بزرگترین بازی کامپیوتر امسال بدون شک Playeruknown’s Battlegrounds یا همان PUBG است. این بازی توانست حتی زمانی که نسخه‌ی کامل آن عرضه نشده بود و در حالت آزمایشی قرار داشت، تمام بازی‌های شرکت والو را در استیم کنار بزند و محبوب‌ترین بازی این پلتفرم شود. رکورد تعداد بازی‌کننده‌های همزمان استیم دوباره به دست PUBG شکسته شده است. دیروز بیش از سه میلیون نفر به صورت همزمان مشغول PUBG بازی کردن بودند.

بر خلاف بازی‌هایی مثل Dota 2 یا Fortnite که رایگان هستند، همه‌ی افرادی که PUBG بازی می‌کنند این بازی را خریده‌اند.

رکورد قبلی هم به دست PUBG بود. این بازی توانسته بود به تعداد ۲ میلیون بازی‌کننده‌ی همزمان روی استیم برسد. طبق آماری که خود استیم ارایه می‌دهد، تعداد بازی‌کننده‌های PUBG در بیشترین زمان خود دیروز به ۳ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۳۵۸ نفر رسید.

بیش از ۳۰ میلیون نفر در دنیا PUBG بازی می‌کنند. نکته‌ی جالب این جاست که بر خلاف بازی‌هایی مثل Dota 2 یا Fortnite که رایگان هستند، این همه افرادی که PUBG بازی می‌کنند این بازی را خریده‌اند.

بد نیست نگاهی هم به دیگر بازی‌های محبوب استیم داشته باشیم. همانطور که می‌تونید در آمار بالا ببینید، پس از PUBG هنوز هم دو بازی محبوب والو یعنی Dota 2 و Counter Strike: Global Offensive قرار دارند که تعداد بازی‌کننده‌های همزمان آن‌ها بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر است.

بخش آنلاین جی‌تی‌ای ۵ هنوز هم این بازی را زنده نگه داشته و از طرفی به محبوبیت Rainbow Six: Siege هر روز اضافه می‌شود؛ آن همه با اینکه چند سالی از عرضه‌ی بازی می‌گذرد.

بازی Playerknown’s Battlegrounds یکی دو هفته‌ای است که از حالت آزمایشی خارج شده و نسخه‌ی نهایی آن روی کامپیوتر عرضه شده است.

منبع: Polygon

منبع متن: digikala

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید