در جریان یکی از جذاب‌ترین نمایشگاه‌های خودرو دنیا هستیم. نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۸ میزبان بهترین خودروسازهای دنیاست؛ شرکت‌هایی که هرکدام حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. پورشه به عنوان یکی از مدعیان بزرگ، با پانامرا اسپرت توریزمو میهمان نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۸ امسال شده است.

TechArt نام یکی از شرکت‌های تیونر خودروهای اسپرت و هیجان‌انگیز است. این شرکت آلمانی این‌ بار با پورشه پانامرا به میدان آمده تا عاشقان شتاب و سرعت را به وجد بیاورد. تک آرت موفق شده تا توان موتور فابریک پورشه را از ۵۵۰ اسب‌بخار و گشتاور ۷۶۹ نیوتون‌متر به ۶۳۰ ‌اسب‌بخار و گشتاور ۹۰۰ نیوتون‌متر ارتقا دهد. به لطف همین تیون، صفر تا صد این ماشین به ۳٫۴ ثانیه و تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت به ۸٫۳ ثانیه رسیده است. البته این خروجی‌ها، نتیجه تیون موتور نبوده؛ چراکه استفاده از فیبر کربن در بخشی از بدنه منجر به کاهش وزن ماشین شده است.

پانامرا یکی از سری محصولات شرکت آلمانی پورشه است. این خودرو اولین بار در سیزدهمین نمایشگاه خودرو شانگهای در سال ۲۰۰۹ رونمایی شد و بعد آن به روی خط تولید پورشه رفت. در سال ۲۰۱۱ مدل هیبریدی و دیزلی این اشتوتگارتی جذاب معرفی و ۲ سال بعد، نمونه فیس‌لیفت شده آن به بازار عرضه شد. آیا شما از طرفداران این خودرو جذاب با طراحی خاص از کلاس سدان هستید؟

مطلب پورشه پانامرا اسپرت توریزمو؛ میهمان ویژه نمایشگاه خودرو ژنو برای نخستین بار در دیجی‌کالا مگ منتشر شده است.

منبع متن: digikala

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید