دوباره فصل عرضه بازی‌های ورزشی آغاز شده و حال یکی از بحث‌برانگیزترین‌های آن‌ها یعنی NBA LIVE 18 نیز به بازار عرضه شده و به دنبال آن، نمرات این بازی نیز منتشر شده است. چندسالی بود که سری NBA LIVE مدام در حال درجا زدن بود و نسخه‎های مختلفی که از این سری منتشر می‌شد، یکی […]

نمرات NBA LIVE 18 منتشر شد

دوباره فصل عرضه بازی‌های ورزشی آغاز شده و حال یکی از بحث‌برانگیزترین‌های آن‌ها یعنی NBA LIVE 18 نیز به بازار عرضه شده و به دنبال آن، نمرات این بازی نیز منتشر شده است.

چندسالی بود که سری NBA LIVE مدام در حال درجا زدن بود و نسخه‎های مختلفی که از این سری منتشر می‌شد، یکی از دیگری بدتر بودند و این مسئله حسابی کفر طرفداران را درآورده بود. به همین منظور، الکترونیک آرتز یک سال به این سری استراحت داد و سال گذشته هیچ نسخه جدیدی از این سری را منتشر نکرد. طی این یک سال به نظر سازندگان این بازی توانسته‌اند به خوبی روی بازی کار کنند. قبل از انتشار بازی هم اخبار خوشحال کننده‌ای از آن مثل حضور تیم‌های بسکتبال بانوان در بازی و پشتیبانی NBA LIVE 18 از پلی‌استیشن ۴ پرو و اکس‌باکس وان اکس به گوش رسید. ستاره روی کاور این نسخه هم جیمز هاردن (James Harden) انتخاب شد. حال، نمرات بازی منتشر شده و باید گفت که یک سال استراحت این سری به آن کمک کرده تا وضع کیفی بهتری نسبت به نسخه‌های قبلی پیدا کند.

برخی از نمرات بازی:

Attack of the Fanboy: 8/10

Polygon: 7/10

از لحاظ یک نوع خاص از بازی شخصی، NBA LIVE 18 بازی خوبی است که روی ساختن یک سوپراستار و حرکاتی که او را تبدیل به ستاره زمین می‌کند تمرکز دارد و بیشتر توجهش به بازی شخصی است نه کار تیمی. ولی وقتی که به بقیه حالات بزرگ بازی توجه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که اکثر آن‌ها بسیار پیش پاافتاده و در حد “یک تیم را بردار و یک مسابقه بسکتبال را ببر” هستند. آن‌هایی که عاشق ساختن بازیکن و مدیریت تیم هستند در NBA LIVE 18 نکته خاصی نخواهند یافت، ولی گیم پلی قدرتمند شده و بالاخره طرفداران بدون داشتن استرس در مورد آن که آیا سال بعد شاهد این سری خواهیم بود یا خیر، می‌توانند به بحث در مورد بهتر کردن آن بپردازند.

Forbes: 6.7/10

بازی NBA LIVE 18 قیمت کمتری نسبت به اکثر عناوین ورزشی اصلی بازار دارد و این نکته خوبی است، چون این بازی اکثر ویژگی‌هایی که در باقی عناوین ورزشی بازار می‌بینیم را ارائه نمی‌دهد. برخی ویژگی‌های جالب در زمینه‎هایی چون گیم پلی، گزارش و ایده کلی بازی وجود دارد، ولی هنوز این بازی در جایی که باید باشد قرار ندارد.

IGN: 6.5/10

مکانیک‌های ساده و روان گیم پلی NBA LIVE 18 آن را تبدیل به یک بازی مناسب و قابل انتخاب در زمینه NBA یا WNBA یا به طور کلی ورزش بسکتبال می‌کند. ولی هرچه این بازی در خود سالن بسکتبال عملکرد خوبی دارد، در باقی زمینه‌ها شکست می‌خورد و از آن پتانسیلی که داشته استفاده نکرده است. حالت‌های جانبی زیادی در بازی تعبیه شده ولی فقط چندتا از آن‌ها آن عمق و جذابیت کافی را دارند تا خریدار به سراغ آن برود.

در حال حاضر، نسخه اکس باکس وان بازی از ۶ نقد میانگین ۷۰ را به خود اختصاص داده است. نسخه پلی‌استیشن ۴ بازی نیز در میان ۵ نقد، میانگین ۷۱ را در اختیار دارد. در نگاه اول این نمرات خیلی هم جالب نیست ولی نسبت به نسخه‌های قبلی این سری، به طور کلی بالاتر رفته و با توجه به نقدها گیم پلی بازی هم در سطح خوبی قرار دارد و همین نکته ما را برای نسخه‌های آینده این سری، امیدوار می‌کند. در صورت انتشار نمرات جدید، این پست بروزرسانی می‌شود.

میانگین نسخه پلی‌استیشن ۴

بازی NBA LIVE 18 از تاریخ ۱۵ سپتامبر برابر با ۲۴ شهریور در دسترس دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان قرار گرفته است.

منبع متن: gamefa

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید