در اطلاعاتی که سازمان IDC منتشر کرده، فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۱٫۴۷۲ میلیارد دستگاه بوده که این مقدار در سال ۲۰۱۶ به ۱٫۴۷۳ میلیارد دستگاه رسیده بود. در واقع فروش گوشی در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۱ درصد در مقایسه با سال گذشته کاهش پیدا کرده است. البته کاهش فروش بیشتر در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ و در فصل تعطیلات دیده می‌شود.

در این اطلاعات گفته شده که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۴۰۳٫۵ میلیون دستگاه گوشی راهی بازار شده که این مقدار در سال گذشته ۴۳۰٫۷ میلیون دستگاه بوده است. این آمار کاهش فروش ۶٫۳ درصدی را نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد.

گفته شده کاهش فروش گوشی در بازار دو کشور آمریکا و چین رخ داده است و به نظر می‌رسد که مردم تمایلی به خرید گوشی جدید ندارند. البته شرکت اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ بیشتر از شرکت سامسونگ گوشی فروخته است، اما همچنان سامسونگ به عنوان بهترین فروشنده گوشی در سال ۲۰۱۷ شناخته می‌شود. سامسونگ در سال ۲۰۱۷ بیش از ۳۱۷٫۳ میلیون گوشی فروخته است و اپل تنها ۲۱۵٫۸ میلیون گوشی فروخته است.

شرکت اپل چند ماه پیش گوشی آیفون ۱۰ را راهی بازار کرد و شرکت سامسونگ هم قصد دارد تا چند وقت دیگر گوشی گلکسی اس ۹ را راهی بازار کند. حالا باید ببینیم که گوشی‌های جدید چقدر می‌توانند نظر مردم را به خودشان جلب کنند.

منبع: ubergizmo

مطلب فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۷ کاهش پیدا کرد برای نخستین بار در دیجی‌کالا مگ منتشر شده است.

منبع متن: digikala

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید