«چئونگ چانگ-ون» (Cheong Chang-won) از سازمان تحقیقاتی Nomura Securities به این موضوع اشاره کرده که:«سامسونگ در حال سپری کردن یک دوره پردرامد در بخش صفحه نمایش و تراشه است. به خصوص که بخش تراشه‌های این شرکت بیشتر از صفحه نمایش درآمد ایجاد کرده‌اند.» او این اطلاعات را با بررسی گزارش مالی شرکت سامسونگ که همین چند روز پیش منتشر شد، منتشر کرد. سامسونگ در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۲٫۱ میلیارد دلار سود عملیاتی داشت.

شرکت کره‌ای سامسونگ بین ماه‌های آپریل تا ژوئن به شکل متوسط ماهانه ۴ میلیارد دلار درآمد داشته است. این درحالی است که سود عملیاتی شرکت اپل ۱۰٫۷ میلیارد دلار بود. پس می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که سامسونگ برای اولین‌بار بیشتر از شرکت اپل درامد داشته است و برای اولین بار ز این شرکت جلو زده است.

سود سامسونگ به خاطر فروش گوشی‌های موبایل این شرکت هم نداشته است و نشان می‌دهد که بخش‌های دیگر این شرکت سود بیشتری تولید می‌کنند.

بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که اپل برای تولید صفحه نمایش OLED گوشی آیفون ۸ با سامسونگ همکاری می‌کند و به همین دلیل سامسونگ سرمایه‌گذاری در این قسمت را بیشتر کرد.

البته بعید نیست که اپل با عرضه آیفون ۸ با یک دوره پردرامد روبه‌رو شود و دورباره از سود بیشتری را کسب کند.

منبع: theinvestor

منبع متن: digikala

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید