلیون نسخه می‌رسد

آیا سوییچ توانایی رسیدن به چنین آماری را دارد؟ کویچی یونشیما چنین تصوری دارد.

نینتندو سوییچ در حال حاضر عملکرد فوق‌العاده‌ای در بازار داشته است و به نظر می‌رسد که در حال حاضر چیزی جلودار نینتندو نیست و موفقیت‌های سوییچ ادامه‌دار خواهد بود. سوییچ همچنین توانسته پلی‌استیشن ۴ را در آمریکای شمالی و ژاپن، از لحاظ فروش، شکست دهد و در جایگاه اول قرار گیرد. به نظر می‌رسد که نینتندو با کمک سوییچ، قدرتمند تر از همیشه به رقابت کنسول‌ها بازگشته است.

سوالی که در ذهن خیلی‌ها پیش می‌آید این است که موفقیت سوییچ تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. آیا سوییچ می‌تواند به میزان موفقیت نینتندو ۳DS و ایکس‌باکس ۳۶۰ برسد و ۷۰ تا ۸۰ میلیون نسخه به فروش برساند؟ با توجه به عملکرد کنونی سوییچ این آمار دور از دسترس نینتندو نیست اما کئیچی یونشیما، تحلیلگر کردیت سوئیس (Credit Suisse)، اعتقاد دارد که نینتندو سوییچ می‌تواند به آمار دیوانه‌کننده ۱۳۰ میلیون نسخه فروخته شده دست یابد

یونیشیما این پیشبینی را اینگونه استدلال می‌کند:

نینتندو سوییچ یک پلتفرم بازی خاص است که هم به عنوان یک کنسول و هم به عنوان یک پلتفرم قابل حمل استفاده می‌شود. به همین دلیل ما در ابتدا نسبت به میزان فروش سوییچ اطمینان نداشتیم. ما نمی‌دانستیم که فروش سوییچ مانند کنسول‌ها خواهد بود یا مانند پلتفرم‌های قابل‌ حمل. حالا ما با وجود این که سوییچ بیشتر به عنوان یک کنسول شناخته می‌شود، فروش آن را از طریق کنسول‌های قابل حمل محاسبه می‌کنیم. طبق آمار فامیتسو نیز بیشتر بازیکنان از سوییچ به عنوان دستگاه قابل حمل استفاده می‌کنند. ما فکر می‌کردیم اوج فروش نینتندو سوییچ در سال سوم، یعنی تقریبا اواخر ۲۰۱۹ بدتس بیاید اما حالا معتقدیم که این آمار در بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ به دست بیاید و فکر می‌کنیم نینتندو در آن سال ۳۱ میلیون نسخه سوییچ به فروش برساند.

البته به نظر می‌رسد که نظرات و پیش‌بینی‌های کردیت سوئیس کمی اغراق‌آمیز بوده باشد و شاید پیش‌بینی ابتدایی آن‌ها، که طبق آن سوییچ تا پایان سال ۲۰۲۲ به فروش ۷۰ میلیونی می‌رسید، منطقی‌تر به‌نظر برسد. حتی میزان فروش ۱۳۰ میلیونی برای پلی‌استیشن ۴ نیز که تا به اینجا عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته  است، غیرقابل تصور به نظر می‌رسد.

 

 

 

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید